Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 5 страница



До атестатів додаються іменні списки військовослужбовців, у яких вказуються найменування та кількість військового майна, яке обліковується за кожним з них, номер зброї, категорія майна та терміни їх видачі. Вірність записів в іменних списках підтверджуються особистими підписами військовослужбовців, що вибувають. Кожний іменний список підписується начальником відповідної служби забезпечення, командиром вибулого підрозділу (старшим команди) та скріплюється мастиковою гербовою печаткою військової частини.

Атестати та іменні списки військовослужбовців видаються командиру вибулого підрозділу (старшому команди) під підпис в корінцях атестатів.

3.2.13. Під час переведення військовослужбовців до іншої військової частини поодинці, а також під час дострокового звільнення (до 20 років вислуги, крім випадків звільнення за обвинувальним вироком суду, службової невідповідності займаній посаді, порушенням умов виконання контракту з боку військовослужбовця, звільнення за станом здоров’я) із лав Збройних Сил України генералів, адміралів, офіцерів, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, військовослужбовців-жінок на військове майно, яке обліковується за ними (крім особистої зброї, боєприпасів та інвентарного майна), на підставі даних карток обліку (форма 45, додаток 1 до цього Керівництва) виписуються атестати (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва).

Перед вибуттям з військової частини до нового місця служби (звільненням з лав Збройних Сил України) зброя, боєприпаси та інвентарне майно здаються:

військовослужбовцями строкової служби – старшинам підрозділів зброї під підпис у відомості закріплення зброї за особовим складом, зразок якої наведений у діючих нормативно-правових документах, іншого військового майна – під підпис у роздавальній (здавальній) відомості    (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва);

генералами, адміралами, офіцерами, прапорщиками, мічманами, військовослужбовцями, які проходять службу за контрактом, військовослужбовцями-жінками – на склади військової частини за накладною (форма З-3) або відомостями (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва), яка виписується у відповідних службах забезпечення військової частини.

3.2.14. Під час звільнення у запас військовослужбовців строкової служби атестати (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва) не виписуються. Видане їм військове майно записуються у приписи.

3.2.15. Передавання військового майна з військовослужбовцем строкової служби під час переведення його з одного підрозділу військової частини в інший здійснюється за відомостями закріплення зброї за особовим складом та роздавальними (здавальними) відомостями (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва). Перед вибуттям військовослужбовець здає старшині підрозділу під підпис у відомості закріплення зброї за особовим складом зброю, яка за ним обліковується. Наявність іншого інвентарного військового майна, яке у нього залишилось, військовослужбовець строкової служби підтверджує своїм підписом у роздавальній (здавальній) відомості (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва) .

Старшина підрозділу (після здачі військовослужбовцем зброї та інвентарного майна) списує у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва) військове майно, яке обліковується за військовослужбовцем.

У фінансово-економічному органі та відповідних службах забезпечення військової частини на підставі роздавальної (здавальної) відомості (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва) військове майно списується з підрозділу, з якого вибуває військовослужбовець, та записується за тим підрозділом, у який його направили. Роздавальна (здавальна) відомість (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва) передається до нового підрозділу під підпис старшини цього підрозділу у книзі реєстрації (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва). Старшина підрозділу, у який прибув військовослужбовець, звіряє фактичну наявність у нього військового майна із записами у роздавальній (здавальній) відомості (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва) та оприбутковує їх у книзі обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

 

3.3. Документальне оформлення відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна

 

3.3.1. Розпорядчі документи начальників органів військового управління підпорядкованим військовим складам на відпускання (відвантаження, відправлення) озброєння, техніки, ракет, боєприпасів, ракетного палива, пального та іншого військового майна оформляються нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), рознарядками  (форма 1, додаток 1 до цього Керівництва) або рахунками-нарядами      (форма 300, додаток 1 до цього Керівництва), а за необхідності – телеграмами (радіограмами, телефонограмами).

3.3.2. Нарядом оформлюється розпорядження начальника органу військового управління на одноразове відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна одному вантажоодержувачу.

