Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 2 страница



усі первинні облікові документи (крім атестатів) реєструються у книзі реєстрації облікових документів (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва), де порядковий номер реєстрації є номером облікового документа. Якщо первинний обліковий документ  складається з декількох аркушів, то  його номер  вказується  на  кожному аркуші.  За  наявності  додатків  до  основного облікового  документа на всіх їх аркушах теж ставиться його номер вказується на кожному аркуші. За наявності додатків до основного облікового документа на всіх її аркушах теж ставиться його номер.

За неправильно оформленими первинними обліковими документами, не підписаними правомочними службовими особами, не зареєстрованими в книзі реєстрації (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва) та за тими, що не мають печатки (де вона передбачена), здійснювати операції, пов’язані з рухом і зміною вартісного та якісного (технічного) стану військового майна, забороняється.

2.3. Прибуткові та видаткові облікові документи, які надійшли на військовий склад і були зареєстровані у книзі реєстрації (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва), доповідаються начальнику складу (його заступнику), після чого він надає доручення:

начальнику фінансово-економічного органу для підготовки оформлення фінансових операцій та контролю за рухом майна;

начальнику обліково-операційного відділу для підготовки та документального оформлення приймання-передачі майна, начальнику зберігання (служби забезпечення) для здійснення керівництва по передачі-приймання майна.

2.4. Виконані первинні облікові документи після запису в книгах (картках) обліку, інших облікових регістрах складу військової частини (з’єднання) здійснених по них операцій повинні здаватися (повертатися) до служби забезпечення з послідуючим передаванням у строки, які встановлені графіком документообігу, до бухгалтерії для здійснення відповідних бухгалтерських операцій та для їх подальшого зберігання.

Виконані первинні облікові документи після запису в облікових книгах (картках) обліку, інших облікових регістрах зберігання (сховища) здійснених по них операцій повинні здаватися (повертатися) не пізніше наступного робочого дня до обліково-операційного відділу та бухгалтерії для здійснення відповідних бухгалтерських операцій та для їх подальшого зберігання.

До бухгалтерії приймаються повністю оформлені оригінали первинних облікових документів. Первинний обліковий документ без підписів командира військової частини, начальника фінансово-економічного органу або його заступника, одержувача та здавальника військового майна вважається недійсним.

2.5. У разі ведення обліку вручну в службі забезпечення військової частини (корабля, з’єднання), в обліково-операційному відділі військового складу та в органі військового управління на всіх виконаних первинних облікових документах робляться відмітки про запис у книгах (картках) обліку про проведені операції, які пов’язані з рухом або зміною вартісного та якісного (технічного) стану військового майна. У відмітці вказуються номер облікового регістру і сторінка, на якій записана облікова операція. За наявності у первинному обліковому документі декількох найменувань військового майна відмітка робиться по кожному найменуванню. Для відміток використовується графа реквізиту “Примітка” або чисте поле первинного облікового документа.

У разі проведення обліку військового майна з використанням обчислювальної техніки на всіх виконаних первинних облікових документах на об’єктах обчислювальної техніки робляться відмітки із зазначенням дати їх обробки, прізвищ виконавців і місць зберігання інформації (ім’я файлу або програми, його розміщення (адреса), номер технічного носія інформації).

 

2.6. Правила під час оформлення та ведення облікових регістрів

 

2.6.1. У кожній книзі обліку військової частини (корабля, з’єднання) аркуші нумеруються, прошнуровуються, скріплюються мастиковою печаткою “Для пакетів”. Кількість аркушів засвідчується підписами: у книгах обліку, які ведуться в підрозділі, – командирів підрозділів; у книгах обліку, які ведуться на складах та інших об’єктах військового (корабельного) господарства, а також на складі, у майстерні, у службах забезпечення військової частини (корабля, з’єднання), – начальників відповідних служб забезпечення, у фінансово-економічному органі – начальників фінансово-економічного органу.

У книзі обліку для кожного найменування військового майна в залежності від частоти записів відводиться певна кількість сторінок. Черговість запису найменувань повинна відповідати послідовності, передбаченій формами донесень і звітів. На початку книги обліку показується її зміст, у якому послідовно відображаються найменування військового майна і номери сторінок, відведених для них.

