СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСВА



ЗМІСТ

ВСТУП........................................................................................................

3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСВА.................................................................. 6
РОЗДІЛ 2. СУЧАСНИЙ СТАН ДІЯЛЬНОСТІ ТОВ«РАЙЗ-ПОЛІССЯ»............................................................................ 31
РОЗДІЛ 3. ОЦІНКА РИНКОВОЇ ПОЗИЦІЇ ТОВ «РАЙЗ-ПОЛІССЯ» ТА ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ.................................. 49
РОЗДІЛ 4. ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ТОВ «РАЙЗ-ПОЛІССЯ»............................................................................ 54

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ......................................................................

69

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.................................................

73

 

ВСТУП

В сучаснихринкових умовах питання формування стратегії розвитку підприємства та визначенняосновних пріоритетних напрямків його діяльності є досить актуальною проблемою. Адже найважливішими проблемами розвитку будь-якого підприємства є: забезпечення безупинного розвитку, завоювання ринкових позицій, оволодіння конкурентними перевагами у перспективі. Ефективне вирішення цих проблем можливо за рахунок вірно обраного стратегічного напрямку, грамотно розроблених стратегій, створення стратегічних планів, тобто використання стратегічного планування.

Основною метою розробки стратегії є підвищення конкурентоспроможності підприємства, сильної конкурентної позиції і формування такої організації, яка за допомогою удосконалювання структури управління і підвищенняорганізаційної культури могла б успішно працювати у жорстких ринкових умовах. Засобами досягнення даної мети є підвищення ефективності економічної діяльності на основі послідовного поліпшення економічних показників, раціоналізації товарної структури експортно-імпортних операцій, підвищення конкурентоспроможності продукції підприємства, а також залучення передових технологій, сучасного досвіду управління та використання прогресивних форм залучення інвестицій у розвиток.

Тільки розробивши осмисленустратегію діяльності на довгострокову та короткострокову перспективу, підприємство зможе забезпечити стійкі темпи росту торгівлі й зменшити свою уразливість у господарських зв'язках. Особливо це стосується аграрних підприємств, які є неконкурентоспроможними як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках, якіпрактично не розробляють стратегії розвитку тощо.

Враховуючи необхідність розробки стратегії для діяльності сільськогосподарських підприємств необхідно особливу увагу приділяти застосуванню саме стратегії, суть якої полягає в чіткій орієнтації розробленого плану на ринкові потреби й врахування ринку як головного фактора зовнішнього середовища, від якого залежить майбутнє підприємства. Сьогодні багато керівників прийшли до висновку, що стратегія для них є не розкішшю, без якої можна обійтися, а реальним засобом досягнення поставлених цілей, що дозволяють зробити підприємство ще більш успішним, забезпечити одержання нових прибутків і збільшити його вартість. Зогляду на вищезазначене тема дослідження є актуальною та потребує відповідного дослідження.

Проблемам формування стратегії підприємства присвячено праці таких відомих зарубіжних та вітчизняних вчених, як Д. Аакер, Г. Ассель, О. Березін, І. Брітченко, А. Вайсман, О. Герман, А. Григор, Дж. Дей, А. Длігач, О. Долматов, О. Кендюхов, Н. Куденко, В. Коршунов, Ф. Котлер, В. Кучер, Ж-Ж. Ламбен, тощо.

У науковій літературі приділяється значна увага дослідженню оцінки ефективності стратегій. Результати цих досліджень знайшли своє відображення в працях таких науковців, як І. Ансофф, Ф. Котлер,М. Мескон, Н. В. Куденко, М. Мак-Дональд, М. Альберт, Ф. Хедоурі, С. Гаркавенко та ін.

Метою роботи є вивчення теоретичних і практичних аспектів розробки стратегії діяльності сільськогосподарського підприємства, наявності та ефективності її використання в умовах здійснення господарської діяльності на ТОВ «Райз-Полісся».

Для досягнення поставленої мети були сформовані і вирішувалися наступні завдання:

- висвітлити важливість стратегічної спрямованості діяльності підприємства в сучасних умовах;

- визначити теоретичні аспекти формування стратегії підприємства;

- дати загальну економічну характеристику господарської діяльності досліджуваного підприємства;

- дослідити проблеми формування стратегії розвитку підприємства;

- визначити місію та стратегічні цілі сільськогосподарського підприємства в контексті формування та реалізації стратегії.       

Об'єктом дослідження роботи є стратегія діяльності ТОВ «Райз-Полісся» на ринку сільськогосподарської продукції.

Предметом дослідження є теоретичні основи та прикладні аспекти оцінки ефективності  стратегії сільськогосподарських підприємств.

У процесі дослідження використані такі методи проведення економічних досліджень: комплексно-цільовий підхід і системний аналіз – при дослідженні сутності та змісту стратегії підприємства, формування методів оцінки ефективності стратегії; ситуаційний підхід – при аналізі факторів, які впливають на ефективність стратегії підприємства; логічний і економічний аналіз – при обґрунтуванні критеріїв оцінки ефективності стратегії підприємства, а також монографічний, аналізу і синтезу, економіко-математичний (розрахунок фінансових результатів), порівняльний, абстрактно-логічний (теоретичні узагальнення і формування висновків).

Інформаційною базою дослідження послужили підручники та посібники із стратегії підприємств; сучасні періодичні видання та інші наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених; відповідні законодавчі і нормативні акти України; фінансова звітність досліджуваного підприємства за період 2010-2012 рр. Емпіричний матеріал роботи формувався на основі результатів та висновків проведеного економічного, фінансового аналізу та оцінки зовнішнього і внутрішнього середовища ТОВ «Райз-Полісся»

 

 

РОЗДІЛ 1

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ

СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСВА

 

 

Науковці  вже тривалий час вивчають і аналізують стратегію як явище та інструмент розв'язання їхніх проблем, тому що вони хочуть знати, що їм робити завтра, післязавтра, в довгостроковій перспективі, як, хоча б частково, керувати процесами, що відбуваються на підприємстві та навколо нього.

Поняття «стратегія» походить від грецького слова strategia (stratos - військо і ago- веду), за допомогою якого описували найважливішу частину військового мистецтва. Якщо ж звернутися до економічної сфери діяльності, то під стратегією звичайно розуміють довгострокові плани керівництва підприємства, спрямовані на зміцнення її позицій, задоволення споживачів і досягнення перспективних цілей. Окрім цього, існує і таке розуміння стратегії, як довгострокові наміри керівників підприємств щодо маркетингу, виробництва, фінансів, комерції, персоналу та ін. Проаналізуємо відомі визначення стратегії в хронологічному порядку (табл. 1.1). З наведених визначень видно, що фірма повинна виробляти стратегії і управляти ними в таких трьох галузях: внутрішні ресурси фірми; бізнес-середовище, в якому фірма функціонує; здатність фірми створювати додану вартість [4, с. 369].

Під стратегією прийнято розуміти комплексну програму дій, яка забезпечує здійснення місії  фірми і досягнення її множинних цілей. При цьому стратегія завжди є багато-об'єктною. Зокрема, об'єктами стратегії можуть бути продукція, капітал, максимізація прибутку, поведінка на ринку, конкурентоспроможність, технологія та інші елементи ринкової системи господарювання.

Таблиця 1.1


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 322; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!