Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 1 страница



Оперативний облік ведеться на основі донесень та звітів, періодичність надання яких визначається табелями термінових донесень.

Обліку за первинними обліковими документами підлягає військове майно, яке надходить від постачальника, а також озброєння, техніка та інше військове майно за номенклатурою, яке знаходиться у військових частинах, з’єднаннях та на підпорядкованих військових складах. Номенклатура військового майна, яке підлягає обліку за первинними обліковими документами, встановлюється відповідними органами військового управління.

1.15. Облік готової продукції (в тому числі документації, дослідних зразків, макетів, спеціального обладнання тощо), що прийнята військовими представництвами Міністерства оборони України, військовими представниками на підприємствах (в організаціях, установах), а також облік дослідних зразків озброєння, техніки та іншого військового майна в науково-дослідних закладах ведеться за кількісними, якісними, номерними, вартісними показниками (даними), які встановлені цим Керівництвом. Особливості ведення обліку майна визначаються органами військового управління (за підпорядкованістю).

Облік одержання військового та іншого майна, яке відвантажується на підставі актів (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) та (або) актів прийняття-передачі, які висилаються вантажоодержувачами. В органах військового управління, які виконують функцію забезпечення, ведеться облік відвантаження та одержання військового майна, а в органах військового управління Міністерства оборони України – відповідно до укладених договорів на розроблення (модернізацію), виготовлення та постачання.

Облік рекламацій на якість військового майна ведеться військовими представництвами Міністерства оборони України за книгою обліку рекламацій на якість військового майна (форма 210, додаток 1 до цього Керівництва). В органі військового управління ведеться облік рекламацій за книгою зведеного обліку рекламацій, які пред’явлені до установ, організацій та підприємств-виробників (форма 313, додаток 1 до цього Керівництва).

1.16. Зарахування на забезпечення військовим майном військової частини (з’єднання) здійснюється на підставі наказу (директиви) Міністра оборони України, начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України, командувачів видів Збройних Сил України.

1.17. Військове майно спеціального призначення обліковується згідно з вимогами діючих нормативно-правових документів. У всіх випадках облік цього військового майна ведеться окремо від іншого військового майна найбільш підготовленими службовими особами.

Облік військового майна у підрозділах, військових частинах, на кораблях та у з’єднаннях ведеться у кількісних, якісних, обліково-номерних та вартісних показниках у стандартних одиницях вимірів. Стандартизовані скорочення одиниць виміру наведені у додатку 2 цього Керівництва.

Усе військове майно підлягає обліку в облікових документах за його ціною або вартістю.

Керівництво організацією обліку військового майна у військовій частині, на кораблі та у з’єднанні здійснює командир військової частини (корабля, з’єднання).

Облік військового майна згідно зі встановленими формами обліку у підпорядкованих службах забезпечення та підрозділах організовують начальник штабу, заступник командира з тилу (технічної частини, озброєння, інженерно-авіаційної служби), а також начальники служб забезпечення і командири підрозділів.

За відсутності штатної посади начальника служби забезпечення (флагманського спеціаліста) командир військової частини (корабля, з’єднання) призначає службову особу, на яку покладаються обов’язки з ведення обліку військового майна за відповідною службою забезпечення.

Начальник фінансово-економічного органу (головний бухгалтер) організовує бухгалтерський облік військового майна у військовій частині, на кораблі та у з’єднанні, а також підготовку та подання відповідних повідомлень про проведення оприбуткування майна, що отримане, фінансових звітів.

1.20 Відповідальність за виконання вимог цього Керівництва у військовій частині, на кораблі та у з’єднанні несуть:

командир військової частини (корабля, з’єднання) – за стан обліку усього військового майна у військовій частині (кораблі, з’єднанні), організацію внутрішнього контролю за його збереженням і використанням та своєчасне подання у вищі органи військового управління звітних документів, встановлених табелями термінових донесень;

начальник штабу військової частини (корабля, з’єднання), заступник командира військової частини з тилу (технічної частини, озброєння, інженерно-авіаційної служби) – за стан обліку військового майна і звітності у підпорядкованих їм службах забезпечення;