Наряди виписуються у шести примірниках. Перші чотири примірники направляються вантажовідправнику, п’ятий – вантажоодержувачу, шостий – залишається в органі військового управління. Після відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна, перший та другий примірники наряду з усіма додатками до нього залишаються у вантажовідправника, третій видається (направляється) вантажоодержувачу, а четвертий подається начальнику органу військового управління, як повідомлення про виконання його розпорядження.

Для оперативності обліку вантажовідправнику дозволяється доповідати про виконання наряду телеграмою (радіограмою, телефонограмою). У доповіді вказуються: у разі повного виконання наряду – його номер, у разі неповного виконання – номер наряду, коди військового майна, за якими не виконаний наряд, і показники реквізиту “Видано (відвантажено)”. Така доповідь не звільняє начальника військового складу від подання в орган військового управління четвертого примірника наряду.

3.3.3. Рознарядкою (форма 1, додаток 1 до цього Керівництва) оформлюється розпорядження начальника органа військового управління на відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна декільком вантажоодержувачам. При цьому відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна здійснюється за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), які виписуються військовим складом.

Рознарядка (форма 1, додаток 1 до цього Керівництва) складається в чотирьох примірниках. Перші два примірники направляються вантажовідправнику для виконання, третій – до фінансово-економічного органу, а четвертий залишається в органі військового управління.

Контроль за ходом виконання рознарядки протягом терміну її дії орган військового управління здійснює на підставі представлених складом четвертих примірників нарядів, які виписані ним за рахунок даної рознарядки (форма 1, додаток 1 до цього Керівництва).

Після реалізації складом рознарядки (форма 1, додаток 1 до цього Керівництва) оформлений її другий примірник подається начальнику органу військового управління як повідомлення про виконання його розпорядчого документа.

Про заплановане відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна з військового складу за рознарядкою (форма 1, додаток 1 до цього Керівництва) орган військового управління повідомляє кожного вантажоодержувача повідомленням (форма 68, додаток 1 до цього Керівництва). Повідомлення складається у двох примірниках, перший із яких надсилається вантажоодержувачу, другий – залишається в органі військового управління і додається до четвертого примірника рознарядки (форма 1, додаток 1 до цього Керівництва).

3.3.4. Рахунок-наряд (форма 300, додаток 1 до цього Керівництва) є розпорядчим документом начальника органу військового управління на відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна за плату.

3.3.5. Телеграма (радіограма, телефонограма) військового складу на відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна складається у двох примірниках, із яких перший передається в експедицію вузла зв’язку, а другий – залишається в органі військового управління. Телефонограма записується у книзі телефонограм органу військового управління. Відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна з військового складу на підставі телеграми (радіограми, телефонограми) органу військового управління здійснюється за нарядом (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), який виписується на військовому складі.

Розпорядчий документ на відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна військовому складу оформлюється телеграмою (радіограмою, телефонограмою), яку начальник органу військового управління підтверджує потім своїм нарядом (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва). Цей наряд виписується у трьох примірниках, у яких обов’язково зазначається: “У підтвердження розпорядження від “__”_______20_року № ______”. Перший примірник оформленого цього наряду надсилається до військового складу.

3.3.6. Озброєння, техніка та табельне майно передаються на підставі наказу (розпорядження) начальників органів військового управління. Підставою для передавання цього військового майна в однаковій мірі є також затверджені відповідними службовими особами плани забезпечення (постачання) військ (сил) військовим майном, плани ремонту, плани проведення навчань, зборів, організаційних та інших заходів.

Передавання літаків і вертольотів з однієї авіаційної військової частини (з’єднання, науково-дослідної або випробувальної установи, військового навчального закладу) в іншу проводиться тільки за розпорядженням штабу Повітряних Сил Збройних Сил України (штабу Військово-Морських Сил Збройних Сил України, штабу Сухопутних військ Збройних Сил України).

Інше військове майно передається з одного з’єднання (виду Збройних Сил України) в інше за рішенням начальників відповідних органів військового управління.

