Заняття 5.4.    Основи бойових дій військових частин (підрозділів) розвідувальної (РА)



Авіації ПС.

 

1. Призначення, основні завдання повітряної розвідки. Вимоги, які пред’являють до

  неї.

Повітряна розвідка - це від бойової діяльності авіації з добування даних про противника, місцевості  або  метеорологічних  умов.

Завданнями повітряної розвідки є:

- повітряна розвідка РЯЗ:

- повітряна рознідкп аеродромів ,ділянок автострад площадок, які

використовуються для зльоту і посадки літаків і вертольотів;

- повітряна розвідка військ, оборонних- рубежів (смуг) вузлів оборони й

 опорних пунктів;

- повітряна розвідка залізничних, автомобільних, повітряних і річкових

 (морських)перевезень;

- повітряна розвідка ПУ і РЗС;

- повітряна розвідка сил і засобів ППО;

- повітряна розвідка військово-промислових об'єктів;

- повітряна розвідка кораблів /судів/ у морі і воєнно-морських баз(портів);

- повітряна радіаційна розвідка;

- повітряна розвідка місцевості і погоди;

- контрольна повітряна розвідка результатів ударів своїх ракет і авіації.

 

  Виходячи з важливості перерахованих завдань РА в сучасних операціях до повітряної розвідки, яку вона веде, пред'являють високі вимоги основними з яких є:

- оперативність і своєчасність;

- цілеспрямованість;

- безперервність;

- активність;

- достовірність;

- раптовість і скритність повітряної розвідки.

Оперативність повітряної розвідки полягає в скороченні часу з моменту отримання завдання на розвідку до надання розвідданих командуванню.

Своєчасність є однією з найважливіших умов досягнення оперативності повітряної розвідки і полягає у здобутті, обробці і доведенні розвідувальних даних у встановлені терміни.

Цілеспрямованість повітряної розвідки полягає в зосередженні основних сил і засобів на найважли­віших напрямах і об'єктах відповідно до задуму операції.

Безперервність повітряної розвідки полягає в систематичному спостереженні за положенням і діями противника. Однією з основних умов безперервності повітряної розвідки є її всепогодність, яка складається в можливості рішення основних завдань незалежно від метеоумов.

Активність повітряної розвідки полягає в наполегливому прагненні командирів і штабів, організуючих розвідку та екіпажів, які ведуть добувати необхідні розвіддані в будь-яких умовах обстановки.

Достовірність повітряної розвідки полягає у відповідності даних, що добуваються нею істинному положенню і стану військ і об'єктів. При цьому важливе значення має висока точність визначення координат об'єктів. Зокрема, необхідна точність визначення координат в інтересах ударів ракет тактичного призначення становить 20-100 м, оперативного призначення - 110-120 м.

Раптовість і скритність повітряної розвідкиполягає у: маскуванню польотів, що виконуються, яке проводиться з метою приховування від противника задумів нашого командування, а також в застосуванні найбільш доцільних способів і тактичних прийомів розвідки різних об'єктів.

 

         2. Види, сили, засоби та способи повітряної розвідки.

 

В залежності від глибини і характеру завдань, що виконуються повітряна розвідка поділяється на стратегічну, оперативну і тактичну.

Стратегічна повітряна розвідка ведеться з метою забезпечення вищого командування і командування видів збройних сил необхідними розвідданими про об'єкти противника, які розташовані, як правило, в його глибокому тилу.

Так, наприклад, стратегічна розвідка, для проведення якої притягувалася і авіація, зуміла вчасно розкрити підготовку і напрям стратегічного наступу німецько-фашистських військ влітку 1943 р., напрям головних ударів і час їх нанесення, що дозволило своєчасно прийняти контрзаходи (Курська битва 1943 р.).

Оперативна повітряна розвідка ведеться в інтересах командування військ оперативних командувань з метою забезпечення їх розвідданими, необхідними для організації і ведення операцій і бойових дій і по глибині може досягати: 400-500 і до 1000 км і більше. Основні її зусилля направленні на об'єкти противника, які розташовані в оперативній глибині.

Оперативна розвідка порівняно молодий вигляд розвідки. Вона народилася у 20 столітті, коли бойові дії військ придбали характер операцій. У самостійну область військової розвідки оперативна розвідка виділилася у 2-й половині 20-х років.

Для рішення завдань оперативної розвідки залучаються літаки розвідники Су-24МР. Крім того, таку розвідку можуть виконувати нештатні розвідувальне ескадрильї бомбардувальної авіації, озброєні тактичними бомбардувальниками Су-24М.