начальник служби забезпечення – за стан обліку військового майна служби забезпечення у військовій частині (кораблі, з’єднанні), законне і правильне оформлення операцій, пов’язаних з рухом і зміною якісного (технічного) стану військового майна, своєчасне подання до фінансово-економічного органу первинних облікових документів, своєчасне ведення записів у книгах (картках) обліку, правильне оформлення облікових документів, правильне складання і своєчасне подання звітних облікових документів щодо служби забезпечення;

начальник фінансово-економічного органу – за забезпечення правильної організації і ведення бухгалтерського обліку військового майна згідно з вимогами нормативних документів;

командир підрозділу, а також начальник складу, майстерні та іншого об’єкта військового (корабельного) господарства – за стан обліку військового майна у підрозділі (на складі, в майстерні і на іншому об’єкті);

службова особа, яка безпосередньо веде облік – за законне і правильне оформлення всіх облікових документів, своєчасне ведення записів у книгах (картках) обліку операцій, пов’язаних з рухом і змінами якісного (технічного) стану військового майна, за підготовку документів для передавання в об’єкти обчислювальної техніки і здавання в архів, за цілісність облікових документів.

1.21. Облік військового майна у військових складах організовується та ведеться:

у відділах обліково-операційних та комплектації, обліково-операційних відділах, відділеннях, групах (далі – обліково-операційні відділи), відділах зберігання (сховищах) та в укупорочно-експлуатаційних (контрольно-експертних) відділах (відділеннях), транспортних відділах (далі – транспортні відділи), у ремонтних майстернях (цехах), лабораторіях з контролю якості та в інших виробничих підрозділах військових складів, а також в їх відділеннях.

1.22. Керівництво організацією обліку відповідного військового майна згідно зі встановленими формами обліку на військовому складі здійснює начальник складу; організовують облік військового майна заступники начальника складу, начальник обліково-операційного відділу, начальники відділів зберігання та інших підрозділів.

 

Начальник фінансово-економічного органу (головний бухгалтер) організовує бухгалтерський облік військового майна на військовому складі, а також підготовку та подання відповідних фінансових звітів.

1.23. Відповідальність за виконання вимог цього Керівництва на військовому складі несуть:

начальник складу (відділення складу) – за стан обліку в усіх підрозділах складу (його відділеннях), законність, організацію внутрішнього контролю за збереженням і використанням та за вчасне подання до вищого органу військового управління звітних облікових документів, які встановлені табелями термінових донесень;

заступник начальника складу (з технічної частини, головний інженер, начальник зберігання)* – за облік технічного стану та комплектності військового майна, яке зберігається на військовому складі, правильність ведення його формулярів (паспортів); начальник зберігання, крім того, – за вчасне і правильне оформлення операцій з приймання та відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна, а також за ведення обліку у відділах зберігання;

начальник обліково-операційного відділу (особа, яка виконує    функції) – за стан обліку військового майна в обліково-операційному відділі, у відділах зберігання, транспортному та в інших підрозділах військового складу, за законність прийому та видачі військового майна, за правильність і своєчасність оформлення облікових документів з приймання та відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна, а також за правильне складання і своєчасне подання до фінансово-економічного органу первинних облікових документів. Його вказівки з питань обліку, комплектації, приймання та відправлення військового майна є обов’язковими для всіх підрозділів військового складу;

начальник відділу зберігання (сховища) – за стан обліку військового майна у відділі зберігання (сховищі), за вчасне і правильне оформлення облікових документів з приймання та відпускання (відправлення) військового майна, за своєчасне надання до фінансово-економічного органу оригіналів первинних облікових документів, за ведення формулярів (паспортів) та книг обліку технічного стану озброєння (техніки, іншого військового майна);

начальник транспортного відділу – за правильне та своєчасне оформлення облікових документів з приймання вантажів від транспортних органів та із здавання їм вантажів на відправлення, а також за облік військового майна, яке знаходиться у завізних та вивізних сховищах;

начальник майстерні (цеху, лабораторії, іншого виробничого
підрозділу) – за стан обліку військового майна у майстерні (цеху, лабораторії тощо);

начальник фінансово-економічного органу – за забезпечення правильної організації і ведення бухгалтерського обліку військового майна згідно з вимогами нормативних документів;

особа, яка безпосередньо веде облік, – за законне та правильне оформлення (у колі обов’язків) всіх облікових документів, своєчасне ведення записів у книгах (картках) обліку операцій, які пов’язані з рухом і зміною якісного (технічного) стану військового майна, за підготовку облікових документів для передавання в об’єкти обчислювальної техніки і для здачі в архів, за збереження облікових документів.

