РОЗДІЛ 1. ВСТАНОВЛЕННЯ НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКОГО



З М ІС Т

 

Вступ ………………………………………………………………………..........2

Розділ 1. Встановлення німецько-фашистського окупаційного режиму

на Житомирщині…………………………………………………………….........4

1.1 Політика нацистів у встановленні окупаційного режиму згідно

плану "Ост"………………………………………………………………. 4

1.2 Адміністративно-територіальний поділ Житомирщини, створення

органів управління окупаційної влади…………………………………. 5

1.3 Створення колоній "гегевальд" для "фольксдейч" на території окупованої Житомирщини,як окремої адміністративної одиниці…………………………………………………………………… ...8

Розділ 2. Окупаційний режим на Житомирщині 1941-1943 років………………12

2.1 Перепис населення, встановлення трудової повинності і податків……………………………………………………………………………..12

2.2 Остарбайтери – як рабська сила окупаційного режиму………...………..……………………………………………………..14

2.3 Вчинення терору та геноциду на окупованій Житомирщині: розстріли військовополонених, євреїв, мирного населення ………………………… 17

Розділ 3. Крах окупаційного режиму на Житомирщині…………………….…..24

Висновки……………………………………………………………………..……..26

Список використаної літератури………………………………………….............28

Додатки……………………………………………………………………………..30

 

В С Т У П

   Минуле, як і сьогодення Житомирщини – надзвичайно багате історичними іменами, подіями, різноманітними фактами. Наш край пройшов через різні етапи історичного розвитку, пережив зміни режимів та ідеологій. Осмислення історичної спадщини завжди відбувається з часом, через історію і власний досвід.

З роками відходять в історію страшні події Великої Вітчизняної війни. Нині, коли триває процес розбудови Української незалежної держави, коли ми маємо можливість спиратись лише на факти і документи, з'явились умови більш об’єктивно висвітлити події найжорстокішої із війн в історії українського народу. Історія людства не знала більш страшної і винищувальної та руйнівної війни, ніж та, яку розв’язали німецько-фашистські загарбники за встановлення свого світового панування та окупаційного "нового порядку". Особливо лютували нацисти на тимчасово окупованій радянській території, в тому числі і на території нашого Житомирського краю. Мало кому зараз відомо про події того часу, про жорсткі методи встановлення смертоносного окупаційного режиму, про спалені села Житомирщини, про проведення репресій, розстрілів цивільного населення, військовополонених та осіб єврейської національності. До теми окупаційного режиму на Житомирщині присвячено чимало різноманітних історичних праць. Особливу увагу потрібно приділити праці П.М. Степанова, І.П. Стеценко. Житомирщина в період тимчасової окупації німецько-фашистськими загарбниками", вид. "Радянська Житомирщина", Житомир, 1948, р  в який е значний матеріал з історії окупаційного режиму на території нашого краю. Також про події років війни зокрема и  окупації відображено у виданні М.І. Лавринович, О.М. Іващенко. "Житомирщина. Історичний нарис", вид. "Полісся", Житомир, 2008. про становище радянських людей  в тилу ворога можна дізнатись з енциклопедичного видання І.Л. Бутич, С.І. Дмитрук. "Історія міст і сіл УРСР. Житомирська область", вид. "Поліграфкнига", Харків, 1973. важливі дані для дослідження даного питання мною було взято з праць М.К. Новика. Житомирщина в роки воєнного лихоліття. Історичний нарис: навч. посіб.- Житомир: Полісся, 2008  та праці А.М. Гаєвський, М.І. Лавриновича. "Житомирщина у Великій Вітчизняній війні Радянського Союзу 1941-1945рр.", вид. "Наукова думка", Київ, 1969

Актуальність теми – окупаційний режим на території Житомирщини є невід'ємною частиною історії не лише України, а й нашого рідного Поліського краю. Кожен житель Житомирщини повинен знати історію свого краю, оскільки без минулого не може бути майбутнього.

Об'єктом роботи є німецько-фашистський окупаційний режим на території Житомирської області.

Предметом є відповідна політика нацистів по створенню органів управління окупаційної влади, колоній, адміністративно-територіальні зміни Житомирщини під час окупації, конкретні заходи окупаційної влади щодо мирного населення, у т. ч. вчинення нею терору та геноциду, а також дослідження краху цього режиму.

Метою роботи є комплексне дослідження окупаційного режиму на захопленій території Житомирської області.

 

Завдання роботи:

· проаналізувати порядок встановлення німецько-фашистського окупаційного режиму на території Житомирської області;

· проаналізувати політику нацистів у здійсненні окупаційного режиму на окупованій Житомирщині;

·  показати крах окупаційного режиму (дослідити, чому окупаційний режим зазнав краху).

Для досягнення поставлених завдань і мети роботи ми користувалися методами: історичний аналіз, вивчення історичної літератури, вивчення історичних документів за часів німецько-фашистського окупаційного режиму на території Житомирської області, спогади очевидців (це не методи), узагальнення. Може, методами наукового аналізу та синтезу, порівняльним, ретроспективним (занурення в минуле), а також принципамиоб’єктивності (тобто урахування різних точок зору, всебічності розгляду події чи явища), історизму.

В роботі були залучені спогади очевидців тих подій, документи часів німецько-фашистського окупаційного режиму на території Житомирської області.

 

 

 

 

РОЗДІЛ 1. ВСТАНОВЛЕННЯ НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКОГО


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 176; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!