Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 3 страница



2.14. Відповідальність за організацію зберігання виконаних облікових документів несуть начальники органів військового управління і відповідних служб, а в підрозділах – командири підрозділів. Облікові документи зберігаються у військовій частині (на військовому складі, в органі військового управління) протягом термінів, які встановлені діючими нормативно-правовими актами.

Після закінчення встановлених термінів зберігання облікових документів у військовій частині (на військовому складі, в органі військового управління) або у разі їхнього розформування ці облікові документи здаються в архів, правонаступнику або знищуються у встановленому порядку.

 

2.15. Ведення, облік бланків суворої звітності (атестатів тощо)

 

2.15.1. У відповідних службах забезпечення військової частини (корабля, з’єднання) облік бланків суворої звітності (атестатів тощо) ведеться у книгах обліку наявності та руху військового майна (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва), а у фінансово-економічному органі – у книзі обліку бланків суворої звітності та керівних документах фінансової служби (форма 46)*, за кількістю книжок і бланків із вказівкою їх серій та номерів. Бланки суворої звітності зберігаються окремо від інших бланків і документів у сейфах начальників служб забезпечення та фінансово-економічного органу. Бланки суворої звітності, що витрачені, списуються у кінці звітного періоду на підставі акта комісії, у якому вказуються також номери зіпсованих бланків. Комісією встановлюється законність видавання бланків та правильність оформлення їх корінців. Акт комісії затверджується командиром військової частини (корабля, з’єднання). Корінці витрачених бланків суворої звітності зберігаються у справах облікових документів. Бланки інших облікових документів обліковуються у картках обліку некатегорійного військового майна (форма 44, додаток 1 до цього Керівництва).

2.15.2. На військовому складі облік бланків суворої звітності (атестатів тощо) ведеться в обліково-операційному відділі у книзі обліку наявності та руху військового майна (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва), а у фінансово-економічному органі – у книзі обліку бланків суворої звітності та керівних документах фінансової служби (форма 46) за кількістю книжок і бланків із зазначенням їх серій та номерів. Бланки суворої звітності зберігаються окремо від інших бланків і облікових документів у сейфі начальника обліково-операційного відділу та фінансово-економічного органу. Бланки суворої звітності, які витрачені, списуються у кінці звітного періоду на підставі акта комісії, у якому зазначаються також номери зіпсованих бланків. Комісією встановлюється законність видавання бланків та правильність оформлення їх корінців. Акт комісії затверджується начальником складу. Корінці витрачених бланків суворої звітності зберігаються у справах облікових документів. Бланки інших облікових документів обліковуються у картках обліку некатегорійного військового майна (форма 44, додаток 1 до цього Керівництва).

Облік бланків суворої звітності, які зберігаються на військовому складі, ведеться в обліково-операційному відділі та відділі зберігання у книгах обліку (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва), а у фінансово-економічному органі – у книзі обліку (форма 46) за кількістю книжок із вказівкою їх серій і номерів. Записи прибуткових операцій у книгах обліку проводяться на підставі документів, за якими отримані бланки суворої звітності.

Видані (відправлені) вантажоодержувачем бланки суворої звітності списуються за нарядами та квитанціями на поштові рекомендовані відправлення. Бланки інших облікових документів обліковуються у картках обліку (форма 44, додаток 1 до цього Керівництва).

2.15.3. В органі військового управління облік бланків суворої звітності (атестатів тощо) ведеться у книзі обліку наявності та руху військового майна (форма 27, додаток 1 до цього Керівництва) за кількістю книжок з вказівкою їх серій та номерів. Записи прибуткових та витратних операцій у книгах обліку проводяться на підставі облікових документів, за якими підпорядковані військові склади одержали або відпустили (відправили) вантажоодержувачам бланки суворої звітності, а також на підставі повідомлень (звітів) військ.

Бланки інших облікових документів обліковуються у картках обліку некатегорійного військового майна (форма 44, додаток 1 до цього Керівництва).

