Робота з художнім текстом WordArt



Для оформлення текстового документу і надання йому привабливішого вигляду, у Word можна скористатись підпрограмою Microsoft WordArt. Вона дозволяє створити в документі об'єкти із художнім текстом.

Художній текст - це невеликий текстовий фрагмент, до якого застосовано різні спецефекти: тримірний шрифт, написання тексту по кривій траєкторії, заливка фону символів текстурами та кольорами з переходами і т.д. Будь-який текстовий фрагмент автоматично поміщається у фрейм, а тому легко масштабується та переміщається по тексту документу. Йому можна надавати ефект омивання основним текстом і т.д.

Створювати художній текст можна двома шляхами - перетворити вже існуючий текст в художній або створити новий. Якщо потрібний текст вже існує в документі, то його слід виділити і в пункті меню Insert (Вставка) вибрати підпункт Picture (Рисунок), а в ньому команду WordArt... (Обьект WordArt) або скористатись піктограмою 1||. В будь-якому випадку відкривається вікно із набором різних стилів художнього тексту, де слід вибрати потрібний і натиснути кнопку Ok

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 20

Проаналізуйте історію розвитку персональних комп’ютерів.

Поняття про бази даних. Робота із базами даних Excel.

-1-.Перші спроби створення інструментів для обробки інформації пов’язані з прагненням спростити та прискорити виконання дій над числами. У Стародавньому Китаї близько 4000 років тому була винайдена рахівниця. Греки та римляни більше 2000 тому почали використовувати абак – рахункову дошку, на якій числа зображувались певної кількістю камінців, а дії над числами виконувались пересуванням камінців.

У 1642 французький фізик і математик Б.Паскаль винайшов арифмометр – механічний прилад виконання додавання та віднімання чисел. А через 20 років німецький математик Г.Лейбніц удосконалив цю машину , додавши до неї можливості дії множення і ділення.

Наприкінці 19 століття в США проводився черговий перепис населення. Для опрацювання результатів було застосовано табулятор Г.Холлерита – пристрій для обробки перфокарт.. перфокарти невеликі аркуші паперу тонкого картону розміром з паперовий долар.

Ідеї, реалізовані в сучасних комп’ютерах, були сформовані ще в 1830р. англійським ученим Ч.Беббіджем. Розроблена ним аналітична машина повинна була мати пам’ять що вміщує до 100 сорокарозрядних чисел, та арифметичний пристрій.

Головна ідея аналітичної машини – виконання обчислювальних операцій за інструкціями.

Розробка сучасних обчислювальних машин або комп’ютерів почалася в різних країнах у 30 – 40 рр. 19 ст.

У 1943 р. у США було створено обчислювальну машину Марк – 1, основними елементами якої були електромеханічні реле. Ця машина мала довжину 17 м і висоту близько 2,5 м, містила близько 750тис. реле. Вона пропрацювала в Гарвардському університеті майже 17 років.

Першою електронною електричною обчислювальною машиною, зібраною на радіоприладах, стала ENIAC, створена в США у 1946 р.

У 1951 р. У Києві групою українських учених було створено першу на території нинішніх країн СНД електрону обчислювальну машину МЭСМ.

 Комп’ютери першого покоління розуміли тільки машинну мову.

У 1976 р. у США С.Возняк і С.Джобс сконструювали перший персональний комп’ютер Apple. А в 1981 р. фірма ІВМ випустила свою відому модель ІВМ РС, з її появою розпочалася нова епоха.

 

 

-2-          Створення та редагування бази даних в Excel

База даних (надалі БД) це впорядкований набір даних, над якими можна проводити операції їх обробки. Інформація в БД, як правило, зберігається в рядках і колонках, так само, як і в електронній таблиці. Тому логічно, що електронні таблиці можна використовувати для роботи з БД. При цьому рядки в БД називаються записами (Record), а колонки - полями (Field).

