ОСНОВНІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СВІТОГЛЯДУ СТУДЕНТА-ДОКУМЕНТОЗНАВЦЯ



Науково-технічний прогрес вимагає від молоді вміння користуватись комп’ютерною технікою, володіти певними знаннями новітніх інформаційних технологій і застосовувати їх у різних сферах життєдіяльності. Впровадження нових технологій у навчальний процес сприяє всебічному розвитку особистості, активізує навчальну діяльність, сприяє творчому зросту. Проблемою використання інформаційних технологій займаються багато вчених,але вони стримко розвиваються і потребують подальшого вивчення, тому тема «Основні засади використання інформаційних технологій у процесі формування інформаційного світогляду студента-документознавця» є актуальною.

Вивчаючи термін інформаційні технології, можно сказати що це сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, обробки, зберігання, розповсюдження, відображення і використання інформації в інтересах її користувачів. Інформаційними технологіями називають усі технології, які використовують спеціальні інформаційні технічні засоби (комп‘ютер, аудіо, відео, кінотехніка). Комп‘ютерні або нові інформаційні технології навчання – це процеси підготовки і передачі інформації, засобом впровадження яких є комп‘ютер.

Студент − документознавець  під час навчання може використовувати інформаційні технології у таких напрямках:

· використання комп’ютерних тренажерів для контролю знань;

· використання комп’ютера для підготовки до практичних занять та екзаменів;

· використання комп’ютера для позаудиторної діяльності.

Інформаційні технології значно розширюють можливість засвоєння навчальної інформації. Застосування кольору, графіки, мультиплікації, звуку, можливість моделювання і прогнозування дозволяє відтворювати реальну обстановку діяльності.

Та найбільш зручним засобом в практичній діяльності студента є програмний засіб Microsoft Power Point, що входить до складу пакету Microsoft Office. Специфіка цієї програми – створення мультимедійних презентацій. Вона дозволяє використовувати інформацію в будь-якій формі представлення – текст, таблиці, діаграми, слайди, відео– та аудіо фрагменти та інше. При цьому студент має змогу проявити свою творчість і компонувати матеріал на свій розсуд.

Можна виділити переваги мультимедійних презентацій:

· декілька форм представлення інформації дають більш грунтовні знання та краще запам’ятовуються;

· комп’ютерні презентації можуть використовуватися як для занять з безпосередньою участю викладача, так і без його участі (наприклад, під час виконання необхідного об’єму самостійної роботи, передбаченої навчальною програмою дисципліни).

Крім того, мультимедійні презентації легко тиражуються та розповсюджуються. Створені на інших носіях схеми, таблиці, слайди, відеокліпи, звукові фрагменти легко зберігаються в електронному вигляді.

Отже, впровадження інформаційних технологій у навчання студентів є пріоритетним напрямом розвітку вітчизняної системи вищої освіти. Виконуючи навчальну, виховну й дослідну функції, зазначені технології можуть застосовуватися як на етапі підготовки до проведення занять, створенні навчально-методичного забезпечення, так і під час навчально-виховного процесу й у позааудиторній роботі. Використання інформаційних технологій дозволяє створити принципово нову інформаційну освітню сферу, що надає широкі можливості для навчальної діяльності, значно впливає на перерозподіл ролей між її учасниками, підвищує мотивацію, розвиває самостійність, забезпечує індивідуалізацію та диференціацію освітнього процесу, сприяє модернізації традиційної системи навчання.

ЛІТЕРАТУРА

1. Руденко А. Використання інформаційних і комп'ютерних технологій: переваги та проблеми – [Електронний ресурс] – Режим доступу:

http://osvita.ua/school/technol/7144

2. Олексієвич Н. Л. Використання комп'ютерних технологій при викладанні фізики – [Електронний ресурс] – Режим доступу:

http://osvita.ua/school/lessons_summary/physics/7471

 

 

УДК 372.800.4(043)                                                                                                     О. А. Сивак

/м. Маріуполь/


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 175; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!