Соціально відповідальний маркетинг



Соціально-відповідальний маркетинг – це процес виявлення та задовольняння потреб споживачів з урахуванням потреб усього суспільства в цілому. Соціально-відповідальний маркетинг є практичним вираженням зовнішньої складової концепції соціальної відповідальності бізнесу.

Слід зауважити, що до концепції соціально-відповідального маркетингу компанії звернулися в третій чверті ХХ століття. Концепція соціально-відповідального маркетингу була покликана замінити традиційну концепцію маркетингу, в цілях раціоналізації споживання і екологічної захищеності суспільства від небажаних процесів виробництва.

Акцент робиться на комплексну маркетингову діяльність, що направлену на задоволення потреб цільового ринку і одночасно враховує соціальні і етичні потреби суспільства в цілому.

В рамках концепції соціально-відповідального маркетингу, компанія разом з дослідженням потреб потенційних і реальних покупців, виявляє суспільні інтереси і прагнути до їх задоволення.

Застосування концепції соціально-етичного маркетингу припускає:

Разом з потребами покупців, існують інтереси суспільства, які усвідомлюються і приймаються покупцями;

Лампы бактерицидные китай. Журнал учета работы бактерицидной лампы. Лампы бактерицидные.

успішність підприємства залежить, зокрема, і від громадської думки, яка формується на підставі відношення підприємства до інтересів суспільства.

споживачі за інших рівних умов віддають перевагу товарам, які проводить компанія, що враховує інтереси суспільства.

Концепція передбачає ситуації, коли зусилля різних виробників в області маркетингу знаходяться на одному рівні і конкуренція на ринку дуже велика. Конкурентну перевагу отримує компанія, пропозиція якої найкращим чином відповідає потребам, що існують у покупця при цьому, в своїй діяльності компанія враховує інтереси суспільства і задовольняє їх.

«Концепція соціально-відповідального маркетингу проголошує завданням організації встановлення потреб, потреб і інтересів цільових ринків і задоволення споживачів ефективнішим, ніж у конкурентів, способами при збереженні або зміцненні благополуччя споживача і суспільства в цілому». Ф.Котлер.

На даний момент найбільш популярним в Україні інструментом соціально-відповідального маркетингу, а отже і зовнішньої соціальної відповідальності, залишається спонсорство та благодійність. Однак, в світовій практиці вже давно використовуються більш ефективні інструменти, які дозволяють залучили кінцевих споживачів.

 

Принципи добросовісної конкуренції

До найбільш важливих загальних принципів права може бути віднесено принцип справедливості, добросовісності і розумності, який, згідно зі ст. З ЦК України, визнається загальною засадою цивільного законодавства.

Вважається, що добросовісність є внутрішнім критерієм, Добросовісність означає прагнення сумлінного захисту прав та забезпечення виконання обов'язків.

Стаття 6 ГК України поміж інших принципів господарювання називає принцип добросовісної конкуренції. В юридичній доктрині зазначений принцип розглядається однією з форм прояву більш загального принципу добросовісності та чесної поведінки у сфері договірної діяльності.

Добросовісність у цивільному праві полягає у сумлінності, коли особа докладає усіх зусиль до належного виконання своїх обов'язків; турботливості, коли особа діє в цивільному обороті з належним ступенем уважності, старанності, дбає про права й інтереси інших учасників цивільного обороту . Так, у правовідносинах інтелектуальної власності добросовісне користування об'єктом означає здійснення таких дій в інтересах своєї діяльності та без порушення прав інших правоволодільців; у конкурентних правовідносинах) закон визначає перелік випадків недобросовісної поведінки, які суперечать чесним звичаям у підприємницькій діяльності.

Зміст принципу добросовісності (bonafides) виражається через поняття "розумність і справедливість", що виконує три функції:

1) відповідно до закріпленої в цивільному законодавстві концепції всі договори повинні тлумачитися відповідно до принципу добросовісності ("функція тлумачення");

2) добросовісність має "доповнюючу функцію"; між сторонами можуть виникати додаткові права та обов'язки, які прямо не встановлені договором чи законодавством;

3) добросовісність має "обмежувальну" функцію, згідно з якою правило, обов'язкове для сторін, не застосовується настільки, наскільки за даних обставин це буде неприйнятним відповідно до критерію розумності та справедливості. Таким чином, добросовісність може за даних обставин анулювати чи виключити застосування правил, встановлених сторонами..

Добросовісна конкуренція має на увазі, що  учасники ринку витрачають свій час та значні кошти на здобуття ділової репутації, розробку та втілення нових технологій, схилення споживачів до використання товарів з їх торговою маркою, тобто ведуть чесну конкурентну боротьбу.

Отже, концепція добросовісності може використовуватися в будь-якій ситуації, щоб виправити несправедливість, яка б мала місце, якби застосовувалися традиційні правила.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 382; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!