Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 6 страница



Підготовлене до відвантаження військове майно разом з другим примірником вагової відомості (форма 222, додаток 1 до цього Керівництва), якщо вона складається, передається у транспортний відділ під підпис на першому примірнику наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) про кількість прийнятих місць. Перші примірники наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) і вагової відомості (форма 222, додаток 1 до цього Керівництва) з доданими другими примірниками пакувальних листів (форма 63, додаток 1 до цього Керівництва) передаються до обліково-операційного відділу.

За наявності на військовому складі під’їзних залізничних шляхів (причалів, посадочних майданчиків) і у разі відвантаження однорідних вантажів з одного відділу зберігання відправлення здійснюються безпосередньо відділом зберігання без передачі вантажів до транспортного відділу. У цьому випадку вагова відомість (форма 222, додаток 1 до цього Керівництва) складається в одному примірнику.

3.3.18. У транспортному відділі після отримання з відділу зберігання упакованого військового майна складається на кожний вагон (контейнер) повагонна відомість (форма 223, додаток 1 до цього Керівництва) у двох примірниках, яка підписується особами, відповідальними за завантаження. Другий примірник відомості (форма 223, додаток 1 до цього Керівництва) прикріплюється до внутрішньої стінки вагона (контейнера) праворуч від дверей, а перший – залишається у транспортному відділі.

3.3.19. У разі відправлення військового майна залізничним (водним, повітряним, автомобільним) транспортом у всіх випадках на складі оформлюються транспортні документи – залізничні накладні (коносаменти, вантажні накладні, супровідні листи). Крім того, у разі відвантаження оформлюються: на озброєння і техніку – формуляри або паспорти (якщо немає заводських), на ракетне паливо і пальне – паспорти якісного стану, на продовольство – свідоцтво про якість продовольства, яке відпущено (відвантажено, відправлено) складом (форма 228, додаток 1 до цього Керівництва).

3.3.20. Облік у транспортному відділі відвантаженого військового майна, а також контроль обліково-операційним відділом за ходом відвантаження та доставки їх вантажоодержувачам ведуться у книзі обліку (форма 54, додаток 1 до цього Керівництва).

3.3.21. Після закінчення відвантаження військового майна на третьому примірнику виконаного наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) у транспортному відділі робляться записи про кількість відправлених місць, характер упаковки, масу вантажу, номери транспортних документів і дату відвантаження, після чого він передається до обліково-операційного відділу, де ці дані зазначаються у першому та другому примірниках нарядів      (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва).

3.3.22. Перший примірник виконаного наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) з усіма до нього додатками передається до фінансово-економічного органу, другий – залишається у справах військового складу, третій примірник разом з формулярами (паспортами, свідоцтвами про якість) та іншими супровідними документами додається до транспортного документа, видається начальнику варти, який супроводжує транспорт або, не пізніше наступного дня після відвантаження, висилається поштою вантажоодержувачу; четвертий примірник з відміткою про відвантаження висилається органу військового управління, який видав наряд (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), у вигляді донесення про виконання його розпорядження.

Для оперативності обліку начальнику складу дозволяється доповідати про виконання наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) телеграмою (радіограмою, телефонограмою і факсом). У доповіді вказуються: у разі повного виконання наряду – його номер, у разі неповного виконання – номер наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), коди військового майна, за якими не виконано цей наряд і показники реквізиту “Видано (відвантажено)”. Така доповідь не звільняє начальника складу від подання до органу військового управління третього примірника наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва).

Вантажоодержувачу повідомляється про відправлення військового майна повідомленням (форма 68, додаток 1 до цього Керівництва), яке складається в обліково-операційному відділі військовому складу.

3.3.23. У разі відправлення військового майна (окрім ракетного палива, пального і продовольства) зі здавальником військового складу йому видаються перший і другий примірники наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) на кожного вантажоодержувача. Здавальник своїм підписом у третьому примірнику цього наряду, який залишається у відділі зберігання, підтверджує отримання військового майна, а також першого і другого примірників цього наряду.

Здавання військового майна вантажоодержувачу здійснюється під підпис приймальника на першому та другому примірниках цього наряду     у разі подання ним довіреності. Приймальнику вантажоодержувача вручається третій примірник оформленого на військовому складі цього наряду.

