Тема 31. Концептуальні положення криміналістичної методики



Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо концептуальних положень криміналістичної методики.

Ключові слова:

Поняття криміналістичної методики, її структура (загальні положення та окремі методики розслідування злочинів), завдання та місце в системі криміналістики. Науково-практичні джерела, принципи формування окремих криміналістичних методик та їхня класифікація. Зв’язок криміналістичної методики з криміналістичною технікою і тактикою.

Структура окремої методики розслідування злочину та загальна характеристика її структурних елементів. Криміналістична характеристика злочину: Етапи розслідування злочинів. Початковий етап розслідування злочинів. Невідкладні слідчі дії. Взаємозв’язок і взаємозалежність початкових слідчих дій і оперативно-розшукових заходів. Слідчі ситуації. Діяльність слідчого в умовах тактичного ризику.

Тенденції і перспективи розвитку криміналістичної методики.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– структури окремої методики розслідування злочину та загальної характеристики її структурних елементів;

– криміналістичної характеристики злочину: поняття, змісту і характеристики її складових елементів;

– значення криміналістичної характеристики злочинів для розробки прийомів і рекомендацій криміналістичної методики;

– етапів розслідування злочинів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 19-29, 111-130.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: типова форма плану розслідування злочину.

 

Тема 32. Протидія розслідуванню та шляхи її подолання криміналістичними засобами і методами

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо протидії розслідуванню та шляхи її подолання криміналістичними засобами і методами.

Ключові слова:

Протидія розслідуванню. Приховування злочину. Інсценування злочину та фальсифікація доказів з боку злочинців, потерпілих і свідків. Спонукальні мотиви протидії.Суб’єкти, форми і способи «зовнішньої» протидії розслідуванню. Подолання протидії розслідуванню.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– протидії розслідуванню у формі приховування злочину, його наслідків або осіб, причетних до вчиненого злочину;

– інсценування злочину та фальсифікація доказів з боку злочинців, потерпілих і свідків;

– суб’єктів, форм і способів «зовнішньої» протидії розслідуванню.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 19-29, 68-70, 75-76.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: перелік різновидів осіб, що можуть здійснювати зовнішню, внутрішню протидію.

 

Тема 33. Взаємодія учасників розкриття і розслідування злочинів

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо взаємодії учасників розкриття і розслідування злочинів.

Ключові слова:

Взаємодія слідчого з іншими учасниками розслідування. Правові засади та принципи взаємодії. Організаційні форми і тактичні прийоми взаємодії. Слідчо-оперативна група (СОГ) як форма взаємодії. Використання даних, отриманих оперативно-розшуковим шляхом. Взаємодія слідчого з іншими правоохоронними органами, державними установами і підприємствами різних форм власності Ззалучення громадськості та засобів масової інформації для швидкого, повного розкриття і розслідування злочину.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– організаційних форм і тактичних прийомів взаємодії слідчого (дізнавача) з оперативно-розшуковими й іншими підрозділами органів внутрішніх справ;

– особливостей тактики взаємодії залежно від етапу розслідування, під час провадження окремих слідчих дій і тактичних операцій.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 19-29, 68-70, 75-76.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: перелік форм взаємодії слідчого зі співробітниками органу дізнання

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 145; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!