ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ В УКРАЇНІ



Ринок праці є найважливішим чинником перетворень в Україні. Виникає необхідна об’єктивність пошуку ефективних засобів розвитку ринку праці, які б сприяли вирішенню проблеми соціальної напруженості в суспільстві.

Двадцятирічний період побудови ринкової економіки України торкнувся таких галузей, як освіта та наука. Хоча у вищій освіті вже сталися істотні зміни – швидкий розвиток інформаційно-технологічної бази призвів до розвитку і застосуванню нових інформаційно-комунікаційних технологій та засобів навчання у навчально-виховному процесі освіти, але у більшості випадків мова про стан вищої освіти ведеться на мові абстрактних цифр і фактів (збільшення кількості студентів на 10 тис. населення, розвиток мережі вищих навчальних закладів (ВНЗ), постійне підвищення їх статусу), ізольовано від інших сфер суспільства.

Проте, не дивлячись на усі ці вище перелічені цифри і факти суспільству і досі бракує кваліфікованих фахівців. Нестача кваліфікованих фахівців особливо характерна для таких галузей, які швидко починають розвиватись, і ймовірність перевищення попиту на фахівців перевищує пропозицію. Особливо ця проблема актуальна для України - де кожен регіон має своєрідну специфіку ринку праці. Звичайно ВНЗ ведуть співробітництво з підприємствами свого регіону і готують фахівців з необхідних спеціальностей, але це притаманно ВНЗ, які вже давно ведуть підготовку кадрів в своєму регіоні. Для ВНЗ, які вийшли нещодавно або тільки планують свій вихід на ринок виникають деякі складнощі, а саме пошук фахівців в регіоні, де їх просто немає.

Також не слід забувати і про фінансову кризу. Цілком зрозуміло, що фінансово-економічна криза обумовлює масштабні зміни на українському та світовому ринку праці. На даний час їх вплив на працевлаштування випускників ВНЗ лише починає відчуватись. Глибинні зміни слід чекати у 2011-1016 роках.

Відповідно до статті Шарова О.І. «Тенденції працевлаштування випускників ВНЗ у кризовий та посткризовий період», можна зробити висновок, що в 2011 -2016 роки маємо підстави чекати таких основних тенденцій стосовно працевлаштування випускників ВНЗ, як: тривале домінування ринку праці роботодавців обумовить менший розмір початкової платні та нижчий темп її зростання; низький рівень шкільної освіти погіршить можливість працевлаштування випускників за кордоном; продовжиться скорочення чисельність лікарів та педагогів у сільській місцевості, але виросте потреба у більшій кількості фахівців з вищою освітою у великих містах та мегаполісах; посилення конкурентної боротьби за найбільш перспективні робочі місця буде супроводжуватись посиленою диференціацією оплати праці; швидке старіння технологічних знань та навичок в умовах технологічного оновлення виробництва, що вимагатиме систематичного навчання і вимивання з найбільш перспективних галузей неготових до цього працівників, а значить кращі шанси для молоді;можна очікувати на рух України в руслі загальносвітових тенденцій розвитку фірм професійних послуг; чисельність випускників вищих навчальних закладів впродовж 2011-2016 років буде постійно скорочуватись, що буде поступово підвищувати напруженість на ринку праці; посилиться боротьба роботодавців за справді талановиту молодь, що цілком може набирати форм поглибленої співпраці між навчальними закладами та індустрією, а це сприятиме підвищенню рівня освіти випускників і збільшенню їх конкурентоспроможності на ринку праці взагалі [1; 18-21].

 

ЛІТЕРАТУРА

1. Шаров О.І. Тенденції працевлаштування випускників ВНЗ у кризовий та посткризовий період. - Матеріали четвертої Міжнародної науково-практичної конференції. – Донецьк: ДонНУЕТ. -2009. – С.18 - 21

 

 

 

 


ЗМІСТ

 

Секція

Особистість в умовах становлення інформаційного суспільства

Арделян М. В., кандидат філологічних наук, доцент кафедри суспільних та гуманітарних дисциплін.

Деякі аспекти формування інформаційної культури людини

Губенко А. И., студент II курса специальности  «Информатика» ПГТУ.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 275; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!