Заняття 5.5.    Основи бойових дій військових частин (підрозділів) транспортної авіації



ТрА) ПС.

 

1.  Призначення і завдання ТрА.

                   

Сучасна військово - транспортна авіація призначена для:

- десантування повітряних десантів;

- перевезення військ і матеріальних засобів в повітрі;

- забезпечення маневру та бойових дій військ;

- виконання спеціальних завдань.

                У відповідністі за призначенням транспортна авіація виконує такі

  основні бойові завдання:

- десантування повітряних десантів;

- доставка у тил противника озброєння та інших матеріальних засобів;

- забезпечення маневру військ та авіації;

-   евакуація поранених та хворих;

- перевезення в повітрі військ, зброї, боєприпасів та інших МЗ;

- виконання спеціальних завдань, до яких відносяться:

  - радіоелектронне придушення засобів управління військами та зброєю;

  - мінування з повітря;

  - встановлення димових завіс;

  - ураження окремих наземних об’єктів;

  - дозаправлення в повітрі.

 

            2. Способи бойових дій та бойові порядки військових частин (підрозділів) ТрА ПС.

 

Основні способи бойових дій частин (підрозділів) транспортної авіації:

- одночасний політ всім складом чи більшою частиною сил на виконання бойової задачі у встановлений час;

- послідовні польоти ескадрилій (загонів, екіпажів) на виконання бойової задачі у встановлений час.

 

1. Одночасний політ всім складом або більшою частиною сил застосовується у цілях виконання десантування (висадки) повітряного десанту, перевезенню військ, доставки їм різних матеріальних засобів та озброєння, а також створення активних (пасивних) перешкод РЕЗ противника в заданій смузі (районі) та виконання інших завдань, які замовлені бойовими можливостями частини (підрозділу).

2. Послідовні польоти підрозділів застосовуються, коли не вистачає сил для виконання бойового завдання в одному вильоті чи коли умовами обставин (у відповідності з поставленим завданням) потрібні безперервні дії у встановлений час.

Способи десантування:

 - парашутний;

 - посадний;

 - парашутно-посадний;

 - безпарашутний.

 

Бойові порядки частин (підрозділів)  ТрА:

 - зімкнений бойовий порядок,  застосовується тільки при десантуванні повітряних десантів та доставки військам МЗ парашутним способом вдень в ПМУ, під час стійкого зорового зв'язку між літаками. Він забезпечує викид повітряного десанту у мінімальний термін часу, найбільш ефективне застосовування засобів РЕБ під час подолання системи ППО противника, скорочення числа винищувачів запроваджених для прикриття. Відстань між загонами в бойовому порядку ескадрильї встановлює 2-3 км;

 - розімкнений бойовий порядок,  загони та ескадрильї виконують політ за маршрутами під час розв'язку вказаних задач. При цьому інтервал та дистанція між літаками виключають одиночне враження одного з них  зі звичайним набоєм і складає не менш 120-180 м;

 - розсереджений бойовий порядок,  літаки здійснюють політ за межами візуальної  видимості на дистанції та інтервалах, витримуємих за допомогою РТЗ між літакової навігації (МЛН).

Розсереджений бойовий порядок  є  основним і найбільш універсальним в частинах (підрозділах) ТрА.

Формами бойових порядків ТрА, в залежності від складу групи та вирішуємого завдання, можуть бути:  "пеленг" , "колона", "фронт" ,"клин", "змійка".

                 3.  Бойові властивості транспортних літаків.

Ефективність ведення бойових дій військовими частинами (підрозділами)  ТрА в багатьох випадках буде визначатися бойовими властивостями літаків, що стоять на її озброєнні:   Ан-12, Ан-26,  Іл-76МД.

 

 


Військово-транспортний літак Ан-12

Військово-транспортний літак Ан-26

 

 

Військово-транспортний літак Іл-76

 

   Бойові властивості військово-транспортних літаків це сукупність всіх можливостей, що характеризують їх як бойовий авіаційний комплекс.

Бойові властивості військово-транспортних літаків характеризуються їх:

- льотно-тактичними даними;

- оборонним озброєнням;

-  пілотажним, навігаційним, десантно-транспортним та іншим обладнанням.

   Разом з іншими властивостями (експлуатаційними, злітно-посадовими  та ін.) вони повинні забезпечити ефективність виконання військово-транспортними літаками своїх бойових завдань.

 

                      Основні ЛТД військово-транспортних літаків:

 

Тип літака Показники Ан-12БК Іл-76МД АН-70 Ан-26
Екіпаж, люд. 7 7 3-5 5
Макс. взл. вага, т 61 190 130 24
Макс.шв. польоту, км 560 870 770 540
Практ. стеля, м 9600 12200 12000 7500
Макс. дальн. польоту, км 3500 4000 3800 2200
Макс. десантне нав., т 20 48 35 5
Кільк. десант, люд 58 126 110 30
Кільк. солдат, 98 225 150 39
Озброєння:        
Артилерійське 1хКПУ з 2хГШ-23 2хГШ-23    
Бомбардувальне 4ХФАБ-250 4 точки підвіскидо 2т   4 точки підвіски

Пілотажно-навігаційне обладнання, встановлене на літаках військово-транспортної авіації, дозволяє виконувати автоматизований політ за заданою програмою, автоматичний вихід на майданчики приземлення, автоматизований захід на приземлення до 60 м, а також здійснювати польоти в простих та складних метеоумовах.

