Заняття 5.3.     Основи бойових дій військових частин (підрозділів) винищувальної (ВА)



Авіації ПС.

 

1. Призначення та завдання ВА.

 

Винищувальна авіація, маючи на озброєнні літаки-винищувачі, є одним із основних засобів боротьби з повітряним противником і призначена для ураження літаків, вертольотів, крилатих ракет і безпілотних засобів противника в повітрі. Вона також може знищувати наземні (морські) об'єкти противника в тактичній (50-80 км) і найближчій оперативній (120-150 км) глибині і вести повітряну розвідку.

   Основними задачами винищувальної авіації  (ВА) є:

- поразка повітряного супротивника при відбитку його першого масованого

удару;

- завоювання і утримання панування в повітрі в заданій смузі (районі)  у

 встановлений період часу;

- прикриття військ і об'єктів фронту (військової округи), повітряних і морських

 десантів від ударів засобів повітряного нападу і повітряної розвідки

супротивника;

- прикриття з'єднань (частин, підрозділів) інших родів авіації від атак

 винищувачів супротивника в повітрі;

- знищення літаків ДРЛО і наведення, повітряних елементів РУК  і літаків

(вертольотів) постановників перешкод у зонах;

- поразка повітряних десантів супротивнику в повітрі;

- зрив (порушення) повітряних перевезень супротивника;

- крім того винищувальна авіація частиною сил може залучатися для ведення

 повітряної розвідки і метеорологічної обстановки.

 

2. Способи бойових дій та бойові порядки військових частин (підрозділів) ВА.

 

При виконанні своїх бойових завдань військові частини (підрозділи) ВА застосовують такі способи бойових дій:

1.  При ураженні повітряних цілей:

-    одночасне введення  в  бій і ураження повітряного противника основними

силами авіаційної частини з положення чергування на землі або в повітрі;

-    послідовне введення в бій і ураження повітряного противника підрозділами з положення чергування на землі або в повітрі;

-    введення в бій підрозділів (екіпажів) і ураження повітряного противника із засідок на землі й у повітрі;

-    самостійний пошук і ураження повітряного противника ланками (парами, екіпажами) у заданому районі (смузі);

-   "вільне полювання".

Крім того, при забороні атак винищувачів противника по літаках, підрозділам і частинам інших родів авіації, які прикриваються винищувачами, застосовуються:

-   розчищення повітряного простору;

-   патрульний супровід апч, які прикриваються, інших родів авіації;

-   блокування аеродромів базування винищувачів противника;

-   заслони в повітрі.

Одночасне введення в бій і ураження повітряного противника

застосовується, наприклад, при відбитті масованих нальотів або значних груп авіації противника з метою нанесення їй максимально можливого збитку в короткі строки.

Послідовне введення в бій і ураження повітряного противника може застосовуватися при ешелонованих діях повітряного противника (дії противника великою кількістю дрібних груп літаків або вертольотів) або при необхідності тривалого вогневого впливу на нього.

При одночасному або послідовному введенні в бій вихідне положення винищувачів буває різним. Підрозділи (частини) можуть знаходитися на аеродромі (на землі) у відповідному ступені готовності до бойового польоту або в зоні чергування в повітрі.

Введення в бій і ураження повітряного противника із засідок

застосовується для досягнення раптовості вогневого впливу підрозділів (екіпажів) винищувачів по окремих групах (літаках, вертольотах ) противника на окремих напрямках його польоту і здійснюються діями ланок (пар, екіпажів) із спеціально підготовлених аеродромів (майданчиків) або зон чергування в повітрі, що не проглядаються РТЗ противника.

Самостійний пошук і ураження повітряного противника полягає в тому, що ланки, пари, екіпажі винищувачів, виконуючи політ у заданому районі (смузі), проглядають повітряний простір за допомогою бортових оглядово-прицільних систем та візуально і виявивши противника, атакують його. Цей спосіб б. д. застосовується у випадках, коли із зон чергування над своєю територією винищувачі не встигають уразити повітряного противника на заданих рубежах внаслідок пізнього виявлення цілей, коли відсутня радіолокаційна інформація на даному напрямку або противник придушив РЛС завадами і ПУ не можуть виявити повітряні цілі і навести на них винищувачі. Район самостійного пошуку для ураження повітряних цілей на малих висотах призначається за межами нашого радіолокаційного поля, як правило, над територією противника. Його розміри по фронту 100-150 км, а в глибину 40-60 км,

"Вільне полювання" полягає в довільному виконанні польоту високо підготовленими групами й поодинокими екіпажами винищувачів над територією противника з метою знищення окремих самостійно вибраних повітряних цілей. Цей спосіб застосовується при необхідності регулярного впливу на літаки (вертольоти) противника над його територією, підтримуючи напруженою обстановку в його повітряному просторі, знесилення і деморалізацію противника.