Тактична повітряна розвідка ведеться в інтересах військ і командувань об'єднань, з'єднань і частин з метою добування даних про противника, необхідних для підготовки і успішного ведення бойових дій. Вона ведеться на глибину до 450 км в залежності від завдань забезпечення об'єднань, з'єднань і частин, а також можливостей сил і засобів, які залучаються до розвідки. Основні зусилля тактичної повітряної розвідки зосереджуються на об'єктах в тактичній і найближчій оперативній глибині противника (до 100-120 км від лінії бойового зіткнення військ).

Тактична повітряна розвідка ведеться силами і засобами розвідувальних авіаційних частин (підрозділів), нештатними розвідувальними підрозділами і всіма екіпажами тактичної авіації одночасно з виконанням інших бойових завдань.

Стратегічна, оперативна і тактична повітряні розвідки тісно взаємопов'язані між собою і обумовлюють один одну. Отримані в результаті їх виконання дані, широко використовуються для успішного ведення бойових дій, операцій і війни загалом.

     У залежності від часу проведення і завдань, що виконуються, повітряна розвідка поділяється на попередню, дорозвідку і контрольну.

Попередня повітряна розвідка проводиться в період підготовки до бойових дій при нестачі даних для прийняття рішення командуючим (командиром) об'єднання (з'єднання, частини) на виконання бойового завдання.

Дорозвідка виконується безпосередньо перед нанесенням удару і проводиться з метою уточнення даних про положення і стан об'єктів, головним чином рухомих, їх ППО, радіаційну обстановку, погоду на маршруті і в районі бойових дій, а також перед викиданням (висадкою) повітряного десанту. Результати дорозвідки передаються з борта літака-розвідника на КП або командиру групи яка виконує бойове завдання.

Контрольна повітряна розвідка проводиться в ході, або після нанесення ударів з метою визначення його результатів, а також для підтвердження даних, отриманих раніше, або від інших джерел розвідки.

Так, в ході бойових дій в Республіці Афганістан при нанесенні ударів по цілях із заданими координатами до складу груп тактичного призначення включалися групи (літаки, вертольоти) дорозвідки і контролю результатів ударів. Як правило, ці завдання виконували літаки Су-17 МЗР і вертольоти Мі-8МТ.

 

Види розвідки:

-  візуальна розвідка - політ для рішення завдань розвідки з використанням

 засобів зору людини;

- оптична розвідка - політ для рішення завдань розвідки з використанням

  засобів оптичних приладів (прицілів, ОЛС, НУОТВ - низько рівневих

  оптичних телевізійних систем);

- радіо розвідка - політ для рішення завдань розвідки з використанням

  приймачів (пошук, запис, розшифровка - переклад радіопереговорів каналів

  управління);

- радіолокаційна розвідка - політ для рішення завдань розвідки з

  використанням бортових засобів радіолокації різного діапазону.

 

     Для рішення завдань повітряної розвідки в Повітряних Силах ЗС України є:

-  розвідувальна авіаційна ескадрілія у складі бомбардувально-розвідувальної  

 авіаційної бригади (авбр(б.р));

- окремий полк дистанційно-пілотованих літальних апаратів (оп ДПЛА).

 

     До засобів повітряної розвідки відносяться:

-    літаки, вертольоти та дистанційно керовані літальні апарати (ЛА) – носії

 розвідувального обладнання;

-    бортове розвідувальне обладнання;

-    наземні технічні засоби для збору та обробки розвідувальних даних.

 

     Крім того, для ведіння повітряної розвідки притягуються спеціально підготовлені нештатні розвідувальні авіаційні ескадрильї, винищувальних і штурмових авіаційних бригад. Вона також виконується усіма екіпажами інших родів авіації одночасно з виконанням своїх бойових завдань.

 

      Коротка характеристика сил і засобів повітряної розвідки.

Розвідувальна авіаційна бригада спроможна виконувати оперативну і тактичну розвідку.

       На озброєнні бригади знаходиться літак-розвідник Су-24МР.

Літак Су-24МР призначений для тактичної та оперативної розвідки з малих (200-1000 м включно), середніх (вище за 1000 м до 4000 м включно), великих (вище 4000 м до 12000 м включно) висот і являє собою модифікацію фронтового бомбардувальника Су-24М, бойові властивості якого були розглянуті на одному із занять. Розвідувальне обладнання літака розміщується в під фюзеляжних контейнерах різного типу.