Здавальник, у разі повернення на військовий склад, перший примірник виконаного цього наряду разом з довіреністю вантажоодержувача здає до фінансово-економічного органу, другий – до обліково-операційного відділу.

В обліково-операційному відділі в присутності здавальника перевіряється відповідно до виконаного цього наряду повнота доставки військового майна вантажоодержувачу. За відсутності розбіжностей між отриманим і фактично доставленим військовим майном на четвертому примірнику цього наряду погашається підпис здавальника.

3.3.24. Наряд (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) на видане або відправлене озброєння (техніку, ракети, боєприпаси) перевіряється, візується головним інженером (начальником зберігання) і начальником відділу технічного контролю військового складу.

3.3.25. У разі відправлення ракетного палива (пального), продовольства зі здавальником складу і у разі централізованого підвезення продовольства в обліково-операційному відділі на кожного вантажоодержувача виписується наряд (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) у чотирьох примірниках, з яких перший і третій – залишаються на військовому складі, четвертий – у фінансово-економічному органі, а другий – вручається здавальнику. Здавальник військового складу підтверджує своїм підписом на першому примірнику цього наряду отримання військового майна і другого примірника цього наряду.

У разі повернення на військовий склад здавальника в обліково-операційному відділі в його присутності на першому примірнику виконаного цього наряду погашається його підпис в отриманні військового майна і другого примірника цього наряду.

3.3.26. Виконані перші примірники нарядів (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), які виписані на військовому складі у рахунок рознарядки органу військового управління, додаються до першого примірника рознарядки, треті примірники цих нарядів подаються до органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад у вигляді донесень про виконання його розпорядчих документів про відпущення (відвантаження, відправлення) військового майна, четверті – до фінансово-економічного органу.

Другий примірник рознарядки подається органу військового управління після повного її виконання або закінчення терміну дії.

3.3.27. Відпускання (відвантаження, відправлення) з військового складу військового майна, а також включення його до забезпеченості здійснюється тільки на підставі нарядів (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) цього органу військового управління.

3.3.28. Передавання військового майна з військового складу підприємствам на переробку (доопрацювання) здійснюється за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) відповідного органу військового управління. Передане військове майно списується з обліку військового складу після отримання від відповідного органу військового управління повідомлення про надходження коштів на рахунки Міністерства оборони України.

3.3.29. Відправлення боєприпасів з військового складу на контрольне випробування оформлюється в обліково-операційному відділі нарядом (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) з додатком до нього відомості-характеристики зразків боєприпасів, які відправляються на контрольні випробування (форма 224, додаток 1 до цього Керівництва). Кожен зразок боєприпасів супроводжується ярликом на зразок боєприпасів, які відправляються на контрольні випробування (форма 226, додаток 1 до цього Керівництва).

3.3.30. Облік військового майна, яке заборонено до відпускання з військового складу, ведеться в обліково-операційному відділі у книзі обліку військового майна, яке заборонено до видавання зі складу (форма 211, додаток 1 до цього Керівництва).

 

3.3. Документальне оформлення здавання у ремонт і приймання з ремонту військового майна

 

3.3.1. Здавання в ремонт озброєння, техніки та іншого військового майна у ремонтний підрозділ військової частини здійснюється за розпорядчим документом заступника командира (з тилу, озброєння, технічної частини) (начальника служби забезпечення) військової частини.

Командир ремонтного підрозділу ставить підпис за прийняте в ремонт озброєння (техніку, інше військове майно) у книзі обліку (форма 37, додаток 1 до цього Керівництва) підрозділу, який здав у ремонт військове майно.

Обсяг ремонту встановлюється на підставі записів:

ракетно-артилерійського озброєння – у книзі огляду (перевірки) озброєння, техніки та боєприпасів роти, зразок якої наведено у додатку 11 до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України;

інших видів озброєння та техніки – у книзі обліку несправного озброєння та техніки (форма 33, додаток 1 до цього Керівництва).

3.3.2. У ремонтну військову частину (майстерню) з’єднання (берегової, плавучої бази) озброєння, техніка приймаються за нарядами на ремонт (виготовлення, обробку) (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва), які виписуються у відповідній службі забезпечення з’єднання (берегової, плавучої бази) на підставі поданих військовими частинами (кораблями) актів (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва), донесень і заявок. Здавання оформлюється підписом приймальника військової ремонтної частини (майстерні) у наряді (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва) або акті (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва), один примірник якого залишається у здавальника.

