Загальні вимоги до змісту курсової роботи



Основними цілями і задачами написання курсової роботи є не тільки розширення і поглиблення знань студента, але і формування уміння аналізувати теоретичний і практичний матеріал логічно, послідовно, ясно, коротко й у той же час чітко викладати свої думки у письмовому виді.

При написанні курсової роботи студенти стають авторами, багато хто вперше. Але і до авторської роботи пред'являються визначені вимоги, як щодо змісту, так і оформлення.

Відповідно цілям і задачам курсова робота не повинна бути переказом вивченого.

Курсова робота також не є власною інтерпретацією проблеми, що нагадує шкільний твір на вільну тему по літературі чи публіцистичну статтю, курсова робота завжди ґрунтується або на науковій проблемі, або на навчальній і спирається на джерела і вторинну наукову літературу.

Таким чином, курсова робота повинна являти собою цілісну, однорідну і завершену студентську учбово-наукову роботу, у якій повинні бути чітко сформульовані проблема і дослідницькі питання, обґрунтована їхня актуальність, викладені ступінь вивченості проблеми і стан її дослідження.

При написанні тексту курсової роботи автору необхідно стежити за тим, щоб у ході викладу не губилася основна думка роботи. Вона повинна бути зрозуміла не тільки фахівцю з даної теми, але і читачу, який не є досвідченим у даній проблемній галузі. Варто постійно контролювати відповідність змісту розділів чи підрозділів їхнім заголовкам. Якщо при написанні тексту думка відхилилася від теми, її варто повернути в потрібний напрямок, або скорегувати структуру роботи відповідно до фактичного ходу викладу. Кінець кожного розділу чи підрозділу повинен мати логічний перехід до наступного.

Курсова робота повинна бути написана гарною науковою мовою, тобто з дотриманням загальних норм літературної мови, правил граматики і з урахуванням особливостей наукової мови - точності й однозначності термінології і стилю.

Примітка. У сучасній науковій літературі особиста манера викладу поступилася місцем безособовій. Не вживаються особисті займенники "я" і "ми". Наприклад, замість фрази "я припускаю..." можна сказати "передбачається, що ..."і т.д.

Кожна структурна частина курсової роботи має своє призначення. Оформляючи курсову роботу, автор повинен пам'ятати, що кожна структурна частина починається з нової сторінки.

Незалежно від обраної теми текст курсової повинен мати вступ, основну частину – кілька розділів та підрозділів, висновки і список використаних джерел.

 

Вступ

Курсова робота завжди починається зі вступу, у якому здійснюється постановка конкретної проблеми, випливає обґрунтування актуальності теми, робиться короткий огляд літератури. Потім формулюються питання, детально розглянуті в курсовій роботі, і обмовляється, які аспекти проблеми, що мають безпосереднє відношення до теми, не будуть порушені. Далі розкривається структура роботи і дається стислий виклад її основних положень.

Примітка. Обов'язковим атрибутом курсового дослідження є короткий огляд літературних джерел з теми. Огляд літератури може бути наведений у вступі чи в основній частині дослідження, у якій розглядаються теоретичні аспекти проблеми.

Необхідно відзначити важливе правило - вступ, як і висновки, рекомендується писати після повного завершення основної частини. До того, як буде створена основна частина роботи, реально неможливо написати змістовний вступ, тому що автор ще не цілком опанував матеріалами з теми.

Не рекомендується робити вступ обсягом більш 2-2,5 сторінок.

Вступ розкриває сутність і стан наукової проблеми (задачі) та її значущість, підстави, вихідні дані для розробки теми, обґрунтування необхідності дослідження. Вступ має свої обов’язкові складові, а саме: а) актуальність теми; б) теоретичне і практичне значення результатів; в) об’єкт і предмет дослідження; г) мета, завдання і методи дослідження; ґ) структура і зміст курсової роботи.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 167; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!