Цей літак-розвідник за один політ може виконати одне з наступних завдань:

- дорозвідати один-два об'єкти в інтересах ударів ракет і авіації;

- розвідати і визначити з малих і середніх висот координати двох-трьох об'єктів, віддалених один від одного на 50-100 км;

- сфотографувати з великих і стратосферних висот три-чотири об'єкти, віддалених один від одного на 100-150 км;

- виконати розвідку трьох-чотирьох дільниць, шосейних або ґрунтових залізниць загальною довжиною до 500 км з фотографуванням найбільш важливих об'єктів;

- розкрити до 30 працюючих РЛС, визначити їх призначення і приблизне місцезнаходження;

- виконати радіолокаційну розвідку двох-трьох об'єктів і визначити орієнтири на підходах до них;

- сфотографувати два-три маршрути загальною довжиною до 150 км;

- здійснити контроль результатів ударів по трьох-чотирьох об'єктах.

Бойові можливості розвідувальної авіаційної ескадрілії по кількості об'єктів, що розвідуються в конкретних умовах бойової обстановки залежать від бойових можливостей поодиноких розвідників, її укомплектованості, бойового напруження і ступеня протидії ППО противника.

Розвідувальна авіаційна ескадрілья виконує бойові завдання переважно поодинокими розвідниками і парами.

Бойовий політ на розвідку може виконуватись самостійно або в бойових порядках підрозділів і частин інших родів авіації.

 

  Комплекс «Рейс» предназначался для ведения тактической разведки в прифронтовой полосе на глубине 60-70 км путем фотографирования и телевизионной разведки площадных целей и отдельных маршрутов, а также наблюдением за радиационной обстановкой по маршруту полета. Комплекс приспособлен для разведки районов сосредоточения войск и боевой техники, для разведки инженерно-технических сооружений. Комплекс обеспечивал ведение разведки на малых высотах полета в условиях низкой облачности, скрытность подготовки и пуска разведывательных БПЛА Ту-143 с неподготовленных в инженерном отношении позиций, автономность боевого применения, мобильность, быструю смену и перебазирование своим ходом, возможность получения разведывательной информации при использовании радиолинии в масштабе времени, близком к реальному. Комплекс в процессе эксплуатации выполняет следующие функции:

 

  • Подготовку к пуску и пуск разведывательных БПЛА Ту-143 с самоходной пусковой установки при скорости ветра до 15 м/с;
  • автоматическое управление полетом БПЛА Ту-143 на заданных высотах;
  • программирование траектории полета и моментов включения и выключения бортовой разведывательной аппаратуры;
  • фотографирование, телевизионную разведку и сбор информации о радиационной обстановке;
  • доставку разведывательной информации в заданную точку, а также передачу части информации с борта по радиолинии на наземные пункты.

Комплекс имеет следующие характеристики, определяющие его возможности и техническое совершенство:

  • дальность полета разведчика - 170-180 км;
  • глубина разведки - 70-80 км;
  • скорость полета разведчика - 875-950 км/ч;
  • высоты старта разведчика - 0-2000 м;
  • высота полета ведения фоторазведки -200-1000 м;
  • высота полета ведения телевизионной разведки - 300-1000 м;
  • полоса фотографирования (в долях высоты полета) ширина -10 Н;

длина -220 Н;

  • ширина полосы телевизионной разведки - 2,2 Н;
  • ширина полосы радиационной разведки - 2 Н;
  • количество разворотов по траектории полета - 2 ;
  • дальность перебазирования комплекса с подготовленным к пуску разведчиком - до 500 км;
  • скорость передвижения наземных средств по шоссейным дорогам, днем -45 км/ч, ночью - 30 км/ч;
  • время подготовки к пуску БПЛА из стартового положения - 15 мин;
  • время подготовки к повторному пуску - 4 часа;
  • возможность повторного использования разведывательного БПЛА- до 5 раз.

 

 

        Розвідувальна авіація може застосовувати такі способи бойових дій:

-   одночасний бойовий політ всім складом або більшою частиною сил на повітряну розвідку у встановлений час;

-   бойові польоти окремих пар(екіпажів) або окремих безпілотних засобів на повітряну розвідку у встановлений час або за викликом.

Одночасний бойовий політ виконується в тих випадках, коли необхідно добути розвіддані про велику кількість об'єктів у гранично стислий термін у встановлений час.

Бойові польоти окремих пар або поодиноких літаків - найбільш поширений спосіб бойових дій розвідувальної авіації. Він застосовується з метою безперервного добування розвідданих у всіх випадках, коли немає необхідності в одночасних польотах.

  Таким чином,  в залежності від глибини і характеру завдань, що виконуються повітряною розвідкою, вона поділяється на стратегічну, оперативну і тактичну, а в залежності від часу проведення і завдань, що виконуються на попередню, дорозвідку і контрольну повітряну розвідку. Виконуючи бойові завдання основним способом бойових дій РА є бойові польоти окремих пар або поодиноких літаків на повітряну розвідку у встановлений час.

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 510; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!