Картка обліку складається на одне найменування військового майна (крім картки обліку військового майна особистого користування (форма 45, додаток 1 до цього Керівництва), яка складається на декілька найменувань військового майна). Правильність оформлення картки обліку засвідчується підписами начальників фінансово-економічного органу та відповідної служби забезпечення. Підпис скріплюється мастиковою печаткою “Для внутрішніх господарчих документів” військової частини (корабля, з’єднання).

Усі книги обліку військового майна, які ведуться у підрозділах, на складах та інших об’єктах військового (корабельного) господарства, а також у фінансово-економічному органі та у службах забезпечення військової частини (корабля, з’єднання), обліковуються у штабі військової частини (корабля, з’єднання) та видаються у встановленому порядку. Книги складського обліку запасів (форма З-9) обліковуються у фінансово-економічних органах у книзі реєстрації (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва) і видаються під підпис.

Записи у книгах (картках) обліку військового майна здійснюються тільки на підставі дійсних, законно і правильно оформлених первинних облікових документів. За необхідності проведення протягом дня великої кількості прибуткових (видаткових) облікових документів дозволяється записи у книгах (картках) обліку робити за зведеними відомостями на видане зі складу військове майно (форма 7, додаток 1 до цього Керівництва). Зведені відомості складаються окремо на прибуткові та видаткові облікові документи і підписуються особою, яка веде облік. Первинні записи у нових книгах (картках) обліку здійснюються на підставі первинних облікових документів, а також актів інвентаризації (передачі) або облікових даних попередніх книг (карток) обліку. Записи про залишки військового майна, які перенесені з інших книг (карток) обліку, підтверджуються підписами начальників фінансово-економічного органу та відповідної служби забезпечення і службової особи, яка веде облік військового майна. По військовому майну, яке має терміни служби (експлуатації), під час перенесення його залишків до нових книг (карток) обліку водночас вказуються і дати видачі цього військового майна.

Підсумки про надходження (вибуття) військового майна у книгах та картках обліку підбиваються за звітний період і за рік, а також під час інвентаризацій, ревізій, передавання посади матеріально відповідальною особою та в інших необхідних випадках. Підсумки підкреслюються рискою (річні підсумки – двома рисками) і засвідчуються підписами службової особи, яка відповідальна за стан обліку, та особи, яка безпосередньо веде облік. Операції, проведені після підведення річних підсумків, зараховуються в рахунок наступного року.

Записи у книгах (картках) обліку про звірку залишків військового майна здійснюються у порядку, зазначеному в поясненнях до форм облікових документів.

У разі коли деякі книги, картки обліку необхідно продовжити у наступному році, вони переносяться до номенклатури справ наступного року і перереєстровуються у книзі реєстрації (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва) з поміткою, за яким номером вони беруться на облік у наступному році у порядку, визначеному в діючих нормативно-правових документах.

У разі втрати книги (картки) обліку облікові дані відновлюються після проведення командиром військової частини службового розслідування, документальної ревізії вищого органу військового управління або служб забезпечення відповідного органу військового управління, у новій книзі (картці) за первинними обліковими документами;

2.6.2. У кожній книзі обліку військового складу аркуші нумеруються, прошнуровуються, скріплюються мастиковою печаткою “Для пакетів” військового складу і засвідчуються підписами начальника обліково-операційного відділу та начальника фінансово-економічного органу. У книзі обліку для кожного найменування військового майна, у залежності від частоти записів, визначається кількість сторінок. Черговість запису найменувань повинна відповідати послідовності, яка передбачена формами донесень і звітів.

На початку книги обліку показується її зміст, у якому послідовно відображаються найменування військового майна і номери сторінок, які відведені для нього.

Картка обліку складається на одне найменування військового майна (крім картки обліку військового майна особистого користування (форма 45, додаток 1 до цього Керівництва), яка складається на декілька найменувань військового майна). Правильність оформлення картки засвідчується підписами начальника фінансово-економічного органу та начальника обліково-операційного відділу. Підпис скріплюється мастиковою печаткою “Для внутрішніх господарських документів” військового складу.

Усі книги обліку військового майна, які ведуться на військовому складі, обліковуються в обліково-операційному відділі і видаються у встановленому порядку. Картки обліку військового майна, які ведуться на військовому складі, обліковуються в обліково-операційному відділі в книзі реєстрації (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва) і видаються під підпис у ній.

