За визначний вклад у примноженні добра на Землі Олексій Івахненко нагороджений вищою відзнакою фонду міжнародних премій – орденом Миколи Чудотворця



Це його нагороди за високі досягнення в праці.

 

Учениця. Олексій Григорович завжди говорив: «…Наука – це моє життя. Це те, чим я дихаю, заради чого живу на білім світі…»

Він був яскравим зразком ученого із загостреним почуттям нового і видатною науковою інтуїцією. До останніх днів свого життя він продовжував активно працювати, створювати оригінальні наукові ідеї та одержувати результати. Його по праву називають справжнім «невгамовним збурювачем спокою» і невичерпним генератором наукових ідей.

 

Учень. Звичайно, наших знань ще дуже недостатньо, щоб зрозуміти його наукові праці, щоб розібратися в його наукових ідеях, щоб осягнути його всесвітньо визнаний метод МГУА – метод групового урахування аргументів.

Але ми гордимося, що людина такого високого злету – це наш земляк. І кожний з нас може багато чому повчитися у цієї визначної людини – Олексія Григоровича Івахненка.

 

Учитель. Як ви думаєте: які саме риси, притаманні Олексію Григоровичу Івахненку, вже сьогодні може формувати в собі кожний семикласник ? Чого саме ми можемо повчитися у цього видатного вченого ? (учні висловлюють свої думки)

То ж бажаю кожному навчитися ставити перед собою чітку мету і цілеспрямовано та наполегливо рухатися до її досягнення,

А «…коли людина постійно рухається до своєї мети, шукаючи при цьому своє місце в житті і роботі, не розгублюючись перед прикрими несподіванками, успіх їй гарантований» (Олексій Григорович Івахненко)

 

V . Підсумок уроку.

От наш урок і добігає кінця. Ми успішно піднялися сходинками до самої вершини, повторивши при цьому ввесь вивчений навчальний матеріал про трикутники.

- Які сходинки вам вдалися найлегше ?

- На яких сходинках було найцікавіше ?

- А які сходинки викликали затруднення ? (діти висловлюють свої враження, аналізуючи виконані завдання)

 

VI . Інформація про домашнє завдання.

Методичний прийом «Безпрограшна лотерея» (діти дістають зі скриньки номери задач, які потрібно розв’язати вдома, один учень дістає завдання для свого ряду) Задачі № 746, 767, 770. Геометрія, 7 – підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів, Г.П. Бевз, В.Г.Бевз, Н.Г. Владімірова

 

Урок геометрії у 7 класі

Тема: «Рівнобедрений трикутник»

Мета:

дидактична: доповнити знання учнів про рівнобедрений трикутник, вивчити властивості рівнобедреного трикутника; формувати вміння та навички розв’язування задач;

розвивальна: розвивати логічне, раціональне мислення, сприяти розвитку «ситуації успіху»; формувати математичну компетентність, розширювати кругозір (шляхом використання міжпредметних зв’язків, ігрових моментів), розвивати аналітичні здібності; пробуджувати уяву, прагнення до творчості; розвивати пам’ять; формувати вміння співпраці;

виховна: виховувати працьовитість, охайність ведення записів, об’єктивність в оцінюванні результатів власної та колективної співпраці.

 

Тип уроку: комбінований

Обладнання: мультимедійна система з презентацією «Рівнобедрений трикутник», диференційовані завдання для роботи в малих групах, завдання для проведення гри.

 

Після уроку учні зможуть:

· На основі ґрунтовних знань усно розв’язувати найпростіші геометричні задачі з використанням властивостей рівнобедреного трикутника;

· розв’язувати геометричні задачі, що потребують творчого підходу;

· закріпити знання про рівнобедрений трикутник та його властивості.

План уроку

№ п/п Назва етапу уроку Час Прийоми та методи проведення
І Організація класу, створення емоційного настрою 2 хв.  
ІІ Актуалізація опорних знань 15 хв. Гра «Геометричний бліц – турнір»
ІІІ Мотивація навчальної діяльності 2 хв. Практичність теорії
ІV Сприймання і усвідомлення нового матеріалу 10 хв. Лекція і презентація «Рівнобедрений трикутник»
V Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу 10 хв. Задач ніколи не буває багато
VI Підсумок уроку 4 хв. Інтерактивна технологія «Обмін думками»
VII Домашнє завдання 2 хв.  

І. Організація класу. Створення емоційного настрою.

Вчитель. Я рада вітати вас на черговому уроці геометрії і впевнена, що після нашої зустрічі кількість тих, хто любить і знає математику, зросте. Адже математика давно визнана царицею наук.

    Сьогодні ми будемо працювати під девізом:

Думаємо колективно,

Працюємо оперативно,

Сперечаємося доказово –

Це для всіх обов ’ язково.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 153; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!