Десантно-транспортне обладнання дозволяє завантажувати в літаки й вивантажувати з них самохідну та колісну техніку, несамохідну колісну техніку і платформи з вантажем, безколісну техніку і вантажі, закріплення їх, перевозити особовий склад військ, а також при використанні літаків у парашутному варіанті, десантувати особовий склад десанту, техніку та вантажі.

      Маючи високі ЛТД, сучасне пілотажне, навігаційне та десантно-транспортне обладнання та засоби РЕБ, які дозволяють перекрити перешкодами бойові порядки  частин  (підрозділів)  ТрА, військово-транспортні літаки мають такі бойові властивості:

1. Універсальність застосовування, яка дозволяє застосовувати транспортні літаки в різних варіантах: в десантному, транспортному, санітарному, літака, що ставить перешкоди, дозаправника, бомбардувальника. Широка універсальність застосовування військово-транспортних літаків забезпечуються розмірами вантажних кабін, вантажопідйомністю, характером десантного обладнання і складом оборонного й бомбардувального озброєння.

2. Велика дальність польоту, яка дозволяє десантувати повітряні десанти та перевозити війська та МЗ на великі відстані. Так наприклад, найбільший тактичний радіус дії літака Ан-12БП при десантному навантаженні 10 т складає 1300 км й досягається під час польоту на висоті біля 9000 м. Для літаків ІЛ-76 тактичний радіус дії при G зл.=170 т, Н=9000 м та десантному навантаженні 20т складає біля 2100 км.

3. Велика вантажопідйомність, яка дозволяє приймати на борт та перевозити по повітрю великогабаритну техніку. Так, наприклад, літак Іл-76 здатен перевезти:

- танки  (вагою 43 т)         -  1 од;

- БМП-2 (13,8 т)               -  2 од;

- БТР-70 (10,5 т)               -  2 од;

- 182 мм гаубицю  (16,5 т)    -  2 од;

- літак Су-27  (16150 кг)   -  2 од;

- літак Су-24  (22320 кг)   -  1 од;

- літак Су-25  (8500 кг)     -  2 од;

- вертоліт Мі-24В  (8500 кг) -  1 од.

4. Значна швидкість польоту, яка дозволяє виконувати бойові завдання у стислі строки, успішно долати ППО, швидко перенацілювати ТрА на інші оперативні напрями.

5. Велика висотність, яка дозволяє успішно долати ППО противника й вести раптові бойові дії.

6. Гарні злітно-посадкові характеристики, які дозволяють базуватись частинам (підрозділам) ТрА на аеродромах 3 класу, де довжина ЗПС=1800 м, нормативне одноколісне навантаження на покриття ЗПС - 12 т.

                4. Базування військових частин (підрозділів) транспортної авіації ПС.

Авіаційні  частини  (підрозділи )  транспортної авіації базуються на стаціонарних аеродромах першого (другого) класу.

В залежності від виконуваних бойових завдань та обставин для базування  частин  (підрозділів)  ТрА  використовуються основні аеродроми та аеродроми тимчасового базування.

Основні   – це аеродроми,  які призначені для постійної дислокації авіаційних частин. В мирний час для постійної дислокації частини (підрозділу) ТрА виділяють один основний аеродром і призначається один – два аеродроми розосередження.

Під час військових дій частини (підрозділу) виділяють один  –  два основних аеродрому, а також можуть бути додаткові аеродроми:

- аеродроми вихідного району для десантування;

- аеродроми завантаження (вивантаження) військ, бойової техніки або

 матеріальних засобів;

- аеродроми дозаправлення.

Аеродроми вихідного району для десантування призначенні для посадки транспортних літаків, польотів та десантування, завантаження бойовою технікою та особовим складом десанту, дозаправки при необхідності літаків паливом, уточнення бойового завдання та проведення предпольотної підготовки екіпажів.

Аеродроми вихідного району для десантування розмішуються на відстані 400 – 500 км  від смуги фронту. В якості таких аеродромів можуть використовуватись аеродроми базування далеких бомбардувальників, тактичної авіації, авіації ППО та інших родів авіації. Перебування частин ТрА на цих аеродромах не повинно перевищувати  3 – 4 години.

Аеродроми завантаження (вивантаження) особового складу, бойової техніки і матеріальних засобів призначаються ТрА для забезпечення перегрупування (десантування) військ повітряним транспортом. Перебування ТрА на цих аеродромах не повинно перевищувати 2 – 3 год.

Аеродроми вивантаження вибираються як найближче до районів, де військам, яки підлягають перевозу, належить виконувати бойову задачу та розміщуються у 70 – 200 км від переднього краю власних військ, а іноді в тилу противника в районах дій повітряних (морських) десантів і військ, діючих у відриві від головних сил. Перебування літаків ТрА на цих аеродромах не перевищує одної години, якщо передбачається заван­таження поранених(хворих), тоді термін часу збільшується на 1,5 – 2 год.

Аеродроми дозаправлення призначаються для: заправки літаків ПММ, а також для відпочинку льотних екіпажів при виконанні далеких перельотів, коли тактичний радіус дії літаків не дозволяє виконати політ від вихідного району до району десантування, а потім до району аеродромів, які вказані для базування після виконання завдання. Аеродроми дозаправки розташовуються на відстані 200 - 400 км від лінії фронту в районі базування частин тактичної авіації. Час перебування на цих аеродромах не більше  3 – 4 год.

 

      Таким чином, транспортна авіація  – найбільш мобільний вид транспорту, здатний перекидати  у стислі терміни на великі відстані  і у тил противника війська з їх озброєнням та бойовою технікою, а також доставляти їм необхідні матеріальні засоби в умовах використання противником високоточної зброї та інших сучасних засобів озброєної боротьби.

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 696; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!