Зразок оформлення титульної сторінки звіту з науково-педагогічної практики



КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ МИХАЙЛА ОСТРОГРАДСЬКОГО

ФАКУЛЬТЕТ ПРАВА, ГУМАНІТАРНИХ І СОЦІАЛЬНИХ НАУК

КАФЕДРА ПСИХОЛОГІЇ, ПЕДАГОГІКИ ТА ФІЛОСОФІЇ

 

 

ЗВІТ

Про виконання науково-педагогічної практики

студента (П. І. П)__________________________________________________

групи____________________________________________________

Спеціальність 8.03010201 «Психологія»

База практики______________________________________________________

 

 

Керівник практики від випускаючої кафедри _____________________________
Звіт захищений «_____»_________________201____р. _______________________________            (підпис)

 

 

Кременчук 2016

 

Додаток Б

Зразок оформлення календарного графіку проходження науково-педагогічної практики

«Затверджено»

Завідувачка кафедрою

психології, педагогіки та філософії

к. психол. н., доц.

________________Білоус Р.М.

 

«  » ________ 2016 р.

 

 

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ПРОХОДЖЕННЯ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

 

студентки 6 курсу, група ПС-16-1м __________________________

№ п/п

НАЗВА ЕТАПІВ

Термін представлення

План Факт
1. Затвердження календарного плану проходження практики.    
2. Знайомство з основними напрямками діяльності бази практики.    
3. Підготовка до проведення педагогічної складової практики (розробка і проведення лекційних та практичних занять).    
4. Підготовка і проведення виховного заходу в студентській групі.    
5. Підготовка і проведення наукової складової практики (підбір методик дослідження, формування екпериментальної вибірки, проведення дослідження, обробка первинних даних, кільнісна і якісна інтрепретація результатів емпіричного дослідження).    
6. Підготовка тез доповідей на наукову конференцію.    
7. Підготовка звіту з практики до захисту    

 

Студентка                                                               _________________

Керівник практики

к. психол. н., доцент                                           Літвінова О. В.


Додаток В

Зразок оформлення змісту звіту з науково-педагогічної практики

ЗМІСТ

 

Вступ 4
Розділ 1 Характеристика основних напрямів діяльності бази практики 6
Розділ 2 Педагогічна складова практики 11
2.1 Відвідування аудиторних занять провідних фахівців кафедри 11
2.2 Розробка лекційних занять 13
2.3 Розробка семінарських (практичних) занять 30
2.4 Сценарій проведення виховного заходу в студентській групі 40
Розділ 3 Наукова складова практики 45
3.1 Організація, хід і процедура емпіричного дослідження 45
3.2 Опис методів і методик емпіричного дослідження 47
3.3 Психологічний та статистичний аналіз результатів констатувального експерименту   50

Висновки

60

Список використаних джерел

63

Додатки

65

 


Додаток Г

Зразок оформлення тез доповідей за результатами дослідження

Коваленко Н. С.

студентка V курсу спеціальності

«Психологія» КрНУ ім. М. Остроградського

 

СІМ’Я ЯК ПРОВІДНИЙ ЧИННИК ГЕНДЕРНОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДІТЕЙ - ДОШКІЛЬНИКІВ

 

Постановка проблеми. Під ґендерною соціалізацією розуміється процес засвоєння відповідно до статі соціальної ролі чоловіка і жінки, формування потреб, інтересів, ціннісних орієнтацій і певних способів поведінки, характерних для тієї чи іншої статі. Становлення ґендеру триває протягом усього періоду онтогенезу, але одним з сенситивних і, отже, найбільш сприятливих періодів для формування ґендерної структури особистості є дошкільний період дитинства.

Процес гендерної соціалізації здійснюється завдяки наявності в суспільстві численних інститутів соціалізації (сім'я, дитячий садок, школа, позашкільні групи, ЗМІ тощо), проте на першому місці, все ж таки, знаходиться сім’я, система батьківських впливів на дитину, стиль сімейного виховання, власні ґендерні стереотипи та цінності батьків, їхні життєві сценарії, характер стосунків у подружжя та між батьками й дітьми. Батьки по відношенню до дитини є основними агентами ґендерної соціалізації. У зв’язку з цим назріла необхідність набуття батьками знань, схем, способів діяльності та поведінки, оцінок, які допомогли б їм ефективно вирішувати свої виховні завдання в сім’ї.

Викладення основного матеріалу. У нашому дослідженні ми ставили за мету вивчити вплив сім’ї на ґендерну соціалізацію дітей - дошкільників. З метою вивчення особливостей ґендерної соціалізації було проведено обстеження 20 дошкільнят (4 – 5 років) – вихованців дошкільного закладу середньої групи: 12 дівчаток і 8 хлопчиків.

На першому етапі були виявлені особливості уявлень дітей про соціальні ролі, про себе як про представника певної статі і свої майбутні статеві ролі. З цією метою було використано діагностичну методику «Проективний малюнок людини».

Аналіз дитячих малюнків та проведеної після бесіди показав, що в групі у 8 (40%) дітей статева ідентичність не виражена, ще 8 (40%) дітей мають слабко виражену статеву ідентичність, і лише у 4 (20%) дітей – яскраво виражена статева ідентифікація.

На другому етапі було проведено бесіду з дітьми, спрямовану на уточнення знань дітей про свою статеву належність, ролі та зайнятість чоловіка і жінки в сім’ї, їх соціальний статус, про основні риси зовнішності і поведінки. Також у ході бесіди вивчалися уявлення дошкільнят про культуру спілкування хлопчиків і дівчаток. Використовувалися питання із стандартизованого інтерв’ю Є. Кагана і серії питань запропонованих І. П. Шелухіним. При аналізі враховувалося розуміння дитиною ролі чоловіка і жінки (табл.).

