Поясніть, яких правил техніки безпеки слід дотримуватись при роботі з персональним комп’ютером.



Робота з таблицями в Access. Робота з вікном БД. Створення БД.

 

 1.При роботі з комп’ютером:

а) забороняється самостійно усувати будь-які неполадки в роботі комп’ютера, незалежно від причини їх появлення;

б) забороняється самостійно виконувати під’єднання та від’єднання пристроїв комп’ютера.

в) забороняється торкатися будь-яких деталей на задній панелі системного блоку.

г) забороняється знімати кришку корпусу системного блоку.

    2.Слід запобігати попаданню на екран прямих сонячних променів, що значно ускладнює читання інформації з екрану дисплея.

     3.Пилюка на екрані дисплея погіршує зорове сприймання інформації, тому необхідно, щоб монітор був чистим. Працювати можна тільки з чистими насухо витертими руками.

      4.Клавіатуру, на той час коли вона не використовується, треба тримати накритою спеціальною прозорою кришкою, що зменшує можливість ушкодження клавіатури.

     5.При роботі з мишкою треба використовувати спеціальний килимок. Це допоможе уникнути зайвого її забруднення, що в свою чергу гарантуватиме більш якісну роботу мишки.

      6.Для отримання відповіді на запитання стосовно функціонування комп’ютера треба звернутись до вчителя або фахівця.

       7.Під час роботи з комп’ютером через невеликі проміжки часу слід робити перерви. Перед перервою бажано зберегти отримані результати. Під час перерви можна попрацювати над планом або даними для продовження роботи, або просто відпочити.

       8.Дисплей комп’ютера та системний блок повинні бути розташовані на відстані не менше ніж 50 см від очей. Задні та бокові стінки комп’ютера повинні знаходитись на відстані не менше ніж 1,5 м. Дисплей має бути зі спеціальним антибликовим та антистатичним покриттям.

 

-2 Створення таблиць. Робота із структурою таблиці

Перш ніж створювати нову таблицю, потрібно точно встановити, які вона буде містити поля, тобто намітити собі її структуру. Структура таблиці включає в себе назви всіх її полів разом із їх типами та довжиною. Користувач повинен вирішити наперед (ще до створення БД) скільки потрібно таблиць, які атрибути, або поля, вони будуть містити, які типи даних будуть записуватись в полях (символи, числа, грошові одиниці, графіка і т.д.).

Для створення нової таблиці потрібно у вікні бази даних (мал. 11.5) вибрати закладку Tables (Таблицы) і в ній натиснути кнопку New (Создать). З'являється діалогове вікно New Table (Новая таблица) (мал. 11.6), в правій частині якого потрібно вибрати один з п'яти режимів створення таблиці і натиснути на кнопку Ok.

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 22

Ядро операційної системи Windows.

Поясніть файлову систему і логічну організацію дисків в операційних системах.

 

-1-                   Ядро операційної системи Windows 98

Ще при створенні графічної оболонки операційної системи Windows 95 програмісти Microsoft написали нове системне ядро, що об'єднало в собі три компоненти: User, Kernel, GDI, які взаємодіючи між собою керують Windows. У Windows 98 це ядро було переписане і вдосконалене. Деталі взаємодії трьох основних компонентів Windows і їх функцій у новій ОС Windows 98 Microsoft тримає у таємниці. Тому опис ядра Windows буде здійснено на основі ядра Windows 95. Хоча деякі нововведення взаємодії компонентів у Windows 98, що відомі авторам посібника, будуть описані.

Як було вже сказано ядро Windows 9x складається з трьох частин User, Kernel і GDI, кожна з яких записана у окремому файлі. Вони знаходяться в системному каталозі WINDOWS у підкаталозі SYSTEM: user.exe, krnl386.exe, gdi.exe. Хоча розширення вказує на виконувані файли, насправді це бібліотеки. Крім exe-файлів в тому ж каталозі знаходяться споріднені з ними бібліотеки user32.dll, kernel32.dll, gdi32.dll. Число 32 в назві файла вказує нате, що ці системні бібліотеки володіють 32-розрядними командами будь-якої складової 'Windows. Exe-файли, навпаки, керують командами тільки для 16-розрядних програм. Тепер розглянемо детальніше призначення кожного із компонентів ядра (мал. 7.2.):


Сама назва „User" вже дозволяє зрозуміти, що цей компонент Windows відповідає за зв'язок з користувачем. В Windows 98 це спілкування проходить в основному через меню і вікна. User надає в розпорядження користувача функції керування вікнами і видає символи, списки чи меню, а також виводить звуковий сигнал (наприклад, у випадку повідомлення про помилку чи при закритті програми). При цьому система User використовує клавіатуру, мишу чи будь-які інші пристрої введення інформації. Якщо користувач натискає комбінацію клавіш чи кнопку миші на піктограмі, то система User реєструє цю дію і передає відповідну команду. Щоб забезпечити керування всіма цими елементами Windows резервує в загальному випадку 64 К основної оперативної пам'яті, це вже говорить про те що User є 16-розрядною програмою.

-2-.-1-. Операційна система (ОС) MS DOS є невід’ємною частиною ПК. Вона забезпечує керування всіма апаратними засобами та надає можливість здійснювати діалог користувача з комп’ютером. ОС орієнтовані на певні типи мікропроцесорів. Прикладні програми, які створені для конкретної ОС, як правило, не працюють під керуванням інших систем.

Однією з умов реалізації швидкого доступу до файлів – створення певної структури формату диску. При чому кожна ОС орієнтується тільки на унікальну структуру, будь–яке відхилення від якої порушує нормальну роботу. Це великий недолік, так як працюючи з якимись прикладними програмами в одній ОС, вже не можливо працювати з ними в іншому операційному середовищі, де в основу технічної реалізації доступу до файлів покладена інша організація структури диску. В цьому випадку говорять про програмну і технічну несумісність комп’ютерів, які працюють під керуванням різних ОС.

Працювати з диском стає можливим тільки після того, як на ньому створена певна структура. Цей процес називають форматуванням і реалізується він спеціальною командою ОС. В результаті форматування на диску утворюється 80 доріжок з обох сторін диску. Доріжки на гнучкому диску – це не фізичні, реально відзначені на поверхні кола, а результат намагнічування окремих часток магнітного шару електричним струмом, який протікає по обмотці магнітної головки.

Прийнята скрізна нумерація доріжок: 00, 01, 02,…, 79 починаючи з зовнішньго краю. Кожна доріжка розбита на дев’ть рівних частин ємністю 512 байт кожна, які називаються секторами. Сектори розділяються міжсекторними проміжками. Доріжки утворюються почергово на обох сторонах диску – по 40 доріжок на кожній. Кожна доріжка починається з заголовка, де вказані номер доріжки і індикатор дефектності. Цей індикатор використовується для вказання дефектних і заповнених доріжок .

При роботі з MS – DOS прийнята згода, що всі модулі цієї системи, а також деякі команди, які розширюють її можливості, повинні зберігатися на одному диску, який називається системним. Структура такого диску нічим не відрізняється від описаної вище і повністю відповідає принципам організації файлової системи. На мал.  показана структура системного диску. Перші 12 секторів (0 – 11) використовується так само, як в звичайному диску. Початок області розміщення файлів зайнято двома модулями ОС – базовою системою вводу – виводу (БСВВ) і базовим модулем DOS. Для їх розміщення необхідно приблизно 40 Кбайт. За цими модулями розташовуються в довільному порядку інші складові частини MS – DOS.

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 23


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 263; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!