Передавання військового майна, яке утримується в з’єднанні понад табельної потреби, на військовий склад органу військового управління здійснюються за рішенням начальників органів військового управління.

Озброєння, техніка, ракети, боєприпаси та інше військове майно передаються з оформленими формулярами (паспортами), а за необхідності з актами технічного стану. Передавання військового майна в усіх випадках оформлюється нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) відповідних органів військового управління.

3.3.7. Передавання військового майна до сфери управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади або іншим військовим формуванням України здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Передавання військового майна без зняття з обліку підприємствам (установам, організаціям) для виконання договорів на розроблення (модернізацію) та постачання здійснюється згідно із встановленими нормативно-правовими актами виключно на підставі договірних засад за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва).

3.3.8. На військове майно військової частини, яка перейшла у підпорядкування до іншого з’єднання, оформлюються атестати військової частини (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва). Вони оформлюються тими органами військового управління, які забезпечували військовим майном військову частину, що вибуває.

3.3.9. Атестат (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва) виписується на кожний вид номенклатури військового майна. В цей атестат записується військове майно, яке значиться за військову частину (з’єднання) на день вибуття. Наявність його підтверджується звітними документами або повідомленнями за період від останнього звіту на день зняття із забезпечення відповідно до табеля термінових донесень.

В цьому атестаті вказується сума непогашених нарахувань за втратами військового майна, а також вид і дата останньої ревізії (перевірки).

3.3.10. Атестат (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва) є основним обліковим документом, який дає право начальнику органу військового управління списати з обліку (поставити на облік) військове майно військових частин, які вибули (прибули) і зняти їх із забезпечення (прийняти на забезпечення). При цьому військове майно може бути списане з обліку (поставлене на облік) тільки після постановки (списання) його до (з) відповідної служби забезпечення.

Акт зміни якісного стану (форма 13, додаток 1 до цього Керівництва) є основним обліковим документом, який дає право начальнику служби забезпечення органу військового управління списати з обліку (поставити на облік) зразки (комплекти) озброєння та військової техніки, до складу яких входять автомобільні та бронетанкові базові шасі. При цьому, після зняття (демонтажу) або списання (розбирання) з обліку розміщеного на базових шасі озброєння та спеціального обладнання, командир військової частини у обов’язковому порядку у 10-денний термін подає примірники актів зміни якісного стану (форма 13, додаток 1 до цього Керівництва) до відповідних служб забезпечення органів військового управління по базовим шасі для постановки (зняття) їх на (з) облік .

3.3.11. Відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна здійснюється на підставі нарядів (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) або рознарядок органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад. При цьому достовірність підписів службових осіб і печатки органу військового управління на цьому наряді (рознарядці) обов’язково перевіряється в обліково-операційному відділі військового складу за їх зразками.

Відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна може здійснюватися також на підставі розпорядчих документів начальника органу військового управління, які передані телеграфом (факсом). Достовірність таких розпорядчих документів військовий склад зобов’язаний встановити зворотною перевіркою. Розпорядчий документ органу військового управління, який переданий телеграфом (факсом), далі підтверджується цим нарядом. У цьому наряді обов’язково повинно бути зазначено: “У підтвердження розпорядження від “____” ____________20__ року № ___”.

3.3.12. Відпускання ракетного палива (пального, продовольства) приписаним до військового складу вантажоодержувачам здійснюється в межах нарядів і рознарядок за чековими вимогами книги чекових вимог (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва) без подання довіреностей.

Облік виданих у рахунок нарядів і рознарядок зазначеного військового майна ведеться в обліково-операційному відділі військового складу у книзі обліку призначених і реалізованих фондів військового майна (форма 209, додаток 1 до цього Керівництва).

3.3.13. Відпускання (відвантаження, відправлення) військовим складом військового майна за нарядом (рознарядкою) здійснюється у межах означеного в ньому терміну. Термін дії наряду (рознарядки) може бути продовжений тільки начальником, який підписав документ. Продовження терміну чинності наряду (рознарядки) повинно бути оформлене телеграмою (письмовим розпорядженням) або відповідною відміткою на самому наряді (рознарядці), завіреною підписом начальника, який підписав документ і гербовою мастиковою печаткою органу військового управління.

