Формулювання мети і завдань уроку. Активізація навчальної діяльності.



     Нагадую учням, що вони тільки почали знайомитися з курсом геометрії і ще не зазирнули у всі її глибини. Після чого формулюю мету уроку та завдання.

 

Вивчення нового матеріалу.

Щоб встановити рівність двох трикутників, треба переконатися, що трикутники суміщаються при накладанні, або що всі відповідні сторони і відповідні кути у них рівні. На практиці приходимо до висновку, що це доволі незручно. Тому користуються ознаками рівності трикутників, за якими можна встановити рівність трикутників, знаючи рівність деяких їх відповідних елементів.

 

Теорема(ознака рівності трикутників за двома сторонами і кутом між ними) Якщо дві сторони і кут між ними одного трикутника дорівнюють відповідно двом сторонам і куту між ними другого трикутника, то такі трикутники рівні.

 

(слайд 3)

Теорема(ознака рівності трикутників за стороною і прилеглими до неї кутами) Якщо сторона і прилеглі до неї кути одного трикутника дорівнюють відповідно стороні й прилеглим до неї кутам другого трикутника, то такі трикутники рівні.

(слайд 4)

 (в залежності від рівня розвитку класу вчитель вирішує сам чи варто проводити доведення теорем).

Щоб довести рівність двох трикутників:

1) виділіть їх на малюнку;

2)  доведіть, що дві сторони і кут між ними одного трикутника дорівнюють відповідно двом сторонам і куту між ними другого трикутника. Або що сторона і прилеглі до неї кути одного трикутника дорівнюють відповідно стороні й прилеглим до неї кутам другого трикутника;

3) зробіть висновок: трикутники рівні за першою чи другою ознакою рівності трикутників.

 

  1. Закріплення нового матеріалу.

Розв’язуємо усно, разом: (слайд 5)

Учні розв’язують самостійно: (слайд 6)

Розв’язуємо усно, разом: (слайд 7)

Учні розв’язують самостійно: (слайд 8)

Розв’язуємо усно, разом:  (слайд 9)

Учні розв’язують самостійно: (слайд 10)

  1. Формування навичок практичного характеру.

Для контролю вчитель може використати математичний диктант, який діти ж і перевірять працюючи в парах. Кожному варіанту треба заповнити відповідну таблицю:

(слайд 11)

(слайд 12)

  1. Контроль засвоєння матеріалу (Гра «Естафета»)

Для перевірки засвоєння матеріалу учням пропонується гра. Спочатку потрібно визначити послідовність згідно якої учні обиратимуть для себе задачу, для цього використаємо просту задачку.

(слайд 13)

Коли було визначено послідовність, на екрані з’являється головна сторінка нашої гри. Квадратики з цифрами означають номер задачі. Коли учень вибрав номер за гіперпосилання переходимо на слайд цієї задачі. Якщо учень відповів правильно, то йому зараховується бал, і можливість вибору завдання передається наступному учневі, згідно зайнятого місця у «простій задачці». Якщо ж учень відповів не правильно то надається можливість відповіді іншим учням.

(слайд 14)

(слайд 15)

(слайд 16)

(слайд 17)

(слайд 18)

(слайд 19)

(слайд 20)

(слайд 21)

(слайд 22)

  1. Домашнє завдання.

(слайд 23)

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 258; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!