3.3.3. Озброєння та військова техніка передаються для проведення ремонту (модернізації) на підставі укладених договорів за нарядами     (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва) відповідної служби забезпечення органу військового управління. Комплектність озброєння та техніки, що передається, визначається відповідними договорами, укладеними згідно з діючими нормативно-правовими документами.

Озброєння і техніка, для яких передбачені формуляри (паспорти), здаються у середній і капітальний ремонт та для проведення модернізації з актами (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва). На техніку під час здавання у капітальний ремонт, що здається для проведення ремонту, на підприємство (установу, організацію) складаються, крім того, приймально-здавальні акти.

Оформлений наряд (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва), акт (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва) та приймально-здавальний акт з підписом приймальника ремонтної військової частини (установи, організації та підприємства) є підставою для внесення відповідних змін в облік військової частини (корабля).

Озброєння і техніка, здані в середній ремонт, з обліку військової частини не виключаються, а здані у капітальний ремонт – виключаються (крім озброєння і техніки зв’язку, пально-мастильних матеріалів, ракетно-артилерійського озброєння), без зняття з обліку органу військового управління.

3.3.4. Озброєння і техніка, що направлені на дослідження, випробування, модернізацію та комплексне доопрацювання у ремонтні підприємства, науково-дослідний або випробувальний заклад Міністерства оборони України, а також на підприємства, з обліку військової частини виключаються (крім озброєння і техніки зв’язку), без зняття з обліку органу військового управління.

3.3.5. Приймання від ремонтного підрозділу військової частини відремонтованих озброєння, техніки та іншого військового майна оформлюються підписами приймальників підрозділів у книзі обліку ремонту (обслуговування, обробки) озброєння та іншого військового майна       (форма 36, додаток 1 до цього Керівництва) і книзі обліку (форма 37, додаток 1 до цього Керівництва), а від ремонтної військової частини (майстерні) з’єднання (берегової, плавучої бази) – підписами приймальників військових частин (кораблів) у нарядах (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва) і книзі обліку (форма 36, додаток 1 до цього Керівництва).

За необхідності (заміна агрегатів, окремих систем) у ремонтній військовій частині (майстерні) з’єднання складається акт (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва) із зазначенням у ньому розміру виконаних ремонтних робіт і гарантійного напрацювання замінених агрегатів (систем). Акт (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва) підписується особою, яка здає відремонтоване озброєння (техніку), і приймальником військової частини (корабля).

3.3.6. Приймання від ремонтної військової частини (ремонтного підприємства) відремонтованого озброєння (техніки) оформлюється підписом приймальника у наряді (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва), за яким здавалося озброєння (техніка) у ремонт, з обов’язковим складанням на кожну одиницю озброєння (техніки) акта (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва), а для техніки, що здавалася для проведення ремонту (модернізації) на підприємства (в установу, організацію) – акта приймання відремонтованої техніки (агрегату), приймально-здавального акта. В акті (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва) вказується обсяг виконаного ремонту, гарантійні строки і напрацювання у цілому зразка озброєння (техніки) та окремих його агрегатів і систем.

Приймання модернізованого до нового озброєння та військової техніки зі змінами коду ОВТ проводиться згідно з формулярами (паспортів), оформлених підприємством. Зміни в найменуванні, код ОВТ, комплектність оформлюються актом якісного стану (форма 13, додаток 1 до цього Керівництва).

3.3.7. Розпорядження військовим частинам (з’єднанням) на здавання, а підлеглим ремонтним військовим частинам (установам, організаціям) на приймання озброєння (техніки, ракет, боєприпасів, іншого військового майна) у ремонт (виготовлення, обробку) орган військового управління оформляє нарядами на ремонт (виготовлення) (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва).

Наряди (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва) виписуються відповідно до плану ремонту (обробки) і на підставі заявок (повідомлень, звітів) військових частин (з’єднань) та повідомлень щодо укладання договорів органів військового управління Міністерства оборони України. Для виписки нарядів (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва) на ремонт озброєння і техніки, які обліковуються за номерами і технічним станом, підставою, крім того, є затверджені акти технічного стану (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва).