 

3. Порядок документального оформлення руху військового майна

 

3.1. Документальне оформлення приймання військового майна

 

3.1.1. Приймання військового майна військовою частиною (військовим складом) може здійснюватися:

від органів залізничного, водного, повітряного, автомобільного, трубопровідного транспорту (далі – органи транспорту), здавальником вантажовідправника (приймальником вантажоодержувача);

безпосередньо у військовій частині (на військовому складі) – майна, придбаного в організаціях торгівлі;

на військових складах, на складах (базах) постачальників, на підприємствах (в організаціях, установах), у торгівельних організаціях;

безпосередньо у військовій частині (на військовому складі) –військового майна, яке прибуває зі здавальником вантажу, з військовослужбовцями з інших військових частин, після ремонту, а також придбаних у торгових, збутових організацій і виготовлених військовою частиною.

3.1.2. Приймання військового майна від органу транспорту здійснюється комісією військової частини (військового складу) у присутності представника органу транспорту. У склад комісії, яка призначається наказом командира військової частини (військового складу), обов’язково включаються начальник відповідної служби забезпечення (відділу зберігання) і приймальник (особа, яка відповідає за зберігання або експлуатацію). Приймальнику видається довіреність, оформлена у встановленому порядку.

3.1.3. Для приймання секретних зразків військового майна всі члени комісії повинні мати допуск до державної таємниці за встановленою формою. На час приймання такого військового майна та його перевезення за розпорядчим документом командира військової частини (начальника складу або вищого органу військового управління) організовується озброєна охорона.

3.1.4. Військове майно приймається від органу транспорту на підставі супровідних документів (товарно-транспортних накладних тощо).

У разі виявлення несправностей вагонів (контейнерів, люків, трюмів судна) і порушення пломб, а також за наявності дефектів в упаковці (тарі) і ознак втрат чи пошкодження (псування) вантажу комісією військової частини (військового складу) за участю представника органу транспорту складається комерційний акт.

Комерційний акт складається також:

у разі прибуття вантажу без документів або документів без вантажу;

у разі виявлення нестачі військового майна, яка перевищує норми

природної втрати, і різниці у показаннях ваговимірювальних приладів;

у разі виявлення невідповідності фактичної кількості та якості військового майна даним супровідних документів;

у разі подання вантажу до місця вивантаження по закінченні 24 годин після оформлення у товарній конторі документів на отримання військового майна.

3.1.5. Порядок складання комерційних актів і подання претензій до органів транспорту визначається статутами і положеннями, а також правилами перевезень вантажів, діючими на відповідних видах транспорту.

3.1.6. У разі відмови органу транспорту від складання комерційного акта нестача або пошкодження (псування) вантажу повинні бути зафіксовані в акті комісії військової частини (військового складу) у день приймання військового майна. Крім комісії, акт підписується представником незацікавленої організації або транспортної міліції.

3.1.7. Порядок і терміни приймання військового майна військовою частиною (військовим складом) від органу транспорту (підприємств, установ, організацій) здійснюється відповідно до нормативно-правових актів України.

Після закінчення приймання військового майна комісією військової частини (військового складу) складається акт приймання (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва). Акт не складається на військове майно, яке надійшло із супровідними документами, і за відсутності розбіжностей у кількості та якості вантажу.

Під час приймання озброєння, техніки, ракет, боєприпасів, ракетного палива, авіаційного та автомобільного бензину, дизельного палива, палива для реактивних двигунів, рідкого корабельного котельного палива, змащувальних матеріалів та спеціальних рідин (далі – пального); продовольства, висотного спорядження і льотно-технічного обмундирування тощо акт (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) складається в усіх випадках обов’язково.

Під час приймання майна від підприємств (установ, організацій), акт (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) направляється до структурного підрозділу Міністерства оборони України, який уклав договір щодо закупівлі (постачання, розроблення (модернізації) виготовлення) військового майна, військового представництва Міністерства оборони України, служби забезпечення органу військового управління та вантажовідправника.

Після закінчення приймання та оприбуткування військового майна начальник фінансово-економічного органу військової частини складає встановлене відповідним нормативно-правовим актом повідомлення.

Повідомлення направляється до органу військового управління (структурного підрозділу Міністерства оборони України), який уклав договір щодо закупівлі (постачання, розроблення, модернізації, ремонту, виготовлення) військового майна.

3.1.8. Військове майно, яке надійшло до військового складу залізничним (водним, повітряним, автомобільним) транспортом без приймальника військового складу або без здавальника вантажовідправника, обліковується у книзі обліку відвантаження (надходження) військового майна (форма 54, додаток 1 до цього Керівництва).