Розчищення повітряного простору здійснюється підрозділами винищувачів, які слідують перед підрозділами (частинами) інших родів авіації, які прикриваються винищувачами, на розрахункових інтервалах із завданням уразити (зв'язати боєм) винищувачі противника на дальніх підступах до цих підрозділів, які у смузі їхнього прольоту або в районі дій. Застосовується цей спосіб, коли частини і підрозділи інших родів авіації діють великою кількістю груп, і ці групи важко забезпечити патрульним супроводом.

Патрульний супровід здійснюється спільним польотом винищувачів із літаками (вертольотами), що прикриваються, у загальному бойовому порядку з метою заборони атак винищувачів противника по цим забезпечуваним літакам (вертольотам.). Спосіб, як правило, застосовується при забезпеченні невеличких по склади груп літаків інших родів авіації, які виконують політ у компактному бойовому порядку, і може здійснюватися як протягом усього маршруту польоту, так і на окремих його ділянках.

Блокування аеродромів базування винищувачів противника полягає в забороні зльоту винищувачів противника протягом заданого часу шляхом ураження їх при вирулюванні, на зльоті, руйнації ЗПС (МРД) і мінування аеродрому.

Аеродроми винищувачів противника блокуються в найбільше відповідальні періоди дій ударних сил і військово-транспортних літаків.

Заслони в повітрі організуються на дальніх підступах і в смузі прольоту літаків, які прикривають, або району їх дій на напрямках ймовірної появи винищувачів противника. Винищувальні заслони є різновидом груп розчищення повітряного простору.

2.  При ураженні наземних (морських) об'єктів:

винищувальна авіація застосовують ті ж способи бойових дій, що і БА і ША. Ними є:

-    одночасний удар усім складом або більшою частиною сил авіаційної бригади по одному або декільком заздалегідь заданим об'єктам у встановлений час;

-    послідовні удари ескадрилій (ланок, пар, екіпажів) по одному або декільком заздалегідь заданим об'єктам в установлений час;

-    самостійний пошук і ураження об'єктів у заданому районі або смузі ланками, парами, екіпажами.

Застосовуючи той або інший спосіб бойових дій, апч літаків-винищувачів виконують польоти в різноманітних бойових порядках.

У бойових порядках підрозділів і частин винищувальної авіації створюються такі групи різноманітного тактичного призначення:

-   ударна,

- забезпечення,

- резерву.

- ударна група є основним елементом бойового порядку і призначена для ураження основних сил противника, наприклад, відбиття атак по літакам, що прикриваються.

- групи забезпечення: зав'язки бою, демонстративна (відволікаюча) прикриття від атак винищувачів противника та ін. призначені для створення сприятливих умов виконання бойової задачі винищувачами ударної групи.

Так, групи зав'язки бою повинні забезпечити умови для раптового виходу в атаку ударній групі, демонстративні і відволікаючі групи мають на меті ввести в оману противника, щодо намірів ударної групи, групи прикриття від атак винищувачів, відбивають атаки винищувачів противника по літаках ударної групи.

- резерв виділяється для вирішення завдань, які раптово виникають.

 

    Бойовий порядок груп тактичного призначення ВА в залежності від інтервалів, дистанцій, перевищень і понижень між літаками, підрозділами і групами, які входять до них може бути таких видів:

-   зімкнутий,                     - розімкнутий,                     - розосереджений.

 

- зімкнутий бойовий порядок застосовується парою і ланкою при введенні в бій, при атаках групових цілей.