Таблиця 1 - Результати бесіди з дітьми з метою виявлення їх рівня знань про роль і зайнятість чоловіка і жінки в сім’ї та суспільстві, їх соціальний статус, культуру спілкування і поведінки

Рівень знань Кількість дітей У відсотках (%)
Високий 6 30
Середній 10 50
Низький 4 20

Метою третього етапу було з’ясування (за допомогою складання оповідань) того, як розуміють хлопчики фемінінні риси дівчаток; уточнення про поняття жіночності. І теж саме, тільки навпаки, у дівчаток. Для цього діти були розділені на дві групи за статевими відмінностями: дівчаткам пропонувалося скласти розповідь про хлопчиків, а хлопчикам про дівчаток.

Було виявлено, що розуміння дівчатками почуття жіночності, також як хлопчиками – мужності є, але воно дещо розмите, не має усвідомлення, а отже цьому аспекту приділяється мало уваги, і в повсякденному житті знання не застосовуються. Розповідь без навідних запитань скласти дуже важко, проте відчувається розуміння дітьми інтересу до протилежної статі. Є деяке усвідомлення того, що хлопчики – справжні чоловіки, які беруть на себе складні доручення та обов’язки, проявляючи, таким чином, кращі чоловічі якості – силу, витривалість, уміння долати труднощі, а дівчатка піклуються про створення краси, вчаться бути терплячими і ніжними.

Четвертий етап був присвячений анкетуванню батьків вихованців на тему «Виховуємо хлопчиків і дівчаток», що дозволило виявити рівень батьківських знань з проблеми, визначити актуальність питання статевого виховання дітей у дитячому садку серед батьків вихованців, досліджуваної нами групи, ступінь зацікавленості даною темою (рис. 1.).

Рис. 1. 1. Сегментограма ступеню залученості батьків до виховання дитини

 

Дані про більшу прихильність дитини складають: до матері – 50%; до батька – 15%; до обох батьків – 35%.

Результати показують, що в сім’ях домінує «фемінінне» виховання. Більшість батьків вважають, що занадто рано в дошкільному віці обговорювати з дитиною поведінкові, зовнішні, анатомічні відмінності хлопчиків і дівчаток, 60% батьків роблять це тільки тоді, коли ініціатива питання виходить від дитини, і лише одиниці батьків (15%) читають дітям різну науково - популярну літературу, яка висвітлює питання відмінності хлопчиків і дівчаток. Серед батьків (20%) із загального числа опитаних виділялися і ті, хто вважає дуже важливим процес ґендерної соціалізації дітей саме на етапі дошкільного дитинства, батьки стурбовані проблемами, пов’язаними з індивідуальними особливостями розвитку хлопчиків і дівчаток.

Отже, можна сказати, що проблема ґендерного розвитку дитини досить актуальна для батьків, але не всі вони готові передати необхідні знання дитині, пояснити факт народження людини, розповісти їй про ідеальні образи чоловіка і жінки, про відмінності між ними, сформувати це у дитини з урахуванням її статевої приналежності.

Висновки. Для підвищення відповідальності обох батьків за виховання дітей і перерозподіл домашніх обов’язків у даний час необхідно опрацьовувати питання про підвищення батьківської ролі. В сучасній сім’ї чоловіки і жінки повинні нести рівну відповідальність за виховання дітей. Адже з родини починає своє життя кожна людина. Необхідно також здійснювати виховання дітей не як безстатевих істот, а як синів і дочок, чоловіків і жінок з урахуванням всіх статевих і індивідуальних особливостей особистості.

Список використаної літератури:

1. Шахова И. А. Ґендерная социализация в семье / И. А. Шахова // Вестник Амурского государственного университета. – 2011. – № 54 : Серия Гуманитарные. науки. – С. 53 – 62.

2. Репина Т. А. Проблема полоролевой социализации детей / Т. А. Репина. – М. : Изд - во Московского психолого - социального института, Воронеж: Изд - во НПО «МОДЭК», 2004. – 288 с.

3. Клецина И. С. Практикум по ґендерной психологии / И. С. Клецина. – СПб.: Питер, 2003. – 200 с.

4. Евтушенко И. Н. Условия ґендерной социализации детей дошкольного возраста / И. Н. Евтушенко // Начальная школа: плюс до и после. – 2007. − № 5. – С. 64 – 67.

Науковий керівник:

к. психол. н., доцент кафедри

психології, педагогіки та філософїї

КрНУ ім. М. Остроградського                                                            Літвінова О. В.

 


 

Методичні вказівки щодо організації і проведення науково-педагогічної практики для студентів денної форми навчання зі спеціальності 8.03010201 – «Психологія»

 

 

Укладач к. психол. н., доц. О. В. Літвінова

 

Рецензент д. і. н., проф. В. І. Маслак

 

Відповідальний за випуск зав. кафедри психології, педагогіки та філософії

Р. М. Білоус

 

Підп. до др. ______________. Формат 60×84 1/16. Папір тип. Друк ризографія.

 

Ум. друк. арк. ____. Наклад _______ прим. Зам. №___________. Безкоштовно.

 

 

Видавничий відділ

Кременчуцького національного університету

імені Михайла Остроградського

вул. Першотравнева, 20, м. Кременчук, 39600

 

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 214; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!