Записи в книгах (картках) обліку військового майна робляться тільки на підставі дійсних, законно та правильно оформлених первинних облікових документів. За необхідності проведення протягом дня великої кількості прибуткових (видаткових) облікових документів дозволяється в обліково-операційному відділі записи у книгах (картках) обліку робити по зведених відомостях на видане зі складу військове майно (форма 7, додаток 1 до цього Керівництва). Зведені відомості складаються окремо на прибуткові та видаткові облікові документи і підписуються особою, яка веде облік. Первинні записи у нових книгах (картках) обліку робляться на підставі первинних облікових документів, а також актів інвентаризації (передачі) або облікових даних попередніх книг (карток) обліку. Записи про залишки військового майна, перенесені з інших книг (карток) обліку, підтверджуються підписами начальника фінансово-економічного органу, обліково-операційного відділу та службової особи, яка веде облік військового майна. Щодо військового майна, яке має терміни зберігання, під час перенесення його залишків до нових книг (карток) обліку водночас вказуються і дати надходження цього військового майна.

Підсумки про надходження (вибуття) військового майна у книгах та картках обліку підбиваються по звітні періоди і за рік, а також під час інвентаризацій, ревізій, передавання посади матеріально відповідальною особою та в інших необхідних випадках. Підсумки підкреслюються рискою (річні підсумки – двома рисками) і затверджуються підписом особи, яка відповідає за стан обліку та особи, яка безпосередньо веде облік. Операції, проведені після підбиття річних підсумків, зараховуються в рахунок наступного року.

Записи у книгах (картках) обліку про звірку залишків військового майна робляться у порядку, який зазначено у поясненнях до форм облікових документів.

Книги і картки обліку військового майна ведуться до повного використання. Якщо деякі книги, картки обліку необхідно продовжити у наступному році, вони переносяться до номенклатури справ наступного року і перереєстровуються у книзі реєстрації (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва) з поміткою, за яким номером вони беруться на облік у наступному році у порядку, визначеному в діючих нормативно-правових документах; картки, які закінчені протягом операційного року, додаються до знов заведених і зберігаються разом з ними до кінця оперативного року.

У разі втрати книги (картки) обліку облікові дані відновлюються після проведення начальником складу службового розслідування, документальної ревізії вищого органу військового управління, у новій книзі (картці) за первинними обліковими документами.

2.6.3. У кожній книзі обліку органу військового управління аркуші нумеруються, прошнуровуються, скріплюються мастиковою печаткою “Для пакетів” органу військового управління. Кількість аркушів засвідчується підписом начальника відповідного відділу або особи, яка відповідальна за облік військового майна в органі військового управління. У книзі обліку для кожного найменування військового майна (виду транспорту, виду ремонту, постачальника, одержувача) відкривається особовий рахунок, для якого в залежності від частоти записів визначається кількість сторінок. Черговість запису найменувань повинна відповідати послідовності, яка передбачена формами донесень і звітів. На початку книги обліку показується її зміст, у якому послідовно відображаються найменування військового майна (виду транспорту, виду ремонту, постачальника, одержувача) і номери сторінок, які відведені для них.

Картка обліку складається на одне найменування військового майна (одного постачальника, одержувача). Правильність оформлення картки засвідчується підписом відповідного начальника відділу або особи, яка відповідає за облік військового майна в органі військового управління. Підпис скріплюється мастиковою печаткою органа військового управління.

Усі книги обліку військового майна, які ведуться в органі військового управління, обліковуються і видаються у встановленому порядку. Картки обліку матеріальних засобів обліковуються у книзі реєстрації (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва) і видаються під запис у ній; порядок оформлення і обліку карток обліку аналогічний порядку оформлення і обліку, який встановлено для книг обліку військового майна.

Записи в книгах (картках) обліку військового майна робляться тільки на підставі дійсних, законно та правильно оформлених первинних облікових документів, а також донесень та звітів. Первинні записи в нових книгах (картках) обліку, на нову номенклатуру майна, робляться на підставі первинних облікових документів, донесень і звітів, а також актів інвентаризації, атестатів сповіщень або облікових даних попередніх книг (карток) обліку. Записи про залишки військового майна, які перенесені з інших книг (карток) обліку, підтверджуються підписом особи, яка веде облік військового майна в органі військового управління.

Підсумки про надходження (вибуття) військового майна у книгах та картках обліку підбиваються за звітний період і за рік, а також під час розроблення планів забезпечення (постачання, ремонту) та в інших необхідних випадках. Підсумки підкреслюються рискою (річні підсумки – двома рисками) і затверджуються підписом особи, яка веде облік. Операції, проведені після підведення річних підсумків, зараховувати в рахунок наступного року.

