Завдання 1. Відредагувати, визначити вид помилок. Що вказує на те, що ці тексти є результатом машинного перекладу? Відповідь аргументувати



1. Молекулярна фізика і термодинаміка – розділи фізики, у яких вивчаються макроскопічні процеси в тілах, зв'язані з величезним числом атомів, що містяться в них, і молекул. Для дослідження цих процесів застосовують два якісно різних і взаємно доповнюють один одного методу: статистичний (молекулярно-кінетичний) і термодинамічний.

Молекулярна фізика – це розділ фізики, що вивчає будівля і властивості речовини, виходячи з молекулярно-кінетичних представлень про будівлю речовини.

Основні положення молекулярно-кінетичної теорії:

‑ Усі тіла складаються з дрібних часток молекул, чи атомів іонів.

‑ Молекули знаходяться в стані безупинного хаотичного руху, що не припиняється ни при яких умовах.

‑ Молекули взаємодіють між собою. Взаємодія це істотно залежить від типу молекул і відстаней між ними.

Непрямим підтвердженням цих положень є броунівській рух і дифузія, а прямим – спостереження атомів у сучасних електронних мікроскопах і іонних проекторах.

 

2. Мислення стародавніх не знало поняття розвитку в точному значенні цього слова, т.к. час тоді розумівся як протікаюче циклічно. Уявлення про абсолютно досконалий космос, на яке спиралося античне мислення, виключало постановку питання про направлені зміни, ведучих до виникнення принципово нового. Ідея спрямованості часу висувається в християнстві, яке відносить її лише до сфери духу. З виникнення в епоху Відродження досвідченої науки ідея лінійного напряму часу розповсюджується на природу – формується уявлення про природну історію, тобто необоротних і направлених змінах природних об'єктів. Це знайшло вираз в космогонических гіпотезах, а потім в теоріях еволюції і біології. Глибоку філософську розробку ідея розвитку отримала в німецькій класичній філософії, особливо у Гегеля, який будував діалектику як вчення про загальний розвиток духу.

 

3. В однорідному електростатичному полі, вектор напруженості  якого спрямований вертикально вниз, рівномірно обертається кулька масою m з позитивним зарядом , підвішений на нитці довжиною . Кут відхилення нитки від вертикалі дорівнює а. Знайти силу натягу нитки і кінетичну енергію кульки.

Дано: , , , , .

Знайти: , .

Рішення. На кульку діють три сили: сила ваги ,сила з боку електростатичного поля  і сила натягу нитки . Рівняння руху кульки по окружності має вид:

 ,

де  – нормальне прискорення кульки, спрямоване до центра окружності.

 

     4. Диоксид сульфату – це забруднююча речовина спочатку поступає в рослину через устьїца – отвори, є на листі і в нормальних всього, впливає на на клітини, які регулюють відкривання умовах використовуються для газообміну. Ступінь їхнього відкривання і чинники, що впливають на неї, в початкомову етапі є основними параметрами, визначальними інтенсивність дії забруднювачів. Навіть за дуже малих концентраціях диоксид сірки здатний надавати стимулюючу дію, в результаті якої при достатньо високій вогкості устриця залишається постійно відкритими. При високих концентраціях діоксида вуглецю устриця закриваються. Окрім того, у разі високої вогкості устриця відкриваються, у разі низької – закриваються.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 268; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!