1.24. У видах Збройних Сил України керівництво організацією обліку військового майна здійснює командувач виду Збройних Сил України, організовують облік відповідного військового майна у кількісних (обліково-номерних), якісних показниках начальники штабів видів Збройних Сил України, заступники командувачів видів Збройних Сил України, начальники родів військ, спеціальних військ та служб забезпечення видів Збройних Сил України.

1.25. Керівництво організацією обліку військового майна у Збройних Силах України та Міністерстві оборони України, а також в органах військового управління, на військових складах, у ремонтних та інших військових частинах, закладах та установах здійснюють начальники відповідних органів військового управління.

В органах військового управління облік військового майна організовують начальники управлінь, відділів та відділень (службові особи), які відають забезпеченням військ військовим майном, а також експлуатацією та ремонтом озброєння, техніки та іншого військового майна.

1.26. Відповідальність за виконання вимог Керівництва несуть:

начальники органів військового управління – за стан обліку усього закріпленого військового майна, організацію внутрішнього контролю за його збереженням і використанням;

начальники штабів органів військового управління – за стан обліку військового майна та звітність підпорядкованих їм служб забезпечення;

начальники управлінь (служб) забезпечення органів військового управління – за стан обліку закріпленої номенклатури військового майна, законне та правильне оформлення операцій, які пов’язані з рухом військового майна та правильне ведення облікових документів у підпорядкованому органі військового управління, а також за правильне складання та своєчасне подання облікових документів.

особа, яка безпосередньо веде облік військового майна в органі військового управління, відповідає за законне та правильне оформлення всіх звітних облікових документів, своєчасне ведення записів у книгах (картках) обліку операцій, які пов’язані з рухом та зміною якісного (технічного) стану військового майна, за підготовку облікових документів для передавання в обчислювальний центр та здачу в архів, а також за збереження облікових документів.

1.27. Всі службові особи, в обов’язки яких входить організація обліку або його безпосереднє ведення, повинні знати, виконувати положення Керівництва і в межах своєї компетенції здійснювати систематичний контроль за їх виконанням підлеглими службовими особами.

1.28. Командири (начальники) всіх ступенів під час перевірки військ та органів військового управління, а також підпорядкованих військових складів, ремонтних та інших військових частин, закладів і установ військових представництв Міністерства оборони України зобов’язані вживати необхідні заходи для організації і підтримання належного порядку в обліку військового майна.

 

2. Порядок складання, оформлення і ведення облікових документів

 

2.1. Обліковий документ – документ, який містить у зафіксованому вигляді інформацію, оформлену в установленому цим Керівництвом порядку, і має відповідно до чинного законодавства правове значення.

Облікові документи в залежності від їх призначення поділяються на первинні облікові документи, облікові регістри, облікові документи допоміжного характеру.

До первинних облікових документів відносяться накладні, наряди, рахунок-наряди, чекові вимоги, роздавально-здавальні відомості, акти, квитанції, дорожні, робочі, виробничі і роздавальні листи, атестати.

Первинні облікові документи призначені для оформлення операцій, які пов’язані з рухом і зміною вартісного та якісного (технічного) стану військового майна і є підставою для записів облікових даних у облікових регістрах.

В облікових регістрах відображаються наявність, рух і якісний (технічний) стан військового майна (його вартість) за визначений період:

у військах (силах), на військових складах, у постачальників тощо;

по відділах зберігання (сховищах), транспортному відділу, майстерні (цеху), лабораторії, інших виробничих підрозділах і в цілому по військовому складу;

у підрозділах (військових частинах, на кораблях), на складах, в майстернях та в інших об’єктах військового (корабельного) господарства і в цілому за військову частину (корабель, з’єднання).

До облікових документів допоміжного характеру відносяться зведені та інші відомості (крім роздавально-здавальних), довіреності, супровідні та пакувальні листи, листи відпущення гарячої їжі, розкладки, стелажні ярлики, описи військового майна, повідомлення, донесення, підтвердження. Облікові документи допоміжного характеру сприяють виконанню операцій, пов’язаних з рухом та зміною вартісного та якісного (технічного) стану військового майна.