Облік часу подання і повернення транспортних засобів ведеться у книзі обліку надання і повернення транспортних засобів (форма 204, додаток 1 до цього Керівництва).

Облік транзитних вантажів, які надійшли до військового складу, і контроль за їх відправленням на адресу одержувача ведуться у книзі обліку транзитних вантажів (форма 205, додаток 1 до цього Керівництва).

3.1.9. Отримання військового майна (крім ракетного палива, пального і продовольства) на військовому складі або складі (базі) постачальника, а також на підприємствах (в організаціях, установах), у торговельних організаціях здійснюється особою, повноваження якої підтверджується довіреністю. Облік та видачу довіреностей здійснює фінансово-економічний орган військової частини.

Приймання військового майна здійснюється за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) органу військового управління або за нарядами, виписаними складом (базою) постачальника (ремонтним підприємством) в рахунок рознарядки цього органу та згідно з умовами договору – при постачанні майна з підприємства (організації, установи).

Орган військового управління, який уклав договір щодо розроблення (модернізації) та постачання майна з підприємств (установ, організацій) або з торговельних організацій, через службу забезпечення (за закріпленою номенклатурою майна) сповіщає військову частину (склад, базу), яка за умовами договору є отримувачем, про номер та дату договору, відповідно з яким здійснюється постачання, перелік майна, що підлягає постачанню, відомості про постачальника, терміни постачання, за рахунок яких коштів закуплено та інші вартісні показники. Військова частина – отримувач після перевірки відповідності майна в присутності представника виконавця та за його підписом та підписами комісій військової частини відпрацьовує акт приймання майна та обліковує його.

Повідомлення про відвантаження військового майна з підприємств (установ, організацій) висилається військовими представництвами Міністерства оборони України безпосередньо вантажоодержувачам.

3.1.10. Порядок і терміни приймання військового майна на складах (базах) постачальників та на підприємствах (в установах, організаціях) визначаються у встановленому порядку згідно з чинним законодавством та договорами постачання, а на військових складах – відповідними положеннями.

На прийняте військове майно приймальник військової частини (військового складу) одержує від складу (бази) постачальника (підприємства, установи та організації) другий примірник виконаного наряду (акта приймання-передачі), сертифікати відповідності, де вони передбачені, а на озброєння, техніку та військове майно, яке обліковується за номерними та якісними показниками, крім того, і технічну документацію.

У разі передавання (відвантаження) військового майна з військових складів або інших військових частин за розпорядчими документами служб забезпечення органів військового управління військовій частині – одержувачу цього військового майна надсилається повідомлення           (форма 280, додаток 1 до цього Керівництва).

Повідомлення складається у трьох примірниках. Один примірник повідомлення залишається у справах фінансово-економічного органу вантажовідправника, другий – у справах фінансово-економічного органу приймальника вантажу, а третій, з відмітками про отримання та оприбуткування військового майна, підписаний керівником приймальника вантажу та начальником фінансово-економічного органу і скріплений відтиском гербової печатки, повертається до фінансово-економічного органу відправника вантажу.

У примірнику повідомлення, яке повертається, відображається окремо сума, вказана відправником повідомлення, і додатково – сума транспортно-заготівельних витрат, якщо вони були здійснені приймальником вантажу.

Повідомлення виписується на адресу приймальника вантажу і у разі відправки постачальником військового майна з подальшою оплатою (у разі утворення кредиторської заборгованості).

3.1.11 Військове майно та майно, яке надійшло до військового складу від підприємств (установ, організацій) після переробки (доопрацювання), приймається комісією, яка призначається начальником військового складу. Приймання оформлюється: актом (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) та (або) актом приймання-передачі та повідомленням (встановленим відповідним нормативно-правовим актом) щодо оприбуткування отриманих від постачальника військового майна та майна. По одному примірнику акта (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) та (або) акта приймання-передачі висилаються військовому представництву Міністерства оборони України, службі забезпечення органу військового управління та вантажовідправнику.

По одному примірнику акта (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) та (або) акта приймання-передачі та повідомлення про оприбуткування отриманого майна висилаються органу військового управління, який уклав договір щодо розроблення (модернізації) та виготовлення зазначеного майна.

