Призначення архіваторів. Основні типи архіваторів.



Поясніть файлову систему і логічну організацію дисків в операційних системах.

 

-1-Робота з архіватором WinZip

WinZip - це дуже популярний і зручний архіватор, створений фірмою Nico Mak Computing, для архівування інформації в операційних системах типу Windows. В даному розділі буде розглянуто WinZip версії 7.0. Дана програма постачається в двох варіантах - 32-бітна версія для ОС Windows 95. Windows 98 та Windows NT та 16-бітна для операційної оболонки Windows 3.1.

Даний архіватор як і його DOS-аналог PKZIP архівує файли в форматі ZIP, надаючи їм однойменне розширення. Він має дуже широкий діапазон форматів розархівовуваних файлів - крім стандартного ZIP-формату (як DOS формат PKZIP так і його власний) дозволяє розархівовувати файли в форматі ARJ, ARC, RAR, AIN, РАК, LZH, а також такі популярні формати в Internet як TAR, gzip, Z files, UNIX compress, UUEncode, XXencode, BinHex та МІМЕ.

Архіватор WinZip працює в оболонці, вікно якої має будову схожу до будови стандартного вікна Windows-програм. Але архіватор WinZip може також працювати в режимі майстра WinZip (WinZip Wizard), що також характерно для програм, які працюють в операційній системі Windows 98. Зверніть увагу, що в режимі майстра WinZip досить зручно проводити розархівування архівів, але, як правило, його використовують користувачі-початківці.

Крім цього, архіватор WinZip інтегрується в операційну систему Windows.

 

-2--1-. Операційна система (ОС) MS DOS є невід’ємною частиною ПК. Вона забезпечує керування всіма апаратними засобами та надає можливість здійснювати діалог користувача з комп’ютером. ОС орієнтовані на певні типи мікропроцесорів. Прикладні програми, які створені для конкретної ОС, як правило, не працюють під керуванням інших систем.

Однією з умов реалізації швидкого доступу до файлів – створення певної структури формату диску. При чому кожна ОС орієнтується тільки на унікальну структуру, будь–яке відхилення від якої порушує нормальну роботу. Це великий недолік, так як працюючи з якимись прикладними програмами в одній ОС, вже не можливо працювати з ними в іншому операційному середовищі, де в основу технічної реалізації доступу до файлів покладена інша організація структури диску. В цьому випадку говорять про програмну і технічну несумісність комп’ютерів, які працюють під керуванням різних ОС.

Працювати з диском стає можливим тільки після того, як на ньому створена певна структура. Цей процес називають форматуванням і реалізується він спеціальною командою ОС. В результаті форматування на диску утворюється 80 доріжок з обох сторін диску. Доріжки на гнучкому диску – це не фізичні, реально відзначені на поверхні кола, а результат намагнічування окремих часток магнітного шару електричним струмом, який протікає по обмотці магнітної головки.

Прийнята скрізна нумерація доріжок: 00, 01, 02,…, 79 починаючи з зовнішньго краю. Кожна доріжка розбита на дев’ть рівних частин ємністю 512 байт кожна, які називаються секторами. Сектори розділяються міжсекторними проміжками. Доріжки утворюються почергово на обох сторонах диску – по 40 доріжок на кожній. Кожна доріжка починається з заголовка, де вказані номер доріжки і індикатор дефектності. Цей індикатор використовується для вказання дефектних і заповнених доріжок .

При роботі з MS – DOS прийнята згода, що всі модулі цієї системи, а також деякі команди, які розширюють її можливості, повинні зберігатися на одному диску, який називається системним. Структура такого диску нічим не відрізняється від описаної вище і повністю відповідає принципам організації файлової системи. На мал.  показана структура системного диску. Перші 12 секторів (0 – 11) використовується так само, як в звичайному диску. Початок області розміщення файлів зайнято двома модулями ОС – базовою системою вводу – виводу (БСВВ) і базовим модулем DOS. Для їх розміщення необхідно приблизно 40 Кбайт. За цими модулями розташовуються в довільному порядку інші складові частини MS – DOS.

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 27


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 257; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!