Функції бухгалтерського обліку



Господарський облік —це кількісне відображення і якісна характеристика господарської діяльності з метою виявлення відхилень у реалізації планів виробничо-господарської діяльності підприємства та їхнього усунення. Із розвитком ринкових відносин постійне ускладнення господарського життя спричинило поділ господарського обліку за видами: ¨ оперативний облік; ¨ статистичний облік; ¨ бухгалтерський облік. Оперативний облік —це спосіб спостереження, відображення та контролю за окремими господарськими та технічними операціями безпосередньо в процесі їх здійснення з метою оператив­ного управління. До прикладу, за допомогою оперативного обліку відображаються такі процеси, як вихід працівників на роботу, реєстрація підписаних за місяць угод та ін. Статистичний облік ведеться з метою вивчення і контролю масових явищ, а також закономірностей їх розвитку. Предметом цього обліку є не тільки процеси, які відбуваються на виробництві, але й інші явища суспільного життя, наприклад, рівень продуктивності праці, забезпеченість працівників підприємства житлом, середній вік працюючих. У статистичному обліку використовуються специфічні, властиві йому методи: зведення, групування, методи середніх чисел і т. ін. Дані оперативного та статистичного обліку можуть не фіксуватися на спеціальних бланках. Оперативний і статистичний облік не охоплює всі господарські операції і не ведеться безперервно. Для управління підприємством потрібен постійний, безперерв­ний, достовірний і юридично підтверджений облік господарських операцій, що охоплює всю діяльність підприємства. Таким єбухгалтерський облік. Бухгалтерський облік —процес виявлення, вимі­рювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень Бухгалтерський облік у свою чергу поділяється на фінансовий та управлінський. Функції фінансового обліку: а) суцільне, повне і безперервне відображення всіх господарських операцій за звітний період; б) складання встановленої фінансової (бухгалтерської) звітності; в) надання необхідної та достовірної інформації користувачам. Управлінський облік —це сукупність методів та процедур, які забезпечують підготовку і надання інформації для планування, контролю та прийняття рішень на різних рівнях управління підприємством. Синонімом управлінського обліку — внутрішній облік, внутрішньогосподарський облік, виробничий облік. Метою бухгалтерського обліку є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан і діяльність підприємства.  

Бухгалтерський облік, завдання, його функції та принципи.

Для управління підприємством потрібен постійний, безперерв­ний, достовірний і юридично підтверджений облік господарських операцій, що охоплює всю діяльність підприємства. Таким єбухгалтерський облік.Згідно з Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 996-ХІV від 16 лип­ня 1999р.: «Бухгалтерський облік —процес виявлення, вимі­рювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень».

Особливості бухгалтерського облікутакі:

— безперервне, повне і послідовне відображення господарських операцій;

— обов’язкове документальне підтвердження наявності господарських засобів та здійснення господарських операцій;

— узагальнення даних у грошовому виразі;

— використання специфічних засобів та прийомів (оцінка, калькулювання, рахунки).

Принцип бухгалтерського обліку – правило, яким слід керуватися під час вимірювання, оцінювання та реєстрації господарських операцій, а також під час відображення їх результатів у фінансовій звітності.

Відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № – 966 – XIV (зі змінами): автономність, безперервність, обачність, повне висвітлення, нарахування та відповідність доходів і витрат, періодичність, послідовність, історична (фактична) собівартість, превалювання сутності над формою, єдиний грошовий вимірник.

Функції бухгалтерського обліку

Інформаційна – забезпечення інформацією

Контрольна – необхідність здійснення методами бухгалтерського обліку контролю

Оціночна – вимірювання та оцінка ресурсів, джерел їх утворення

Аналітична – здійснення на основі первинних та зведених даних аналізу

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 384; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!