Оперативний облік військового майна є основним видом обліку. 4 страница



Комісія оформлює приймання корабля після ремонту або модернізації приймально-здавальними актами за формою 16, додаток 3 до Положення про організацію ремонту, переобладнання і модернізації бойових кораблів, допоміжних суден і базових плавучих засобів (введеного в дію Головнокомандувачем ВМФ від 23 травня 1973 № 195).

3.1.16. Військове майно, яке доставлене на корабель в морі суднами допоміжного флоту з відповідних складів, приймається командирами бойових частин (старшими баталерами, баталерами) за нарядами відповідних служб забезпечення органів військового управління, а у разі доставки суднами комплексного постачання – за нарядами цих суден. На прийняте продовольство оформлюється чекова вимога (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва).

Підтвердження про одержання військового майна корабель надсилає складу – вантажовідправнику, службі забезпечення органу військового управління за місцем постійної приписки та органу військового управління, у підпорядкуванні якого знаходиться військовий склад-вантажовідправник.

3.1.17. На прийняте озброєння, техніку, ракети та боєприпаси військова частина (корабель, з’єднання) висилає до відповідних служб забезпечення органів військового управління і вантажовідправникам акти (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва).

3.1.18. Військове майно, яке надійшло на військовий склад під пломбами заводу-виробника, приймається за маркуванням без розпечатування тари. У разі наступного його відправлення у наряді      (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) робиться відмітка “Вантаж під пломбою виробника” і дається опис пломби або печатки. У цьому випадку претензії на неякісне постачання вантажу одержувач подає заводу-виробнику.

3.1.19. У разі прибуття на військовий склад здавальник вантажу надає до обліково-операційного відділу супровідні документи на вантаж, який здається з метою реєстрації їх у книзі реєстрації (форма 25, додаток 1 до цього Керівництва). В обліково-операційному відділі виписується перепустка з книжки перепусток на ввезення (вивезення) військового майна (форма 219, додаток 1 до цього Керівництва) для ввозу вантажу на територію військового складу.

3.1.20. Прийняте приймальником або комісією військового складу військове майно передається на зберігання начальнику сховища під підпис у супровідних документах або актах приймання.

3.1.21. Військове майно, яке прийняте:

військовою частиною (кораблем, з’єднанням), оприбутковується у фінансово-економічному органі та відповідній службі забезпечення не пізніше наступного дня на підставі оформлених актів (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) або наряду;

військовим складом, оприбутковується не пізніше наступного дня:

у фінансово-економічному органі та в обліково-операційному відділі – на підставі оформлених актів (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва) або наряду (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва); у відділах зберігання (сховищах) – за фактичною кількістю і якісним (технічним) та вартісним станом, зазначеними у прибуткових облікових документах. Водночас у відділах зберігання у книгах (картках) обліку і стелажних (штабельних) ярликах (форма 64, додаток 1 до цього Керівництва), штабельних картках (форма 221, додаток 1 до цього Керівництва) зазначаються гарантійні терміни зберігання (придатності) і чергові терміни оглядів (випробувань) того військового майна, для якого вони встановлені.

3.1.22. Командир підрозділу (начальник складу, старший баталер) приймає озброєння, техніку та інше військове майно для експлуатації (на зберігання) під підпис у наряді, накладній на військове майно. Прийняте військове майно в цей же день записується у книзі (картці) обліку за фактичною кількістю та якістю.

Одночасно на складі військової частини (з’єднання) заводяться стелажні (штабельні) ярлики (форма 64, додаток 1 до цього Керівництва) із зазначенням гарантійних термінів зберігання і наступних оглядів (випробувань) військового майна.

3.1.23. Склад військової частини приймає військове майно від підрозділів за накладними (форма З-3) або роздавальними (здавальними) відомостями (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва), які виписуються у відповідній службі забезпечення військової частини.

Склад з’єднання приймає військове майно від військових частин за накладними (форма З-3) або чековими вимогами (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва) на підставі розпорядчих документів начальників відповідних служб забезпечення з’єднання.

3.1.24. Військове майно, крім продовольства, що надійшло у військову частину з військовослужбовцями, які прибули з інших частин, приймається і оприбутковується за атестатами військовослужбовця (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва). У підрозділах здійснюється звірка даних атестатів з фактичною наявністю та якістю військового майна у прибулих військовослужбовців строкової служби, після чого атестати передаються для перевірки до відповідних служб забезпечення.