3.1.12. У разі перевезення військового майна, яке прийняте або відправлене за одним обліковим документом (нарядом, актом приймання) на декількох автомобілях (літаках, вертольотах, суднах, рейдових плавзасобах), приймальник (відправник) вантажу військової частини (військового складу) виписує і вручає кожному водію (командиру екіпажу, капітану судна, шкіперу) супровідний лист на перевезення (форма 62, додаток 1 до цього Керівництва). У разі перевезення вантажу однією транспортною одиницею супровідний лист не виписується. Особи, які одержали військове майно для перевезення, несуть відповідальність за його збереження, цілість і доставку за призначенням.

3.1.13. Приймання військового майна

3.1.13.1. Приймання доставленого військового майна до військової частини (на корабель, з’єднання) у супроводі здавальника вантажу або приймальника вантажу здійснюється матеріально відповідальною особою на підставі первинних облікових документів за фактичною кількістю та якістю вантажів.

На прийняте від здавальника вантажу продовольство виписується у службі забезпечення військової частини (корабля, з’єднання) чекова вимога з книги чекових вимог (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва), яка передається здавальнику вантажу під підпис у корінці. Підпис одержувача, талон чекової вимоги (під копірку) заповнюється на підставі первинного облікового документа (накладної, товарно-транспортної накладної тощо), який прикладається до талона чекової вимоги.

У разі виявлення невідповідності кількості та якості військового майна, яке приймається, даним нарядів наказом командира військової частини (корабля, з’єднання) призначається комісія, яка складає акт (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) за обов’язковою участю здавальника вантажу (приймальника вантажу). У разі відмови здавальника вантажу від участі в укладанні і підписанні акта в ньому робиться відповідний запис з вказівкою військового звання, прізвища, ініціалів здавальника вантажу та мотивів його відмови.

3.1.13.2. Приймання доставленого військового майна на військовий склад у супроводі здавальника вантажовідправника здійснюється комісією військового складу на підставі нарядів (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) за фактичною кількістю та якістю вантажів. У разі виявлення відповідності фактичної кількості та якості військового майна даним наряду приймальник військового складу в ньому вказує “Вантаж прийнятий”. Підпис приймальника скріплюється мастиковою гербовою печаткою військового складу.

У разі виявлення невідповідності кількості та якості військового майна, яке приймається, даним, які зазначені у нарядах (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), комісією, з обов’язковою участю здавальника вантажовідправника, складається акт (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва). У разі відмови здавальника вантажовідправника від участі в укладанні і підписанні акта в ньому робиться відповідний запис із вказівкою військового звання, прізвища, імені та по батькові здавальника вантажовідправника та мотивів його відмови.

3.1.14. Приймання військового майна від інших військових частин здійснюється за вказівкою та нарядами відповідних служб забезпечення органів військового управління. Військове майно приймається тільки із заповненими та оформленими формулярами (паспортами), а озброєння та техніка, які обліковуються за номерами та технічним станом, крім того, і за актом технічного стану (форми 12, додаток 1 до цього Керівництва) та актом технічного стану повітрянодесантної техніки (форма 14, додаток 1 до цього Керівництва).

Некомплектне та несправне озброєння, техніка та інше військове майно приймаються тільки за спеціальним письмовим розпорядчим документом начальника відповідної служби забезпечення органу військового управління, за наявності затвердженої ним відомості некомплекту на кожен зразок озброєння, техніки та іншого військового майна.

3.1.15. Приймання озброєння та іншого військового майна корабля після його збудування (ремонту) здійснюється комісіями за участю посадових осіб відповідних військових представництв Міністерства оборони України та флагманських спеціалістів з обов’язковою перевіркою матеріальної частини на працездатність та боєздатність і оформлюється актом списання (зняття залишків) (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва) та актом (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва) з кожного виду військового майна. Кожний акт складається у двох примірниках з перерахуванням у ньому всього озброєння (майна), яке є на кораблі в наявності і яке зазначене у заводських документах. Перший екземпляр акта подається до служби забезпечення берегової (плавучої) бази (з’єднання) або служби забезпечення військово-морської бази, а другий примірник залишається на кораблі.

Після закінчення ходових випробувань та усунення виявлених недоліків (недоробок) складається акт про закінчення ремонту корабля, який підписується командиром корабля, директором (начальником) заводу, головою та членами приймальної комісії і затверджується командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 127; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!