Анатомо- топографічні особливості тканин яремного жолобу у великої рогатої худоби.



Анатомо- топографічні особливості носа і носового дзеркала у великої рогатої худоби.

Ділянка носа межує аборально з лобовою ділянкою, з боків і спереді з підочноямковою, щічною і губною ділянками. Тканині шари: шкіра; поверхнева фасція з апоневрозом носо-губного підіймача, спеціальний підіймач верхньої губи, ікловий м'яз,

окістя і кісткова стінка.Поверхневі шари ділянки носа забезпечуються кров'ю дорсальною латеральною а. носа та кутовою а. ока. Очна ямка являє собою вмістилище, вислане зсередини фіброзним конічним мішком, який своєю основою прикріплюється до зовнішнього краю очної ямки, а вершиною — до зорового отвору або очноямкової щілини. Періорбіта оточує очне яблуко з судинами, нервами і м'язами. Зовні періорбіта вкрита жировою масою — екстраорбітальним жировим тілом. Вхід у порожнину очної ямки обмежують повіки. У внутрішньому куті між ними знаходиться третя повіка і промацується слізний горбик. Третя повіка являє собою складку кон'юнктиви із включеним хрящем. Очне яблуко разом з м'язами — відтягувачами очного яблука — оточене фасцією і знаходиться в перібульбарному просторі. Кровопостачання. Зовнішні ділянки верхньої повіки і слізну залозу забезпечує слізна артерія, а внутрішні — гілки підочноямкової артерії. Зливаючись разом, ці гілки утворюють артеріальні дуги, розташовані біля вільних країв повік.Іннервація. Чутлива іннервація очної ямки здійснюється головним чином гілками очного нерва; слізний нерв іннервує верхню повіку і слізну залозу; лобовий — верхню повіку; підблоковий — третю повіку і слізний горбик; довгий війковий нерв — очне яблуко. Нижня повіка отримує гілку верхньощелепного нерва — скуловий нерв. М'язи повік отримують моторні гілки від орбітального стовбура лицевого нерва. Тільки внутрішній підіймач верхньої повіки іннервується гілкою окорухового нерва.

Анатомо- топографічні особливості тканин бокової грудної стінки.

Шари: шкіра, підшкірна клітковина, поверхнева фасція з розташованим між її листками шкірним м’язом тулуба. Його зовнішньо-верхня межа у ВРХ проходить по лінії від дорсального кінця останнього ребра і закінчується здухвинно-колінною складкою, а нижня у вигляді дуги проходить поблизу білої лінії. У коней він спереду обмежується ліктьовою лінією; з верхньо-заднього краю – лінією, що з’єднує найвищу точку холки із здухвинно-колінною складкою; а знизу - лінією, проведеною від цієї складки паралельно нижньому контуру живота. Найширший м’яз спини - його нижній край відповідає лінії, з’єднуючій середину плечової кістки з внутрішнім горбом клубової кістки. Глибока грудо-черевна фасція. У травоїдних на животі називається жовтою черевною фасцією. Зубчастий дорсальний м’яз складається із вдихача і видихача. Грудна частина зубчастого вентрального м. - зубцями прикріплюється на зовнішній поверхні 1-9-го ребер (у коней ) і 1-8-го (у ВРХ ) по лінії яка з’єднує задній кут лопатки і вентральний кінець 8-го чи 9-го ребра. Зовнішній косий м. живота - зубці якого лежать на маклоко-ліктьовій лінії. Ребра, міжреберні м’язи та судинно - нервові пучки: На задньовнутрішньому краї ребра знаходиться жолобок для міжреберних судин. Зовнішні міжреберні м. мають каудовентральний, а внутрішні - краніовентральний напрямок волокон. Судинно-нервовий пучок розміщується на медіальній поверхні внутрішнього міжреберного м’яза. Ближче до ребра знаходиться вена, потім артерія і нерв. У коней нерви проходять майже посередині міжреберного проміжку. Внутрішньогрудна фасція - глибокий листок глибокої фасціі, прилягає до внутрішньої поверхні ребер, міжреберних м’язів і грудної кістки. Парієтальна плевра - щільно зрощена з внутрішньогрудною фасцією і вистилає зсередини грудну стінку. Кровопостачання - міжреберними аа. від аорти, підлопатковою і плечовою аа. Іннервація - міжреберними нн. і нервами, які відходять від плечового сплетіння. Грудна порожнина відокремлюється від черевної діафрагмою, лінія кріплення якої проектується у ВРХ від 1-го поперекового хребця до верхньої четвертини 13-го ребра, потім краніовентрально до хряща 8-го ребра, закінчуючись поблизу мечоподібного хряща. Приблизно така проекція у свиней і м’ясоїдних. У коней вздовж краніального краю 18-го ребра, далі вниз і вперед до 17-го ребра на 4-5 см вище від реберної дуги, на рівні 16-го ребра на 2-3 см, а далі уздовж реберної дуги до мечоподібного хряща. Плевра робить 3 повороти: вертебральний, стернальний і діафрагмальний. Першій утворює перехід в медіастінальну плевру, між листками якої утворюється середостіння, де розміщені стравохід, трахея, великі судини, блукаючі, поворотні та діафрагмальні нн., лімфатичні протоки і вузли.

Анатомо- топографічні особливості тканин яремного жолобу у великої рогатої худоби.

і органи: шкіра,підшкірна клітковина,фасціі: І - поверхнева - поміж листками - шкіряний м’яз шиї; ІІ - поверхневий листок глибокої фасціі шиї - футляр для всіх органів. Оточує плечо-головний м’яз, грудино-нижньощелепний, яремну вену. У ВРХ грудинонижньощелепний з грудино-соскоподібним м. утворює грудинно-головний м. ІІІ - глибокий листок глибокоі фасціі (передтрахеальна) - футляр для грудино- соскоподібного, грудино-під’язикового і грудино-щитоподібного та лопатко-під’язикового м. ІV - нутряна, має 2 листки - парієтальний і вісцеральний. Останній охоплює стравохід, трахею, щітоподібну залозу. Парієтальний утворює футляри судинно-нервових пучків кожного боку і вміщує спільну сонну артерію, вагосимпатичний стовбур, поворотний н., трахеальну лімфатичну протоку, внутрішню яремну вену. V - превертебральна - розташована під хребтом і вкриває довгі м’язи голови і шиї. Яремний жолоб обмежуєтся зверху - нижнім краєм плечоголовного м., знизу - верхнім краєм грудинно-нижньощелепного м., дно жолоба у ВРХ утворено грудиннососкоподібним м., а в каудальній - 5-ю фасцією. Яремна вена утворюється від злиття зовнішньої та внутрішньої верхньощелепних вв. на рівні 2-го шийного хребця. Вени обох боків зливаються у спільний стовбур яремних вен, який вливається у краніальну порожнисту вену.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 803; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!