Завдання 1. Розставити пропущені знаки пунктуації



Для створення ефективної реклами треба враховувати вербальні та невербальні засоби формування образів використаних у рекламних творах оскільки найчастіше невербальні елементи утворюють начебто рекламу всередині реклами необхідно стежити за тим щоб інформація передана вербальними елементами не суперечила тій що передається невербально жестами позами фоном настроєм лише тоді коли обидва повідомлення вербальне і невербальне будуть однаково спрямовані реклама може досягти потрібного ефекту

Завдання 2. Проаналізувати за логічними критеріями уривки

У ліцеї вибори.

Я, Валентина Паравян з 10-А класу, балотуюсь на пост міністра культури, метою свого життя є підняття культурного рівня країни на більш високий рівень. Тому не дивним є той факт, що я починаюча співачка.

(“Дебют”, № 1, вересень 2001 р.)

 

Оголошення

Державна пожежна частина № 15 запрошує на роботу чоловіків віком до 30 років, які проходили службу в Збройних Силах, на посади:

- Водія;

- Пожежного;

- Інспектора пожежного нагляду.

В частині є всі умови для занять спортом. При бажанні можна навчатись у вищих учбових закладах МНС України. Можливе забезпечення гуртожитком.

 

 

Тема 5. Типові логічні помилки у тексті

Логіка вчить правильно міркувати, не припускатися логічних помилок, відрізняти правильні міркування від неправильних, висловлюватися послідовно, тобто дотримуючись певного плану викладу матеріалу.

Типовими логічними помилкамиу тексті є зміщення плану викладу, обґрунтування обґрунтованого, підміна тези, логічна суперечність, бездоказовість та неправильне встановлення причинних зв'язків.

Зміщення плану викладу є поширеною логічною помилкою, суть її полягає у порушенні послідовності думок: необґрунтованому переходу до наступної тези або поверненню до того, що вже говорилося раніше.

Людство постійно стикається з новими проблемами, які необхідно розв’язувати, наслідком чого є формулювання все нових і нових тез. Слід враховувати, що одні положення є тезами, (тобто такими, що потребують обґрунтування) для всього людства, а інші – для окремих груп людей, наприклад, для певної аудиторії. При порушенні цього правила “обґрунтовують обґрунтоване”.

 Підміна тезиможе здійснюватись як свідомо, так і несвідомо. При цьому замість тези обґрунтовують інше положення – ширше за обсягом, вужче або й таке, що немає ніякого відношення до проголошеної тези (йдеться про “втрату тези”, “перехід в іншу предметну сферу”.)

 Різновидами “підміни тези” часто називають “доведення до людини”, “доведення до публіки”, “хто занадто доводить, той нічого не доводить”.

 Типовий прояв підміни тези – популізм.

Логічна суперечність виникає тоді, коли одні думки тексту суперечать іншим, тобто теза стверджується та спростовується одночасно у межах одного текстового матеріалу.

Бездоказовістьвиявляється у відсутності аргументів, причому сила аргументів полягає не в їх кількості, а в переконливості.

Неправильне встановлення причинних зв’язків.Суть цієї помилкиполягає в тому, що при обґрунтуванні тези використовуються аргументи, які не можуть бути достатньою підставою для доведення істинності тези.

 

Запитання і завдання

1. Назвіть типові текстові логічні помилки.

2. У чому полягає сутність зміщення плану викладу?

3. Коли виникає логічна суперечність?

 

Завдання 1. Знайти та усунути логічні помилки у наступних фрагментах тексту

· Справжньої поваги і визнання заслуговує людина, яка любить свій рідний край, щиро переймається його турботами і клопотами, цікавиться його повсякденним життям. Якщо ви дійсно патріот Кременчуцького району – передплачуйте і читайте “Перемогу”. Тільки в ній ви знайдете всі новини про те, що відбувається в нашому регіоні. (”Перемога”, № 39, 2004).

· Кременчук названий президентом України в числі тих 4 міст, де в минулому році вшановувався на державному рівні 140-річний ювілей В.І. Вернадського. Та кременчужани не зупиняються на досягнутому. Зараз їх цікавить ідея ноосфери В.І. Вернадського, але не як філософська категорія, а як той культурний феномен, що потребує вивчення з точки зору практично-політичної.

     Ноосфера – якісно новий стан у геологічній історії Землі. Це водночас і новий стан об’єднаного колективною працею в єдність людства, що вже керується морально орієнтованим колективним Розумом.

     Саме перехід до цього стану в сучасній політиці набув дефініції сталого або регульованого розвитку. Цю дефініцію запропонувала у 1992 році ІІ Міжнародна конференція з питань навколишнього середовища та розвитку, що була організована вченими для політиків і проходила у Ріо-де-Жанейро.

     Саме тому стає зрозумілим, що без уваги до цього питання і без глибокого його розуміння фінансово-промисловими колами зробити існування ноосфери усвідомленим процесом, керованим людиною, ніяк неможливо.

Ось чому з ініціативи Кременчуцької районної державної адміністрації у Кременчуцькому районі готується Всеукраїнська науково-практична конференція “Ідеї В.І. Вернадського та еколого-економічні проблеми розвитку регіону”. Засновники конференції виходять з того, що саме село – основа соціально-економічного розвитку. Тому сюди повинна бути спрямована увага соціальної політики х її базовим принципом збереження та підвищення якості життя: і медицина, і освіта, і культура. (”Перемога”, № 39, 2004).

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 323; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!