ОРГАНІЗАЦІЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ



НА ПРАКТИЦІ

В рамках виробничої переддипломної соціально-педагогічної практики заохочується науково-дослідна діяльність студентів. Тема студентського наукового дослідження має бути узгодженою з керівником практики. Результати науково-дослідної діяльності в подальшому оформлюються як курсова робота, а по закінченню практики можуть бути представлені у вигляді:

- статистичних таблиць, графіків;

- моделей певного виду соціально-педагогічної діяльності;

- аналізу діагностичних даних;

- методичних розробок тощо.

Високі результати студентських наукових досліджень враховуються кафедрою соціальної педагогіки при розподілі тем дипломних робіт.

ФОРМИ І МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

Ефективність проходження виробничої переддипломної соціально-педагогічної практики студентами, їх професійна старанність під час фахової апробації контролюється керівниками практики за допомогою визначених форм контролю:

- безпосереднього контролю на місцях практики;

- опосередкованого контролю в процесі індивідуальних консультацій студента;

- опосередкованого контролю шляхом перевірки та аналізу звітної  документації.

Безпосередній контроль на місцях здійснюється керівниками практики під час відвідування студентів на базах практики (не менш, ніж два рази на тиждень) через групу певних методів:

1. Індивідуальні бесіди з студентами-практикантами щодо їх обізнаності у змісті, видах, специфіці діяльності бази практики.

2. Бесіди з спеціалістами, керівниками баз практики з метою з'ясування старанності майбутніх фахівців та рівня їх професійних вмінь.

3. Відвідання певних заходів, що проводять майбутні соціальні педагоги на місцях практики для діагностики ефективності процесу набуття останніми професійно значущих вмінь та якостей.

Опосередкований контроль виробничої соціально-педагогічної практики студентів передбачає:

1. Перевірку та аналіз щоденника практики.

2. Перевірку вчасності та якості виконання творчого групового завдання.

3. Аналіз результатів науково-дослідної роботи майбутніх фахівців.

4. Змістовний та якісний аналіз звіту про результати практики та його відповідності характеристикам, які надали працівники баз практики, та результатам співбесіди з відповідальним методистом.

5. Змістовний та якісний аналіз методичних матеріалів, напрацьованих студентами в процесі практики, що оформлюються у вигляді Додатків.

За результатами якості проходження виробничої переддипломної соціально-педагогічної практики керівник практики закриває атестаційний лист і подає його на затвердження відповідальному методисту.

 

 

ВИМОГИ ДО ЗВІТНОСТІ ТА ПІДСУМКІВ ПРАКТИКИ

Після закінчення виробничої переддипломної соціально-педагогічної практики, студенти мають представити наступну звітну документацію оформлену у вигляді методичної папки (зразок оформлення титульного листа папки подано у Додатку Л). Структура папки із звітною документацією практики має відповідати наступній схемі:

1. Атестаційний лист результатів виробничої педагогічної практики в закладах соціально-педагогічного спрямування (див. Додаток М).

2. Характеристика студента-практиканта за результатами діяльності під час практики (див. Додаток К).

3. Звіт про результати проходження виробничої соціально-педагогічної практики в закладах соціально-педагогічного спрямування        (див. Додаток Н).

4. Індивідуальний план роботи практиканта (див. Додаток Ж).

5. Щоденник практики.

6. Методичні доробки студента (оформлюються у вигляді окремих Додатків: Додаток А, Додаток Б тощо), які висвітлюють рівень методичної підготовки до здійснення фахового соціально-педагогічного впливу.

7. Результати науково-дослідної діяльності представляються у вигляді:

- статистичних таблиць, графіків;

- моделей певного виду соціально-педагогічної діяльності;

- обробки діагностичних даних;

- методичних розробок тощо.

8. Виконане творче групове завдання.

Зазначена документація має бути оформлена згідно вимог Програми виробничої переддипломної соціально-педагогічної практики та у визначений строк (тиждень після закінчення практики).

Результати проходження практики студентами оцінюються керівниками практики та висвітлюються відповідальним методистом на підсумковій конференції.

Вважається, що студент, який не брав участі у настановчій конференції, не проходив практику, не брав участі у підсумковій конференції, або робота якого під час практики визнана незадовільною (в тому разі і через низький методичний рівень оформлення документації) не виконав навчального плану даного семестру.

Критерії якісної оцінки студентів у період практики, на які зважає її керівник подано у Додатку П.

Якісна оцінка результатів проходження виробничої переддипломної соціально-педагогічної практики визначається, у відповідності до вимог кредитно-модульної системи, з урахуванням сумарної кількості балів, що їх набрав студент. Атестаційний лист результатів виробничої переддипломної соціально-педагогічної практики містить розподіл балів між певними видами фахової діяльності та визначає суб’єктів оцінювання, якими можуть виступати фахівець установи та керівник практики (див. Додаток М).

Шкала оцінювання досягнень студента в результаті проходження виробничої переддипломної соціально-педагогічної практики відображена на звороті атестаційного листа (там само).

Студенти, рівень роботи яких за результатами практики визначається як F (0-34 бали) відраховуються з університету та, у разі поновлення, зобов’язується до повторного проходження практики.

Студенти, рівень роботи яких за результатами практики визначається як FX (35-59 балів) мають право перескладання заліку після виправлення відповідних недоліків шляхом повторної співбесіди.

 

 

ДОДАТКИ

Додаток А


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 181; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!