Кожний наряд (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва) виписується у п’яти примірниках, із яких перші три висилаються (видаються) здавальнику військового майна у ремонт, четвертий – залишається в органі військового управління, п’ятий – у фінансово-економічному органі.

3.3.8. Після реалізації наряду (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва) перший його примірник залишається у ремонтній військовій частині (установі, організації), другий – у здавальника військового майна у ремонт, а третій подається командиром ремонтної військової частини (начальником установи, організації) начальнику органу військового управління, який видав наряд (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва), як повідомлення про виконання його розпорядження.

3.3.9. У разі оформлення розпорядження на ремонт військового майна, яке не підлягає поверненню здавальнику, у наряді (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва) вказується порядок його використання після ремонту (зарахування в резерв, передача на склад тощо). Порядок подальшого використання військового майна може оформлятися іншими розпорядчими документами.

 

3.4. Документальне оформлення списання з обліку, зміни якісного (технічного) стану і поновлення військового майна

 

3.4.1. Порядок списання військового майна, яке знаходилось у користуванні, та те, яке прийшло до непридатного (граничного) стану або передчасно втрачених озброєння, техніки та іншого військового майна, з обліку військових частин, установ, військових навчальних закладів, військових складів органів військового управління, а також зразки форм документів, які використовуються під час списання, і порядок їх оформлення, перелік і права службових осіб Збройних Сил України, яким надається право затверджувати акти на списання військового майна і видавати інспекторські посвідчення, регламентується діючими нормативно-правовими документами.

 

4. Організація обліку військового майна у підрозділі, на об’єкті військового (корабельного) господарства, у службах військової частини, з’єднання, військовому складі та в органах військового управління

 

4.1. Облік військового майна в підрозділах, на складах, у майстернях, на інших об’єктах військового (корабельного) господарства, у службах забезпечення військової частини і з’єднання ведеться в установленому для них обсязі.

4.1.1. Облік у підрозділі

4.1.1.1. Облік наявності, руху і якісного (технічного) стану військового майна у підрозділі організовує командир підрозділу. У вартісних показниках облік ведеться тільки за одиницю обліку. Облік здійснюється за формами облікових документів, що наведені у таблиці 1.

4.1.1.2. Облік військового майна (крім бронетанкового озброєння і техніки, автомобільної техніки і майна, а також інженерної техніки і пального) ведеться старшиною (особою, яка відповідно до письмового наказу виконує його обов’язки) в цілому за підрозділ, як правило, в одній книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

На кожний вид військового майна (ракетно-артилерійське озброєння, засоби інженерного озброєння, озброєння військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту, засоби зв’язку, речове, квартирне, культурно-просвітницьке майно тощо) у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва) виділяється окремий розділ.

Первинні записи у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва) проводяться у відповідній службі забезпечення військової частини, наступні – старшиною (особою, яка відповідно до письмового наказу виконує його обов’язки) підрозділу. Первинні записи завіряються підписом начальника служби забезпечення.

Військове майно, яке надійшло чи відправлено (здано) з підрозділу, оприбутковується (списується) у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва) у той же день. Дані цієї книги обліку повинні щоденно відображати достовірну наявність військового майна.

4.1.1.3. Облік бронетанкового озброєння і техніки, автомобільної техніки і майна, а також засобів інженерного озброєння, пального ведеться командиром підрозділу у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва)

4.1.1.4. Облік технічного стану, комплектності і напрацювання озброєння і техніки у підрозділі ведеться тільки за тими зразками, для яких передбачені формуляри (паспорти). Цей облік ведеться старшим техніком (техніком), за його відсутності – командиром підрозділу, у формулярах (паспортах). Крім того, у формулярах (паспортах) відображаються дані щодо обслуговування і ремонту озброєння та техніки.

Всі розділи формулярів (паспортів) повинні заповнюватись відповідно до установлених правил їх ведення.

4.1.1.5. Відповідальність за ведення формулярів (паспортів) несуть командир і старший технік (технік) підрозділу, а також начальник відповідної служби забезпечення військової частини. Формуляри (паспорти) зберігаються в установленому порядку.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 110; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!