Вищі почуття:моральні,інтелектуальні,естетичні.



Моральні почуття-це почуття в яких виявляється стійке ставлення людини до суспільних подій людей до самої себе.Їх джерелом є суспільне життя людей.Моральні почуття сформувались у суспільно-історичному життя людей в процесі їх спілкування.Естетичні почуття-це почуття краси явищ природи,праці,краси йнших людей,звуки,рухи.Естетичні почуття тісно повязні з моральними почутями.Вони є істотними чиниками формування моральності.Інтелектуальні почуття-являють собою емоційний відух ставлення особистості до пізнавальної діяльності в широкому її розуміні.Механізном інтелектуальних почуттів:1.Природний.2.Орієнтуваний рефлес,але його зміст залежить від навч.виховання навколишньої дійсності та умов життя особистості.

Поняття про діяльність.Структурні компоненти діяльності.

Діяльність-це активна поведінка людини спрямована на задаволення тих чи інших потреб.Діяльність визначається суспільно-історичними вимовами в залежності від умов суспільства діяльність людини набуває певного характеру.Діяльнвсть має свій відбиток на самій людині,психіка не тільки проявляється,вона формується в діяльності,людина стає:мимовільною,ріучую,проявляє мужність,інціативність.

Основними структурними компонентами є:ціль,мотиви.Ціль-це то що пробуджує людину до діяльності.З розвитком діяльності її структура змінюється нескладна діяльність може бути складною частиною,а більш складна може бути складовою усією діяльністю.

Шляхи створення уявних образів.

У здійснені складних процесів уяви бере участь кора головного мозку.Для виник.нового образу потрібно,щоб раніше утв.сист.звязків структура яких була детермінована характером обєктів,що стимулювалися і утв. нові сполучення відпов.до нових потреб,що активізувалися в діяльності людини.образи обєктів безпосередньо повязані з емоційною сферою особливості й почуття.Синтез образів у процесах уяви здійснюються у різних формах."Уява є ніби відчутами,але без матеріалу".

Характеристика вольових якостей людини.

Значення волі в житті людини є дуже важливим тому,що без волі не мажна досягти будь-якої поставленої мети.Воля виявляєтья не тільки в фіз. а й в розумовій діяльності людини.Воля має самоціне значення в житті людини:-воля забез.викон.дій;-воля необхідна для ситуацій вбору дій,коли недостатньо однієї домінуючої підсави;-регуляція волею діялбності,коли необхідно утримуватись від небажаної активності.Воля тісно повязана з йншими проявамипсихіки.А саме:з емоціями та почутями,темпераментом,характером.

Фізіологічні механізми памяті.Процеси памяті.

Фізіологічні механізми памяті є тимчасові нервові звязки утв.асоціяції.Тимчасовий нарвовий звязок є найуніверсальніший фізіологічним

 явмщем твар.світі і в нас самих.

Асоціації-це звязок між окремими подіями,фактами або явищами відображеними в нашій свідомості й закріпленими в нашій памяті.

Процесами пам'яті є:запам'ятовування, збереження, відтворення і забування. Ці процеси є пов'язаними між собою, їх зв'язок характеризує взаємопроникнення і неможливість існування в окремому вигляді.

Фізіологічні основи мислення,розумові дії та операції мислення.

Мислення як і всі інші психічні процеси є ф-єю мозку.В основі процесу мислення лежить складна аналітико- синтаксична діяльність мозку.В процесі мислення лежить тимчасово нервові звязки 2 видів:1сигнальна,2сигнальна.Людське мислення за своєю природою соціальне.Отже,мислення є продуктом соціально- історичного досвіду.

Предметом мислення людей є актуальні проблеми їхньої життєдіяльності. Розкриття суті предметів і явищ, істотних зв´язків і відношень між ними відбувається за допомогою низки розумових і практичних дій.Розумові дії - це дії з предметами, відображеними в образах, уявленнях і поняттях про них. Вони відбуваються подумки за допомогою мовлення.У розумових діях можна виокремити їх головні складові елементи (операції), або процеси - розумові операції: аналіз, синтез, порівняння, абстрагування, узагальнення, класифікація, систематизація.

Основні властивості уваги.

Увага людини має 5 основних властивостей:1.Стійкість уваги виявляється в здатності тривалий час утримуватися на будь-якому об'єкті;2.Зосередженість -це утримання уваги на якому-небудь об'єкті;3.Здатність до переключення уваги — навмисне її переведення з одного об'єкта на інший, з одного виду діяльності на інший;4.Розподіл уваги полягає в здатності роззосередити увагу на значному просторі, паралельно виконувати кілька видів діяльності або робити кілька різних дій. Розподіл уваги залежить від психологічного й фізіологічного стану людини;5.Обсяг уваги — це така її характеристика, яка визначається кількістю інформації, здатної одночасно зберігатись у сфері підвищеної уваги (свідомості) людини.

Характеристика видів памяті.

Виділяють такі види пам'яті:За методом запам'ятовування:мимовільна -інформація запам'ятовується без спеціальних прийомів заучування, під час виконання діяльності або роботи з інформацією.довільна - цілеспрямоване заучування за допомогою спеціальних прийомів.За характером переважної психічної активності:рухова — пам'ять на рухи та їх системи;емоційна — пам'ять на почуття, які виступають стимулом до діяльності;

образна — пам'ять на уявлення: зорова, слухова, нюхова, смакова, дотикова;

словесно-логічна — специфічна людська, запам'ятовується думка у формі понять.За тривалістю збереження інформації:сенсорна пам'ять,короткочасна пам'ять,довготривала пам'ять,оперативна пам'ять,особистісна пам'ять,експліцитна пам'ять.


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 358; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!