Характеристика роботи як кваліфікаційного дослідження з психології.



Письмова курсова робота - самостійна розробка конкретної теми невеликого обсягу з елементами наукового аналізу, що відбиває набуті студентом теоретичні знання і практичні навички, уміння працювати з літературою, аналізувати джерела, робити докладні й обґрунтовані висновки.

Курсова робота є студентською письмовою навчально-науковою роботою реферативного характеру з певного курсу або його окремих розділів, що здійснюється під керівництвом викладача вищого навчального закладу і сприяє глибокому дослідженню конкретної наукової проблеми.

Виконання письмових курсових робіт регламентується навчальними планами з кожного напрямку підготовки. У навчальному плані вказується найменування дисципліни, з якої заплановано виконання курсової роботи, семестр і вид звітності (залік, диференційований залік). На виконання курсової роботи за планом іде 17 тижнів.

Курсові роботи виконуються після закінчення вивчення дисциплін, визначених навчальними планами, і є також, як іспити і заліки, одним з видів поточної атестації.

Примітка. Поточна атестація - проведення усіх видів екзаменів (іспитів, заліків, курсових робіт, практики), визначених навчальними планами, після закінчення вивчення дисципліни (частини дисципліни).

Тематика курсових робіт визначається базовим навчальним закладом. Затверджений список тем курсових робіт з кожної дисципліні навчального плану знаходиться на кафедрі теоретичної та прикладної психології.

Курсові роботи повинні відповідати кваліфікаційним вимогам щодо змісту й оформленню.

Студент особисто відповідає за якість і оформлення курсової роботи.

При виявленні недоробок керівник не допускає курсову роботу до атестації і повертає її студенту. У цьому випадку виникає академічна заборгованість.

Примітка. Незадовільна оцінка чи відсутність атестації через невиконання курсової роботи студентом є академічною заборгованістю, ліквідація якої здійснюється у встановленому порядку.

Студент має право самостійно вибирати тему з числа визначених на кафедрі або запропонувати свою з обґрунтуванням її актуальності. Керівництво курсовою роботою здійснюється, як правило, кваліфікованими викладачами. Організація і контроль за виконанням дослідження покладається на завідуючого кафедрою.

Курсова робота, як правило, виконується українською мовою.

 

Основні етапи виконання курсової роботи

Процес написання курсової роботи містить у собі ряд взаємозалежних етапів:

1. вибір теми, узгодження її з керівником, оформлення завдання;

2. складання особистого робочого плану виконання курсової роботи з використанням даних щодо наявності літератури, можливостей роботи в Інтернеті і т. ін.;

3. формування структури роботи;

4. збір, аналіз і узагальнення матеріалу з обраної теми;

5. формулювання основних теоретичних положень, практичних висновків і рекомендацій;

6. виклад курсової роботи і представлення її керівнику;

7. доробка чистового варіанта з урахуванням зауважень керівника;

8. оформлення курсової роботи, бібліографічного списку використаних джерел і літератури, додатків і одержання допуску до атестації.

9. Отримання рецензії, техніка оформлення, підготовка роботи до захисту.

Захист

 

 

Вибір теми

Вибір теми припускає повну самостійність студента, виходячи з його рівня розуміння й усвідомлення актуальності теми, оцінки її теоретичного і практичного значення. Єдиною обов'язковою умовою є відповідність теми курсової роботи вимогам державним освітнім стандартам щодо змісту з конкретної навчальної дисципліни.

Примітка. Актуальність теми - ступінь її важливості в даний момент і в даній ситуації для рішення певної проблеми (задач, питання).

Студент, як правило, вибирає тему курсової роботи із запропонованого переліку, однак може запропонувати свою тему в межах навчального плану даного курсу з обґрунтуванням необхідності її розробки і за узгодженням з керівником. Свобода вибору тем курсових робіт дозволяє реалізувати індивідуальні наукові інтереси і своєрідність когнітивних стилів студентів.

Вибір теми не є для студента несподіванкою. Уже на 1-му курсі студенти знайомляться на вступній лекції із структурою навчального плану за напрямком, де визначені дисципліни, з яких передбачене написання курсових робіт. Ідеї для вибору теми можуть виникнути з доповідей і виступів на активних семінарах, при перегляді супутникових проблемних лекцій, за результатами проведення навчальної практики і т.д.

Досвід показав, що найбільші труднощі викликає виконання першої курсової роботи. Тому на молодших курсах рекомендується вибирати конкретні вузькі теми, це дасть можливість глибше вникнути у проблематику курсової роботи, уникнути поверховості, описового характеру матеріалу, що викладається. Це забезпечить студенту інтерес до виконання роботи.

Раціонально тему, яку досліджував у першій курсовій роботі розвивати в наступних курсових проектах. Логічним завершенням розвитку обраної теми може стати випускна кваліфікаційна робота - дипломна.

 

Розробка робочого плану

Для розробки робочого плану курсової роботи студент повинен чітко представляти структуру курсової роботи.

Це тим більше важливо, тому що структура курсової роботи, незалежно від дисципліни і теми, залишається незмінної, але в міру вивчення теми змінюється її зміст, поглиблюється дослідження проблеми за рахунок залучення більшої кількості першоджерел і літератури. Аналогічну структуру мають звіти з практики і випускна кваліфікаційна робота.

Структурними елементами курсової роботи є: титульний аркуш; зміст (план); перелік умовних скорочень ( у разі потреби); вступ; кілька розділів та підрозділів основної частини; висновки; список використаних джерел; додатки (у разі потреби).

Таблица 1

№ п. п. Назва етапу Термін виконання
1. Збір необхідної літератури 1 - 2-й тиждень семестру
2. Підготовка бібліографічного списку 3-й тиждень семестру
3. Вивчення й аналіз джерел і літератури; 4 - 6-й тиждень семестру
4. Формулювання основних теоретичних положень і виклад основної частини курсової роботи 7 - 9-й тиждень семестру
5. Підготовка вступу 10-й тиждень семестру
6. Підготовка висновків 11-й тиждень семестру
7. Оформлення курсової роботи 12 - 14-й тиждень семестру
8. Представлення чистового варіанта і одержання допуску до захисту 15-16-й тиждень семестру

Розробка теми курсової роботи починається з планування. Правильно складений план дозволяє студенту продуктивно організувати дослідницьку роботу з обраної теми і представити її у встановлений термін.

Робочий план складається студентом на основі попереднього ознайомлення з літературою й іншими джерелами. Приступаючи до роботи над планом, спочатку необхідно проаналізувати питання теми в підручниках, тому що в них питання викладаються у найбільш доступній формі. Тільки після цього доцільно переходити до спеціальної літератури, вивченню першоджерел, нормативних документів. Такий спосіб, від простого до складного, забезпечить можливість "не загубитися" у величезній кількості фактів, ідей, авторів.

Робочий план складається в довільній формі. У ньому наводяться конкретні етапи написання курсової роботи і терміни їхньої реалізації відповідно до навчального плану. Узгодження робочого плану здійснюється на першій консультації з керівником.

Приблизний план виконання курсової роботи наведений у таблиці 1.

 

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 238; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!