Контроль за роботою комп'ютерної системи програмою Norton System Doctor



Norton System Doctor - це резидентна програма, яка здійснює постійний контроль за роботою комп'ютерної системи і при виникненні певних критичних ситуацій повідомляє користувачеві про них і пропонує методи та програмні засоби для їх усунення. Дана програма працює в окремому вікні, яке організоване у вигляді "монітору" з сукупністю відповідних індикаторів та діаграм.

Зверніть увагу, що програма Norton System Doctor під час своєї роботи використовує значну частину ресурсів ПК (наприклад, ця програма займає більше 4М оперативної пам'яті). Тому, для малопотужних систем, автори не рекомендують використовувати Norton System Doctor, оскільки це може призвести до значного сповільнення роботи ПК.

Програми Rescue Disk та Image

Будь-які носії інформації, в тому числі і магнітні диски, мають свою системну ділянку. Завдяки цій ділянці можна розпізнати тип диску, тип та структуру інформації на ньому, координати логічних дисків на жорстокому диску, конкретні координати місця знаходження відповідних файлів на ньому та ін. До системної ділянки диску відносяться Master Boot Record. Boot Record, таблиці файлової системи (наприклад FAT або VFAT), кореневий каталог Rood Directory (див. том 1, частина 2. розділ 2.4).

Під час роботи на ПК інколи виникають різні аварійні ситуації, внаслідок чого пошкоджується системна ділянка жорсткого диску, окремого логічного диску чи системні файли ОС і робота ПК стає неможливою або втрачається доступ до окремого логічного диску. Системна ділянка диску також часто є об'єктом деструктивної дії комп'ютерних вірусів. Якщо непрофесійний користувач створить нову системну ділянку, то тим самим він втратить всю інформацію, яка зберігалась на цьому диску. Тому важливо застрахувати комп'ютер від таких непередбачуваних ситуацій.

Для вирішення цієї проблеми в пакет Norton Utilities входить програма Rescue, яка дозволяє створити так званий диск спасіння. Він обов'язково містить копії:

• Boot Record;

• Partition Table;

• CMOS;

• системних файлів (io.sys, msdos.sys, command.com);

• бази реєстрів Windows;

• основних шістнадцятирозрядних драйверів;

• конфігураційних файлів Windows;

• DOS-версій основних утиліт з пакету NU (rescue, diskedit. ndd, unerase, unformat);

• основні зовнішні команди DOS (format, fdisk, sys, attrib). Диск спасіння можна створити на:

• іншому жорсткому диску в спеціальній, однойменній папці;

• мінімум трьох гнучких дисках;

• Zip-диску.

Програма image

В пакет Norton Utilities входить ще одна програма, яка дозволяє створити резервну копію системної ділянки диску - це програма Image. Але програма Rescue Disk крім системної ділянки диску створює резервні копії ще багатьох інших системних файлів та драйверів для ОС Windows 98, тоді як Image копіює лише системну ділянку.

Програма Image копіює системну ділянку диску в спеціальний файл image.dat (так званий "образ диску"), який розміщується на тому самому диску (на відміну від Rescue Disk). Цей файл використовується програмами UnErase Wizard та Unformat (працюють у виключному режимі DOS) при відновленні знищених файлів і каталогів, та логічного диску, який був випадково відформатований або сильно пошкоджений. Процес відновлення відбувається таким чином. Якщо диск відформатовано методом швидкого або безпечного форматування (див.: томі, частина 2, розділ 4.2), то знищується лише системна ділянка, а на решту частині диску дані залишаються. Програма Unformat, при завантаженні, звертається до останнього кластера диску, де знаходиться файл image.idx, створений програмою Image. В цьому файлі вказано фізичну адресу на диску файлу image.dat, з якого відбувається зчитування копії системної ділянки диску і її запис в початкові кластери диску. В результаті відновлюється стан диску, що був до форматування.

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 30

Вбудований векторний графічний редактор. Основні можливості при роботі із програмою WordArt.

2.Призначення і можливості захисту Word, Excel, Access.

 

-1-.Вбудований графічний редактор Drawing

Word має можливість створювати нескладні векторні графічні зображення. Для реалізації цієї можливості використовується вбудований графічний редактор Drawing.

Кожен об'єкт малюнка при створенні автоматично поміщається в фрейм і він легко переміщається по документу. Це інколи може створювати деякі незручності, адже створений малюнок може „розсипатись" в різних ділянках документу. Щоб усунути цей недолік, бажано після створення малюнка, що складається з декількох об'єктів, виділити всі об'єкти і згрупувати піктограмою Group (Группировать). Після чого вони всі будуть вважатись одним об'єктом.

Оскільки об'єкти створені за допомогою Drawing автоматично беруться у фрейми, то порядок їх переміщення по документу та масштабування повністю аналогічний як і для інших об'єктів у фреймах, наприклад, імпортованих в документ малюнків (див. попередній матеріал). Зауважте, що порядок форматування цих об'єктів також аналогічний. Для встановлення параметрів форматування векторного об'єкту Drawing, його слід виділити і в пункті меню Format (Формат) вибрати AutoShape... (Автофигуры...) або натиснути піктограму ^ . При цьому відкривається вікно Format AutoShape (Автофигуры), що скадається з шести закладок, вміст яких практично нічим не відрізняється від однойменних закладок вікна Format Picture (Формат рисунка).


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 155; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!