Завдання 22. Пояснити значення фразеологізмів та з’ясувати їх походження



Дамоклів меч, скринька Пандори, прокрустове ложе, гордіїв вузол, троянський кінь, яблуко розбрату, Піррова перемога, ахіллесова п’ята, секрет полішинеля, сізіфова праця, альфа і омега, вавилонське стовпотворіння, зіниця ока, відкрити Америку, Ганнібалова клятва, перейти Рубікон, пройти Крим і Рим і мідні труби, меч Феміди, аріаднина нитка, авгієві стайні, сіль землі, золотий вік, фіговий листок, геростратова слава, умивати руки, каїнова печать, святая святих, тридцять срібників, шлях на Голгофу, вогонь Прометея, стріли Купідона, наполеонівські плани, поцілунок Іуди, Давид і Голіаф, древо пізнання, манна небесна, валаамова ослиця, Соломонів суд, нести свій хрест, блудний син, соляний стовп, скрижалі закону, Ноїв ковчег, між Сциллою та Харибдою, вікно в Європу, буриданів віслюк, тайни Мадридського двору.

 

Завдання 23. Відновити фразеологізми, вставивши відсутній компонент. Пояснити значення фразеологізмів.

… послуга, підкласти…, ловити …, … не пробіжить, … пісня, …на вухо наступив, …в колесі, … в окропі, …носа не підточить, як …п’ята нога, як … у воді, пекти …, з’їсти …, як … наплакав, кому весілля, а …смерть, пустити …, синій …, одна … весни не робить, знов за … гроші, як … у бочці, як … у сметані, здоровий як …, не бачити смаленого …, хоч … гони, … не клюють.

Для довідок: ластівка, оселедець, бик, собака, кіт, комар, курка, риба, муха, білка, заєць, відміть, лебідь, рак, птах, свиня, вовк, ґава, півень, миша.

Завдання 24. Замінити слова і словосполучення фразеологізмами

Втекти, багато працювати, критикувати, брати найкраще, дрімати, багато, мало, далеко, давно, щасливий, схожі, холодно, знищити вщент, дурний, нічого не робити, викрити, жадний, заважати, набридати, відмовити, малий, молодий,  щиро, щось зробити, закінчити діяльність, набути досвіду.

Для довідок: хоч греблю гати, від усього серця, кров застигає в жилах, від горшка два вершка, не лишити каменя на камені, внести свою лепту, снігу зимою не випросиш, мозолити очі, дати драла, на сьомому небі, давати перцю, встромляти палиці в колеса, натерти мозолі, собаку з’їсти, збирати вершки, зійти зі сцени, як кіт наплакав, байдики бити, ще в колодки не ввібрався, зірвати маску, як дві краплі води, за царя Панька, без клепки в голові, клювати носом, дати гарбуза, у чорта на болоті.

Завдання 25. Пояснити значення професійних висловів і фразеологізмів та скласти з ними речення

Увійти в колію, чорним по білому, зійти з орбіти, різати по живому, ввійти в ритм, грати першу скрипку, держати курс, грати комедію, стригти під один гребінець, брати участь, мати на увазі, взяти до відома, загнати в кут, ні на йоту, легкий на руку, замилювати очі, права рука, питома вага, з іншої опери, закривати очі, сходити зі сцени, дивитися крізь пальці, винести вирок, танцювати під чиюсь дудку, завдати шкоди, запобігти пожежі, зазнати втрат, відкрити очі, виправляти помилки, апелювати до здорового глузду, не мати сенсу, втілювати рішення, біле місце, набути досвіду, керівний склад.

 

Завдання 26. Виправити помилки. Назвати їх вид

· Від радості він відчув, як частіше забилося серце.

· Вони носять корони на головах.

· Фірма заключила договір.

· Довжина робочого дня повинна відповідати нормам.

· З ним трапився виключний випадок.

· Ми обжалували рішення суду.

· Крупним планом зображено в творі.

· З’ясовувати відношення з другом.

·  Грати велику роль у розбудові держави.

· Витрачати даремно час.

· Під’їхав грузовий автомобіль.

· Попереджувальні протипожежні заходи.

· Він отримав вищу освіту.

· Хворий одужав і визирає добре.

· Питання державної ваги.

· Взаємовідношення між співробітниками складні.

· Давати добро на виконання.

· Велику увагу слід приділяти навчанню техніки безпеки молоді.

· Вини погодились без зайвих коливань.

· Дальновидний політик думає про майбутнє.

· Великий вплив здійснює особовий приклад.

· Приємно одержувати перемогу.

· Представляти інтерес для керівництва.

· Сплатити штраф за недоставляння товарів.

 

Завдання 27. Проаналізувати дотримання норм побудови речень, порядку слів, складних синтаксичних конструкцій та надфразових єдностей у наведеному уривку з газетної статті. Виправити помилки

· У зв’язку із будівництвом складу тари з прибудовою побутових приміщень, двох свердловин мінеральної води з наземною насосною станцією у складі другої черги комплексу “Охоронна зона водозабору Кременчуцьких мінеральних вод підприємства “Ізумруд”, замовник повідомляє:

“Компонентами оточуючого середовища. Які зазнають впливу в процесі будівництва, є повітря, вода, геологічне середовище, грунт, оточуюче техногенне середовище.

Основними шкідливими компонентами газоповітряних викидів є оксид вуглецю, двооксид азоту, вуглець у допустимих нормах. Стаціонарні, залпові та аварійні викиди – відсутні.

Екстремальні ситуації можуть з’явитись лише при виникненні пожежі чи розгерметизації гирла свердловин.

У проекті застосовані технічні рішення, які забезпечують дотримання норм і правил, котрі обмежують максимально негативний вплив запроектованого об’єкта на екологічне середовище проживання людей та біоту.

На підставі аналізу якісних і кількісних характеристик впливу об’єкта можна зробити висновок, що даний об’єкт не вчинить шкідливого впливу на оточуюче середовище (газета “Вісник Кременчука” від 25.07. 2005).

· Не дивлячись, що вже не літо, днями повернулась із Криму. Поїхали з хлопцем у його справах і заодно відпочити кілька днів. Уперше в житті побувала на вершині Ай –Петрі. Це просто бомба! Ти на вершині гори, а здається, ніби це рівнина, таке там велетенське плато. Тільки головне йти подальше від того місця, де усякий шашлик-машлик та різні генделі. Йти куди подалі, куди очі дивляться. Це посто “щось”, коли ти сидиш біля самого краю, а звідти на тебе летить густа хмара, і ти у ній. А коли вона розсіюється, бачиш усе узбережжя, море, яке тане у небі… А на самій вершині – барвисті ліси, якими можна гуляти, роздивляючись горизонт, луги із квітами, такими свіжими, що це просто “щось”! Щоправда, варто одягатись тепліше – там підіймався іноді такий вітер, що аж до кісток проймало, і сонце часто ховається за хмарами. А коли ти тучі, то почуваєш себе “їжачком в тумані”: видимість – три метри, всі дереав, каміння стають такі дивні… Я була просто у шоці, не бачила нічого кращого, якщо випаде можливість – поїду туди із ночівлею! (газета “Вісник Кременчука” від 15.10. 2008).

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 554; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!