Основними частинами облікового документа є: заголовна частина, змістова частина, оформлююча частина.

Заголовна частина повинна містити реквізити*, які дають повне і чітке уявлення про вид та характер облікового документа.

Змістова частина облікового документа може бути оформлена у вигляді таблиці або викладена текстом. Таблична змістова частина облікового документа, як правило, включає заголовок таблиці, заголовки граф та заголовки рядків (реквізити-ознаки), графи і рядки. Клітинки, що утворюються пересіченнями рядків і граф таблиці в процесі оформлення облікового документа, заповнюються реквізитами-підставами.

Оформлююча частина облікового документа, як правило, містить: дати складання, підпису та затвердження облікового документа, найменування посад осіб, які підписали обліковий документ, особисті підписи, військове звання, прізвище та ініціали; відповідні печатки (на облікових документах, де вони передбачені). За необхідності вказується номер довіреності одержувача.

2.2. Під час укладання та оформлення первинних облікових документів дотримуються таких правил:

у заголовній частині обов’язково вказуються: його номер; підстава (мета) і дати операції, пов’язаної з рухом та зміною вартісного та якісного (технічного) стану військового майна; найменування служби забезпечення, що видала документ; вантажовідправник (здавальник) та вантажоодержувач (приймальник); строк дії документа;

у змістовій частині, як правило, вказуються: номер за порядком; найменування військового майна; код номенклатури; одиниця виміру; кількість, вартість та сума вартості військового майна. Крім того, вказуються (за необхідності): категорія, сорт, заводський номер, а також інші дані, передбачені конкретною формою документа. У кінці змістової частини первинного облікового документа пишеться “Усього найменувань” і прописом вказується їх кількість. Рядки і графи, які залишилися вільними до підведення підсумку, обов’язково перекреслюються так, щоб між текстом і підписами посадових осіб не можна було щось вписати;

первинний обліковий документ підписується:

командиром військової частини, начальником фінансово-економічного органу, начальниками відповідних служб забезпечення та іншими уповноваженими службовими особами. Підпис скріплюється: на первинних облікових документах, призначених для відправлення з військової частини (корабля, з’єднання) – мастиковою гербовою печаткою військової частини (корабля, з’єднання); на первинних облікових документах, які призначені для обігу у військовій частині (кораблі, з’єднанні) – мастиковою печаткою “Для внутрішніх господарських документів” військової частини (корабля, з’єднання);

 

 

начальником військового складу, начальником фінансово-економічного органу і начальником обліково-операційного відділу* обліковий документ, призначений для відправлення за межі військового складу, а обліковий документ, призначений для внутрішнього обігу – начальником обліково-операційного відділу та головним бухгалтером складу. Підпис начальника складу скріплюється мастиковою гербовою печаткою військового складу, а підпис начальника обліково-операційного відділу – мастиковою печаткою “Для внутрішніх господарських документів” військового складу;

відповідним начальником та іншими уповноваженими службовими особами органу військового управління. Підпис начальника органу військового управління скріплюється мастиковою гербовою печаткою**;

обліковий документ вважається виконаним, якщо визначені в ньому операції виконані, хоча б і не у повному обсязі. У разі неповного виконання з поважних причин операцій, передбачених в обліковому документі вищого органу військового управління, військовому складу дозволяється (у межах терміну дії цього облікового документа і передбаченого у ньому обсягу операцій) виписувати свій наряд на додаткове відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна і реалізувати його;

термін дії первинного облікового документа може бути продовжений посадовою особою, якій надано право його підпису. Продовження терміну дії документа може бути продовжено телеграмою (телефонограмою, радіограмою), автоматизованими засобами управління або відміткою безпосередньо на первинному обліковому документі, виписаному посадовою особою та завіреному мастиковою гербовою печаткою органу управління, який видав вказаний документ;

первинні облікові документи, які складаються у двох чи більше примірниках, заповнюються через копіювальний папір на друкувальному приладі, а за необхідності розмножуються на спеціальних копіювальних апаратах, або друкуються у необхідній кількості примірників;


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 134; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!