Для створення БД на робочому аркуші Excel потрібно виконати наступну послідовність дій:

• ввести назви полів в порожній рядок робочого аркуша електронної таблиці;

• вибрати ширину полів таким чином, щоб в них поміщалась вся інформація, що вводиться в комірки;

• в наступних рядках ввести всі потрібні записи, відповідно до вказаних назв полів;

• відділити БД разом із назвами полів від іншої інформації на робочому аркуші порожніми рядками та колонками;

• в разі потреби більш точно налаштувати ширину полів, щоб в комірках було видно повністю їх вміст.

В жодному разі не можна залишати порожніх рядків між записами в БД та колонок між полями, оскільки програма буде вважати це закінченням БД, тобто користувач не зможе працювати з цими даними, як з єдиною базою.

Для того, щоб числа що вводяться в комірки БД, форматувались як текст (наприклад поштовий індекс, номер телефону), потрібно перед їх введенням поставити символ апострофу.

Після введення записів в БД користувач отримаєте набір даних, впорядкований по рядках і колонках, причому, його формат буде таким самим, як формат даних, представлених на малюнку 10.29. Працювати з БД буде набагато легше, якщо її розмістити на окремому робочому аркуші. Для того, щоб зберегти декілька баз даних на одному робочому аркуші, користувачу доведеться вказувати діапазони комірок для кожної БД, що, звичайно, значно ускладнить роботу з БД. Крім цього, якщо не розміщувати інші записи на аркуші, на якому знаходиться БД, то можна уникнути організаційних проблем, оскільки нові записи додаються в кінець таблиці. Якщо ж в таблицю будуть введені інші дані, що знаходяться нижче, то це може призвести до їх знищення.

Для того, щоб добавити новий запис до БД, досить натиснути командну кнопку New (Добавить). При цьому з'явиться порожня форма, в поля якої можна вводити дані нового запису. Після цього необхідно натиснути повторно кнопку New (Добавить). Цю ж дію потрібно повторити для всіх наступних нових записів. Якщо потрібно перейти на інший запис, то можна скористатись лінійкою прокрутки справа від форми БД або кнопками: Find Next (Далее) - перейти на наступний запис та Find Prev (Назад) - на попередній запис. Крім цього потрібний запис можна знайти, вказавши відповідний критерій пошуку.

Для пошуку запису за певним критерієм необхідно натиснути командну кнопку Criteria (Критерии), в результаті чого з'явиться порожня форма БД (при цьому, замість кнопки Criteria (Критерии) з'явиться кнопка Form (Правка)). Тепер потрібно ввести в відповідне поле певний критерій пошуку. Наприклад, якщо користувач бажає знайти всі записи, для яких в полі "Ім'я" вказано "Оксана", то потрібно записати це слово у відповідне поле, після чого натиснути клавішу Enter або кнопку Find Next (Далее). Після цього в формі з'явиться перший запис, який відповідає даному критерію. Для пошуку наступного такого запису потрібно повторно натиснути кнопку Criteria (Критерии), а тоді Find Next (Далее).

В критерії можна використати символи шаблонів "*"- заміняє будь-яку кількість будь-яких символів, "?"- заміняє один символ, або жодного. Наприклад:

• *на - шукати записи, в яких вміст поля закінчується на "на";

• І??на - шукати слова, що починаються на "І" і не більше як через дві літери йде послідовність символів "на", якими вміст поля закінчується. Наприклад слова "Ірина", "Інна" і т.д.

Для пошуку числових даних можна використовувати логічні оператори порівняння: "=" - рівність числу. ">" - більше, ">=" - більше або рівне, "<" - менше, "<==" - менше або рівне, "О" - не рівне. Наприклад. для того, щоб знайти записи для яких поле "Серед, бал" більше 4,5, потрібно записати такий критерій пошуку: ">4,5".

Зверніть увагу, що пошук можна здійснювати одночасно по декількох полях, вказавши в них відповідні критерії.

Для редагування запису за допомогою форми, потрібно перейти до нього одним із вищеописаних способів, а тоді внести відповідні зміни у вмістимо полів. Якщо потрібно знищити даний запис, то слід у вікні форм скористатись командною кнопкою Delete (Удалить).

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 21


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 259; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!