Методи та процедури оцінювання ефективності програм СВ



                   Процес оцінювання рівня та ефективності формування КСВ на підприємстві слід починати з діагностики проблем управління на підприємстві. Процес управління підприємством передбачає не тільки управління його технічними засобами, інформаційними і матеріальними та нематеріальними активами, це є інтегрований процес управління різними зацікавленими групами.

Основні методи:

1) Метод потрійного підсумку.Концепція потрійного результату діяльності – теорія і практика ведення бізнесу, яка концентрує увагу корпорацій не тільки на економічній, але й на екологічній і соціальній доданій вартості, що вони її створюють або навпаки, руйнують. Критерії оцінки: економічні показники, екологічні показники,соціальні результати діяльності. Недоліки: не враховуються характер і форми взаємодії підприємства з усіма стейкходерами, а також ефективність цієї взаємодії.

2) Метод збалансованої оцінки. Критерії оцінки: фінансові показники, відносини з клієнтами , внутрішні бізнес-процеси , інновації і навчання.Недоліки: не розглядаються характер взаємин і форми взаємодії з державою і місцевим співтовариством, а також екологічні результати діяльності

3) Метод Лондонської групи порівняльного аналізу. Дана модель розроблена організацією «Лондонська група порівняльного аналізу» (London Benchmarking Group - LBG) в 1997 році.

Основними поняттями цієї моделі є: благодійність, внесок у місцеве співтовариство, комерційна ініціатива і основні види ділової активності. Модель порівняльного аналізу базується на показниках корпоративних інвестицій в місцеві спільноти.Дана модель виходить з того, що вся соціально значуща діяльність компанії є додатковою до її основної діяльності. Критерії: соціальна замученість підприємства. Недоліки:не враховуються фінансові і екологічні показники,взаємини і взаємодії з усіма стекхолдерами.

4)Європейська модель якості. Критерії: якість продукції, відповідальність перед споживачами.Недоліки: не враховуються фінансові і соціальні результати діяльності підприємства, взаємини з державою та місцевими співтовариствами

                   Основні індекси та стандарти оцінювання:індекс FTSE4Good(критерії фінансові соціальні й екологічні показники), соціальний індекс( критерії6 внутрішні і зовнішні соціальні програми), індекс стійкості Джоу-Джонса( критерії –економічна основа для розвитку підприємства, соціальна активність,екологічна активність), індекс корпоративної добродійності( критерії( критерії: добродійність,взаємини з осноаними партнерами).

 

26. Соціальний аудит.Ідея соціального аудиту тільки в 90-х роках минулого сторіччя стала реалізуватися в країнах з розвиненою ринковою економікою. Ініціатором соціального аудиту на Заході став приватний бізнес, який висловив явну зацікавленість в об'єктивному і високопрофесійному обстеженні соціальних відносин на своїх підприємствах.Соціальний аудит – процес, який дозволяє організації оцінити і продемонструвати її вклад у вирішення соціальних, економічних та екологічних проблем.Соціальний аудит допомагає зрозуміти, в якій мірі організація виконує суспільні цілі і цінності, з якими вона консолідується, оцінити ступінь досягнення некомерційних цілей шляхом систематичного і регулярного моніторингу її діяльності та поглядів представників заінтересованих сторін, стейкхолдерів, що мають відношення до їх діяльності. Появі соціального аудиту сприяли істотні зміни і ринкового господарства, і системи ринкових відносин. Об’єктом соціального аудиту є соц..-коном. відносини що діють на всіх рівнях системи соціального пратнерстава і упр. соц.-економ. сферою.Предметом є достовірна і об’єктивна соціально-економічна інформація.

Практика показала, що витрати на соціальний аудит дуже швидко окупаються, тобто не загрожують економічній вигоді. Інформація, яку дає соціальний аудит, необхідна для раціонального управління потенційними можливостями персоналу.Результати соціального аудиту, якщо зробити їх відкритими для громадськості, могли б дати значно більше правдиву картину стану нинішніх соціальних відносин, ніж це підноситься офіційними органами. Прозорість результатів незалежного аудиторського обстеження може стати важливим інструментом спостереження за реалізацією державних соціальних програм.

на рівні підприємства соціальний аудит дозволить роботодавцям:- створити умови для забезпечення гідної праці;- впровадити ефективну систему підвищення кваліфікації та забезпечення кар'єрного зростання працівників;- реалізувати програму соціального розвитку підприємства, підвищити конкурентоспроможність продукції та послуг, впровадити ресурсозбереження, заходи з охорони навколишнього середовища;- налагодити відносини з органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, регіональними громадськими організаціями.На сьогоднішній день не має єдиної форми та загальновизнаної схеми проведення соціального аудиту.  

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 430; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!