Поясніть файлову систему і логічну організацію дисків в операційних системах.



Вбудований векторний графічний редактор. Робота із художнім текстом WordArt.

 

-1-. Операційна система (ОС) MS DOS є невід’ємною частиною ПК. Вона забезпечує керування всіма апаратними засобами та надає можливість здійснювати діалог користувача з комп’ютером. ОС орієнтовані на певні типи мікропроцесорів. Прикладні програми, які створені для конкретної ОС, як правило, не працюють під керуванням інших систем.

Однією з умов реалізації швидкого доступу до файлів – створення певної структури формату диску. При чому кожна ОС орієнтується тільки на унікальну структуру, будь–яке відхилення від якої порушує нормальну роботу. Це великий недолік, так як працюючи з якимись прикладними програмами в одній ОС, вже не можливо працювати з ними в іншому операційному середовищі, де в основу технічної реалізації доступу до файлів покладена інша організація структури диску. В цьому випадку говорять про програмну і технічну несумісність комп’ютерів, які працюють під керуванням різних ОС.

Працювати з диском стає можливим тільки після того, як на ньому створена певна структура. Цей процес називають форматуванням і реалізується він спеціальною командою ОС. В результаті форматування на диску утворюється 80 доріжок з обох сторін диску. Доріжки на гнучкому диску – це не фізичні, реально відзначені на поверхні кола, а результат намагнічування окремих часток магнітного шару електричним струмом, який протікає по обмотці магнітної головки.

Прийнята скрізна нумерація доріжок: 00, 01, 02,…, 79 починаючи з зовнішньго краю. Кожна доріжка розбита на дев’ть рівних частин ємністю 512 байт кожна, які називаються секторами. Сектори розділяються міжсекторними проміжками. Доріжки утворюються почергово на обох сторонах диску – по 40 доріжок на кожній. Кожна доріжка починається з заголовка, де вказані номер доріжки і індикатор дефектності. Цей індикатор використовується для вказання дефектних і заповнених доріжок .

При роботі з MS – DOS прийнята згода, що всі модулі цієї системи, а також деякі команди, які розширюють її можливості, повинні зберігатися на одному диску, який називається системним. Структура такого диску нічим не відрізняється від описаної вище і повністю відповідає принципам організації файлової системи. На мал.  показана структура системного диску. Перші 12 секторів (0 – 11) використовується так само, як в звичайному диску. Початок області розміщення файлів зайнято двома модулями ОС – базовою системою вводу – виводу (БСВВ) і базовим модулем DOS. Для їх розміщення необхідно приблизно 40 Кбайт. За цими модулями розташовуються в довільному порядку інші складові частини MS – DOS.

 

-2-                    Вбудований графічний редактор Drawing

Як ми вже говорили. Word має можливість створювати нескладні векторні графічні зображення. Для реалізації цієї можливості використовується вбудований графічний редактор Drawing

Кожен об'єкт малюнка при створенні автоматично поміщається в фрейм і він легко переміщається по документу. Це інколи може створювати деякі незручності, адже створений малюнок може „розсипатись" в різних ділянках документу. Щоб усунути цей недолік, бажано після створення малюнка, що складається з декількох об'єктів, виділити всі об'єкти і згрупувати піктограмою Group (Группировать). Після чого вони всі будуть вважатись одним об'єктом.

Оскільки об'єкти створені за допомогою Drawing автоматично беруться у фрейми, то порядок їх переміщення по документу та масштабування повністю аналогічний як і для інших об'єктів у фреймах, наприклад, імпортованих в документ малюнків (див. попередній матеріал). Зауважте, що порядок форматування цих об'єктів також аналогічний. Для встановлення параметрів форматування векторного об'єкту Drawing, його слід виділити і в пункті меню Format (Формат) вибрати AutoShape... (Автофигуры...) або натиснути піктограму ^ . При цьому відкривається вікно Format AutoShape (Автофигуры), що скадається з шести закладок, вміст яких практично нічим не відрізняється від однойменних закладок вікна Format Picture (Формат рисунка).


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 152; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!