3.3.14. Для відпускання (відвантаження, відправлення) військового майна орган військового управління, якому підпорядкований військовий склад, надсилає йому наряд у трьох або чотирьох примірниках, а      рознарядку – у трьох примірниках.

На підставі рознарядки або іншого розпорядження органу військового управління в обліково-операційному відділі на кожного вантажоодержувача виписується наряд (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) в трьох або чотирьох примірниках. Отримані від органу військового управління або виписані в обліково-операційному відділі наряди передаються підрозділам військового складу на виконання. Для вчасної підготовки військового майна до відпускання наряди можуть передаватися у відділи зберігання завчасно.

3.3.15. Перед відпусканням військового майна з військового складу безпосередньо приймальнику вантажоодержувача в обліково-операційному відділі перевіряються документи, які посвідчують його особистість, а також правильність оформлення довіреності. На першому і третьому примірниках наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) ставиться штамп:

 

Найменування (номер) складу _______________________________ Відпустити під підпис _____________________________________,                      (військове звання, ініціали, прізвище приймальника) підпис якого ___________________________________ засвідчується. Начальник обліково-операційного відділу______________________                                 (військове звання, підпис, ініціали, прізвище)

 

Обидва примірники цього наряду вручаються приймальнику, який передає їх на виконання у відділ зберігання. Водночас йому видається перепустка (форма 219, додаток 1 до цього Керівництва). Про кількість, якість та вартість відпущеного військового майна начальник відділу зберігання робить в обох примірниках наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) відмітки і засвідчує їх своїм підписом, після чого перший примірник виконаного цього наряду вручається приймальнику для передачі його до обліково-операційного відділу. За прийняте військове майно приймальник ставить підпис в усіх примірниках наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва).

Довіреність приймальника додається до першого примірника наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) і зберігається разом з ним в обліково-операційному відділі військового складу. У разі відпускання військового майна за одним нарядом (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) з декількох відділів зберігання на кожен такий відділ в обліково-операційному відділі виписується накладна (форма З-3) в трьох примірниках. Накладні (форма З-3) на видавання боєприпасів оформлюються за участю начальників відділів зберігання, відпускання військового майна з відділів зберігання здійснюється під підпис приймальника в накладних. Ці накладні додаються до першого примірника наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва), про що на ньому робиться відмітка.

Після закінчення відпускання військового майна в обліково-операційному відділі оформлюються другий примірник наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) і перепустка (форма 219, додаток 1 до цього Керівництва), які вручаються приймальнику вантажу. За наявності четвертого примірника цього наряду він оформлюється аналогічно другому примірнику і вручається разом з ним приймальнику вантажу. Четвертий примірник цього наряду надається вантажоодержувачем своєму органу військового управління у вигляді донесення про отримання військового майна.

3.3.16. У разі відвантаження військового майна для відправлення залізничним (водним, повітряним, автомобільним) транспортом без приймальника вантажу, а також поштою наряд (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) передається на виконання у відділ зберігання (перший примірник) та у транспортний відділ (третій примірник).

3.3.17. У відділі зберігання на підставі наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) здійснюється підготовка військового майна до відвантаження (відбір, перевірка комплектності, зважування, упаковка, затарювання тощо). На військове майно, яке підлягає зважуванню, складається вагова відомість (форма 222, додаток 1 до цього Керівництва) у двох примірниках. За необхідності складається пакувальний лист (форма 63, додаток 1 до цього Керівництва) на кожне місце. Один примірник цього пакувального листа вкладається в тару разом із військовим майном, інший –залишається у відділі зберігання і додається до першого примірника наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва). У разі упакування озброєння та іншого військового майна, які обліковуються за номерами, у пакувальних листах (форма 63, додаток 1 до цього Керівництва) вказуються їх номери та серії. Після закінчення відбору військового майна в наряді (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) заповнюється графа “Видано (відвантажено)”.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 122; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!