Книги і картки обліку військового майна ведуться до повного використання. У разі коли деякі книги, картки обліку необхідно продовжити у наступному році, вони переносяться до номенклатури справ наступного року і перереєстровуються у книзі реєстрації (форма 25) з поміткою, за яким номером вони беруться на облік у наступному році у порядку, визначеному в діючих нормативно – правових документах; картки, які закінчені протягом операційного року, додаються до знов заведених і зберігаються разом з ними до кінця оперативного року.

У разі втрати книги (картки) обліку облікові дані відновлюються після проведення службового розслідування, документальної ревізії вищого органу військового управління або служб забезпечення відповідного органу військового управління, у новій книзі (картці) за первинними обліковими документами.

2.7. Облікові документи допоміжного характеру складаються і оформлюються аналогічно первинним обліковим документам.

2.8. Під час ведення обліку вручну змінні реквізити первинних облікових документів “Ознака інформації”, “Код документа”, “Код операції” і “Усього” не вказуються. Змінний реквізит “Одиниця виміру” вказується за скороченим найменуванням.

2.9. На всіх облікових документах вказуються присвоєні органам військового управління, з’єднанням (військовим частинам), військовим складам, а також постачальникам військового майна умовні найменування (коди). За відсутності умовних найменувань вказуються дійсні найменування.

2.10. Облікові документи повинні складатися і вестися розбірливо без помарок та підчисток. Для виправлення помилок, що допущені під час записів, невірні цифри або слова закреслюються тонкою рискою так, щоб закреслене можна було прочитати, а над ним записуються правильні цифри і слова. Зроблене виправлення застерігається написом на вільному місці цієї ж сторінки документа: “Закреслене (вказується помилковий запис) не читати, дописаному (вказується правильний запис) вірити” та засвідчується у книзі (картці) обліку підписом виконавця, а у первинному обліковому документі – підписом начальника, який підписав первинний обліковий документ.

У разі коли робиться тільки закреслення помилкового запису без виправлення його, закреслене застерігається: “Закреслене (вказуються цифри або слова) не читати” і також засвідчується у книзі (картці) обліку підписом виконавця, а у первинному обліковому документі – підписом начальника, який підписав первинний обліковий документ.

Підпис службової особи про виправлення у первинному обліковому документі скріплюється відповідною печаткою.

У разі виправлення запису у книзі (картці) обліку повинні бути виправлені і наступні підсумки із зазначенням дати виправлення. Якщо після виправленого запису зроблені ще два та більше правильні записи, то підсумок (залишок) виправляється тільки в останньому записі.

Начальники складів військових частин (сховищ) та інші матеріально відповідальні особи виконані первинні облікові документи у встановлені терміни представляють до служби забезпечення, а також до фінансово-економічного органу у терміни, які встановлюються графіком документообігу по реєстру здачі облікових документів, у якому окремо перераховуються прибуткові та видаткові облікові документи.

2.11. Усі виконані первинні облікові документи разом з додатками до них формуються у справи тільки в хронологічному порядку їх надходження або виконання, при цьому кожна справа формується, як правило, за однотипними (прибутковими або видатковими) обліковими документами.

У міру формування облікових документів всі аркуші у справі нумеруються. Кількість їх у кожній закінченій справі підтверджується підписом начальника відповідної служби забезпечення та скріплюється мастиковою печаткою “Для внутрішніх господарських документів” військової частини (військового складу, органу військового управління).

2.12. Усі облікові документи, що не містять секретних даних, зберігаються у шафах (ящиках), які замикаються і забезпечують збереженість документів. Щодня після закінчення роботи ці шафи (ящики) повинні замикатися та запечатуватися металевими номерними печатками виконавців. Зберігання облікових документів у ящиках робочих столів і шафах (ящиках), що не замикаються, заборонено.

Машинозчитувані носії інформації, які містять облікову інформацію, а також робочі програми рішення завдань з обліку військового майна зберігаються у приміщеннях, де встановлені об’єкти обчислювальної техніки, відповідно до встановлених вимог.

2.13. Складання, облік і зберігання облікових документів, а також машинозчитуваних носіїв інформації, які містять секретні дані, і установлення грифів їх секретності здійснюється з дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо охорони державної таємниці в Україні.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 149; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!