Після прибуття у військову частину підрозділу (команди) з одним атестатом, виписаним на весь підрозділ (команду), перевірка фактичної наявності та якості військового майна, яке надійшло, здійснюється комісією, призначеною командиром військової частини.

3.1.25. Військове майно, яке надійшло у військову частину у випадках, зазначених в пункті 3.1.24 цього Керівництва, після перевірки їх фактичної наявності, якісного стану і відповідності даним атестатів оприбутковується у підрозділах, у які направлені військовослужбовці, у книгах обліку наявності та руху військового майна у підрозділі (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).

Атестати (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва) з відмітками командирів підрозділів про приймання усього військового майна, яке закріплене за військовослужбовцями, повертаються у відповідні служби забезпечення.

У разі невідповідності фактичної наявності та якісного стану військового майна, яке надійшло, даним атестата складається акт (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва). Акт є підставою для оприбуткування військового майна у підрозділі за його фактичною наявністю та якістю. Акт разом з атестатом передається до відповідної служби забезпечення військової частини, де військове майно оприбутковується повністю відповідно до даних атестата.

Виявлена нестача військового майна на підставі наказу командира військової частини і затвердженого ним акта записується у книгу обліку нестач (ведеться у фінансово-економічному органі військової частини) та книгу обліку втрат (ведеться у відповідній службі забезпечення), після чого військове майно, якого не вистачає, списується з обліку. Для встановлення причин нестач і винних у цьому осіб командир військової частини призначає службове розслідування, після закінчення якого приймає рішення відповідно до чинного законодавства.

3.1.26. Після прибуття військовослужбовця (підрозділу, команди) до військової частини без атестата на будь-який вид військового майна, військове майно, що у нього знаходиться, оприбутковується за фактичною наявністю та якістю на підставі акта (форма 11, додаток 1 до цього Керівництва). Акт підписується командиром підрозділу, у який направлено військовослужбовця (команду), і начальником відповідної служби військової частини.

Від військової частини, звідки прибув військовослужбовець (підрозділ, команда), вимагається атестат. Після одержання атестата проводиться звірка його даних з кількістю та якістю фактично прийнятого військового майна. У разі виявлення розбіжностей щодо кількості та якості прийнятого військового майна командир військової частини призначає службове розслідування.

3.1.27. У службі забезпечення військової частини на підставі атестата (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва) на генералів, адміралів, офіцерів, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, і військовослужбовців-жінок, кожного військовослужбовця складається та ведеться картка обліку (форма 45, додаток 1 до цього Керівництва).

3.1.28. Приймання особистих речей від військовозобов’язаних, які призвані на навчальні збори, проводиться комісією, яка призначена наказом командира військової частини, у складі начальника речової служби, представника фінансово-економічного органу і командира підрозділу, у який зараховано військовозобов’язаних. Комісія оцінює прийняті речі за узгодженням з власником речей. Власникам речей видаються квитанції з книжки квитанцій на прийняті особисті речі (форма 59, додаток 1 до цього Керівництва). Видавання речей їх власникам після закінчення зборів проводиться під підпис в корінцях квитанцій.

3.1.29. Придатні прилади, вузли, агрегати, запасні частини, деталі і ремонтні матеріали, які одержані після розбирання (розділення, розпорювання) списаного озброєння, техніки та іншого військового майна, приймаються і оприбутковуються згідно з діючими нормативно-правовими документами щодо списання військового майна.

3.1.30. Військове майно, яке виготовлене в ремонтному підрозділі військової частини (ремонтної військової частини з’єднання), приймається складами за накладними (форма З-3), які виписуються у відповідних службах забезпечення військової частини (корабля, з’єднання).

3.1.31. Закуплене по безготівковому (готівковому) розрахунку військове майно приймається і оприбутковується за накладними (форма З-3), які виписуються у відповідних службах забезпечення військової частини (корабля, з’єднання) на підставі сплачених рахунків (товарних чеків).

3.1.32. Приймання відремонтованого (відновленого) озброєння, техніки, ракет, боєприпасів та іншого військового майна здійснюється на підставі актів (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва), бюлетенів доопрацювання, нарядів на ремонт (виготовлення) (форма 5, додаток 1 до цього Керівництва).

3.1.33. Тара, яка надійшла на військовий склад, а також видана з військового складу вантажоодержувачам, враховується у картці обліку категорійного військового майна (форма 43, додаток 1 до цього Керівництва) або картці обліку (форма 44, додаток 1 до цього Керівництва) на підставі первинних облікових документів, за якими надійшло на військовий склад або відпущено (відвантажено, відправлено) зі складу військове майно. При цьому обліковується вся тара незалежно від того, підлягає вона поверненню чи ні.