- розімкнутий бойовий порядок забезпечує можливість вогневої і тактичної взаємодії між екіпажами і групами. Одним з різновидів розімкнутого бойового порядку, застосовуваного в хмарах і вночі парами і ланками винищувачів, є "радіолокаційний ланцюжок". Політ у район повітряного бою (ведення пошуку) пара і ланка винищувачів здійснюють у розімкнутих бойових порядках, які забезпечують найкращі умови огляду повітряного простору, зручність пілотування, мінімальний час для перебудування в бойовий порядок для ведення бою.

- розосереджений бойовий порядок застосовується винищувачами при виконанні бойових задач у складі ескадрилій і більших груп.

  Основними формами бойових порядків винищувальної авіації є:

"колона",     "пеленг",     "клин",     "фронт",     "змійка".

 

       3. Бойові властивості літаків ВА. Застосування літаків ВА в антитерористичній

                  операції.

 

  Винищувальна авіація озброєна літаками четвертого покоління МіГ-29 і Су-27.

Літак-винищувач МіГ-29 призначений для ураження повітряних цілей і дій по наземним (надводним) об'єктах.

Літак-винищувач Су-27 призначений для завоювання панування в повітрі.

Літаки-винищувачі МіГ-29 і Су-27 здатні:

- виконувати перехоплення повітряних цілей у вільному просторі, і на фоні землі вдень і вночі в ПМУ та СМУ на середніх і малих дальностях;

- вести ближній повітряний бій.

Ефективність бойового застосування винищувачів забезпечується високими льотно-тактичними даними і комплексом авіаційного озброєння (КАО).

Визначальне значення для літаків-винищувачів мають такі ЛТД,  як: максимальна швидкість, маневрені характеристики (тягоозброєність, радіуси і час сталого віражу, довжина розбігу і пробігу та ін. (стеля, дальність, тактичний радіус) і тривалість польоту.

МіГ – 29

                         Характеристики  літака МіГ-29:

Розмах крил  —  11,36 м             Довжина літака з штангою ПВД  —  17,32 м.
Висота літака  —  4,73 м.                      Площа крил  —  38,0 кв.м.
Злітна вага, кг: нормальна —  15240,    максимальна —  18480
Бойове навантаження —  3000 кг       Вага пустого літака  —  10900 кг.
Тип двигуна  — ТРДДФ РД-ЗЗ
Максимальна форсована тяга. кН/кгс —   2х81,4/2х8300;
Максимальний запас палива 4200 л.
Максимальна швидкість, км/год —  2450 (М=2.3)

Посадочна швидкість  —  235 км/год.

Практична стеля  —  17000 м.
Практична дальність: без ПТБ — 1500 км; з одним ПТБ  —  2100 км

Довжина розбігу, м: без форсажу — 600—700;  с форсажем — 260.
Довжина пробігу з тормозним парашутом  —  600 м.
Максимальна перегрузка — 9.

Озброєння: одноствольна пушка ГШ-301 (30 мм, боєкомплект 150 патронів, швидкострільність 1500 постр./ хв).

Ракетне озброєння:

керовані ракети класу «повітря-повітря» : Р-27Р, Р-27Т, Р-60М, Р-73.

керовані ракети класу «повітря-земля» : Х-29Л, Х-29Т, Х-25, Х-58, Х-31.

                 

                            Характеристики  літака Су-27:

Екіпаж - 1чол.                   Рік прийняття на озброєння 1981

Довжина - 21,93 м       Висота - 5,93 м       Розмах крил - 14,7 м

Вага злітна:  нормальна - 22 000 кг;  максимальна - 30 000 кг

Максимальне бойове завантаження - 6000 кг

Тип двигуна: ТРДДФ  АЛ-31Ф; тяга - 2 х 9100 кН/кгс; форсаж - 12500 кН/кгс

Швидкість:  

крейсерська - 800-900 км /год; максимальна - 2430 км/год на Н = 10 000 м

Практична стеля - 18 000 м

Практичний радіус дії - 1500 км

Озброєння:           30-мм пушка ГШ-30-1

Ракетне озброєння:

керовані ракети  класу «повітря-повітря» : Р-27 ( 6 шт ); Р-73  ( 4 шт )

керовані ракети класу «повітря-земля» : Х-29Т, Х-29Л, Х-25, Х-58, Х-31.

 

 

Су – 27


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 549; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!