На військових складах озброєння та боєприпасів враховується тільки вільна укупорка.

Тара, яка підлягає поверненню військовим складом іншим складам (базам), а також поверненню вантажоодержувачами на військовий склад, обліковується окремо.

3.1.34. На прийняте озброєння, техніку, ракети начальник військового складу висилає органу військового управління, якому підпорядкований військовий склад, і вантажовідправнику акти (форма 4, додаток 1 до цього Керівництва).

3.1.35. Забраковане комісією військового складу військове майно, яке надійшло від інших військових складів, складів (баз) постачальників і підприємств, а також забраковане в процесі зберігання обліковується у книзі обліку забракованого військового майна (форма 207, додаток 1 до цього Керівництва).

3.1.36. Облік претензій, які подаються військовим складом до постачальників, органів транспорту та інших організацій, і претензій, які надійшли на військовий склад від його вантажоодержувачів, а також контроль за проходженням претензій ведеться у книзі обліку претензій (форма 208, додаток 1 до цього Керівництва).

На військових складах облік рекламацій, які подаються до підприємств (заводів-виробників, ремонтних заводів) на якість озброєння, техніки та іншого військового майна, а також контроль за виконанням прийнятих відносно них рішень ведеться у книгах обліку рекламацій на якість військового майна (форма 210, додаток 1 до цього Керівництва). У цих самих книгах ведеться облік рекламацій, що подаються до військових складів.

 

 

3.2. Документальне оформлення відпускання (видавання), передавання і здавання військового майна

 

3.2.1. Відпускання (видавання) військового майна, крім боєприпасів на практичні (бойові) стрільби, зі складу військової частини підрозділам і окремим військовослужбовцям проводиться за накладними (форма З-3) або відомостями (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва), які виписуються у відповідних службах забезпечення військової частини.

За відомостями (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва) відпускаються:

військове майно для регламентних робіт під час обслуговування озброєння та техніки;

пальне під час заправлення техніки;

однорідні предмети речового та іншого майна, а також продовольства під час масової видачі їх офіцерам, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом, та військовослужбовцям-жінкам.

Крім того, для оформлення відпускання військового майна, що відпускається систематично протягом місяця, у межах встановлених норм (лімітів) використовується забірна картка (форма З-5), наведена в додатку 1 до Положення з бухгалтерського обліку у Збройних Силах України.

3.2.2. Артилерійські та стрілецькі боєприпаси, протитанкові керовані ракети, зенітні ракети ближньої дії, піротехнічні та імітаційні засоби зі складу військової частини видаються підрозділам на практичні та бойові стрільби за роздавально-здавальними відомостями боєприпасів (ракет) на складі військової частини (форма 9, додаток 1 до цього Керівництва) та у підрозділах з пунктів бойового постачання за роздавально-здавальними відомостями боєприпасів на пункті бойового постачання військової частини (форма 9а, додаток 1 до цього Керівництва). За цими самими відомостями після проведення стрільб у той самий день, а після нічних стрільб – наступного дня приймаються назад на пункти бойового постачання та на склад несправні (непридатні), а також ті, що залишились, боєприпаси, стріляні гільзи та укупорка.

Порядок документального оформлення видавання ракет інших типів на практичні бойові пуски (стрільби) визначено відповідними положеннями.

3.2.3. Відпускання військового майна військовій частині зі складу з’єднання проводиться за накладними (форма З-3) і довіреностями, а продовольства – за чековими вимогами (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва) без довіреностей.

Військові частини, які не мають за штатом фінансово-економічного органу, отримують довіреності у фінансово-економічних органах тих військових частин, до яких вони зараховані на забезпечення на підставі наказу (розпорядження) начальників органів військового управління.

Про наступне відпускання військового майна у військову частину, яка знаходиться в іншому гарнізоні, начальник служби забезпечення з’єднання інформує повідомленням (форма 68, додаток 1 до цього Керівництва).

3.2.4. Видавання військового майна в особисте користування військовослужбовцям строкової служби та повернення його здійснюється у підрозділах під підпис у роздавальних (здавальних) відомостях (форма 8, додаток 1 до цього Керівництва).

3.2.5. Видавання у тимчасове користування на період навчань, практичних занять та інших заходів (на термін не більше місяця) здійснюється:

зброї та боєприпасів – за книгою видачі зброї та боєприпасів, зразок якої наведено у додатку 10 до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України;

іншого військового майна – за книгою обліку військового майна, виданого у тимчасове користування (форма 37, додаток 1 до цього Керівництва).

Видавання військового майна зі складу військової частини у тимчасове користування на термін більше місяця оформлюється накладною (форма З-3).

Особи, які одержали та видали військове майно у тимчасове користування, несуть відповідальність за його збереження та своєчасне повернення.

3.2.6. Передавання військового майна з одного підрозділу в інший в межах військової частини здійснюється на підставі наказу командира військової частини, а з однієї військової частини в іншу – за нарядами (розпорядженнями), які виписуються у відповідній службі забезпечення на підставі поданих військовими частинами актів, донесень і заявок. На військове майно, яке приймається (крім ракетного палива, пального і продовольства), приймальник військової частини повинен мати довіреність, яка надається лише у разі передавання військового майна з однієї військової частини в іншу.

Передавання військового майна оформлюється:

озброєння та техніки, які обліковуються за номерами і технічним станом, – за нарядами (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) зі складанням акта (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва). При цьому зразки (комплекти) озброєння та техніки до складу яких входять автомобільні або бронетанкові базові шасі в наряді (форма 200, додаток 1 до цього Керівництва) у обов’язковому порядку вказуються відповідні базові шасі, а у акті (форма 12, додаток 1 до цього Керівництва) – їх обліково-номерні показники;

ракетного палива, пального і продовольства з одного підрозділу в інший – накладними (форма З-3), із однієї частини в іншу – чековими вимогами (форма 6, додаток 1 до цього Керівництва);

усього іншого військового майна (крім того, що передається з особовим складом) – накладними (форма З-3).

3.2.7. Передавання озброєння, техніки та табельного майна військовим частинам, які не входять до складу з’єднання, а також на військові склади органів військового управління здійснюється на підставі наказів начальників органів військового управління.

Передавання військового майна (крім ракетного палива, пального і продовольства) здійснюється за нарядом відповідної служби забезпечення органу військового управління після подання приймальником довіреності. Після передавання військового майна перші примірники нарядів залишаються у здавальника, другі – у приймальника, а треті направляються здавальником начальнику відповідної служби забезпечення органу військового управління у якості донесення щодо виконання його розпорядчого документа.

Озброєння, техніка, інше військове майно передаються разом з заповненими формулярами (паспортами) та актами (форми 12, 14, додаток 1 до цього Керівництва).

Про фактичне передавання цього військового майна командир військової частини (з’єднання) повідомляє утримувача повідомленням (форма 280 додаток 1 до цього Керівництва).

3.2.8. Відчуження військового майна здійснюється відповідно до чинного законодавства.

3.2.9. На військове майно військової частини (корабля), що входить до складу з’єднання, у разі вибуття в інше з’єднання, оформлюються атестати військової частини (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва). На кожний вид військового майна у відповідній службі забезпечення з’єднання (берегової бази) виписується атестат.

Під час вибуття військової частини (корабля), що не входить до складу з’єднання, атестати оформлюються тими органами військового управління, які забезпечують цю військову частину (корабель) військовим майном.

3.2.10. До атестата (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва) записується військове майно, яке обліковується за військовою частиною (кораблем, з’єднанням) на день вибуття. Наявність його підтверджується звітними документами або донесеннями за період від останнього звіту до дня зняття із забезпечення відповідно до табеля термінових донесень.

Знову сформовані військові частини (з’єднання), а також кораблі, які не ведуть свого господарства, донесення і звіти не подають.

В атестаті вказується сума непогашених нарахувань за втрати, нестачі військового майна, а також дата останньої ревізії (перевірки).

3.2.11. Атестат (форма 20, додаток 1 до цього Керівництва) є основним документом, який дає право начальнику служби забезпечення з’єднання на підставі наказу командира з’єднання списати з обліку військове майно вибулої військової частини і зняти її із забезпечення, але після взяття її на забезпечення до відповідної служби забезпечення за новим місцем постановки на облік.

3.2.12. Під час вибуття військовослужбовців строкової служби у складі підрозділу (команди) в іншу військову частину на військове майно, яке обліковується за підрозділом (командою), у відповідних службах забезпечення військової частини виписуються атестати (форма 21, додаток 1 до цього Керівництва). Атестати (крім атестата на продовольство) виписуються на підставі даних книги обліку (форма 26, додаток 1 до цього Керівництва).


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 108; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!