Види та форми міжнародної торгівлі.
Міжнародна торгівля – найдавніша та найбільш масштабна форма МЕВ за обсягами взаємних зв’язків між країнами, це обмін товарами та послугами між державно оформленими господарствами.
Систематизація видів МТ проводяться за:1) Специфікою об’єкту: торгівля товарами та послугами. Торгівля товарами: сировинними, паливними, продовольчими, напівфабрикатами, готовими виробами (виробничого призначення, широкого вжитку, машинами, устаткування). Торгівля послугами: авіа, авто, залізничного транспорту, фінансами, інтелектуальними цінностями.
2) Специфікою взаємодії суб’єктів: традиційна – експорт та імпорт товарів та послуг; у межах кооперації – торгівля товарами, яка здійснюється на основі довгострокових угод; зустрічна – бартер, операції на компенсаційній основі.
3) Специфікою регулювання: звичайна – здійснення регулювання в повному обсязі згідно з національним законодавством, дискримінаційна – введення обмежень державою на експортно-імпортні операції, преференційна – торгівля, при здійсненні якої використовуються пільги.
Основними видами зовнішньоторговельних операцій є експортно-імпортні операції. Вони вважаються традиційними формами міжнародної торгівлі товарами. При цьому під експортними операціями розуміють діяльність, яка пов´язана з продажем та вивозом за кордон товарів для передачі їх у власність іноземному контрагентові; імпортні - діяльність по закупівлі та ввезенню іноземних товарів для наступної реалізації їх на внутрішньому ринку своєї країни
|
|
Біржова торгівля, міжнародні аукціони та тендери.
Товарна біржа - особливий вид постійно діючого ринку, на якому за певних умов укладаються угоди купівлі-продажу на масові товари, яким притаманні родові ознаки і які є якісно однорідними чи взаємозамінними. Вони не потребують попереднього огляду. Товарні біржі бувають: а) за сферою діяльності: національні; міжнародні б) за номенклатурою товарів і специфікою операцій: універсальні; спеціалізовані (широкого і вузького профілю). Міжнародні тов. біржі від національних відрізняють: а) обслуговування конкретних світових товарних ринків б) участь у бірж опер-х контрагентів з різних країн в) вільні режими м-н переказів, прибутків г) здійснення арбітражних операцій. На міжнародних тов біржах проводять: а) угоди на реальний товар б) фьючерсні операції в) спекулятивні операції г)опер-їхеджирування (страхування). Функції тов біржі: надання цінової інфор-ї, інфорзабез-ня ринку.
Міжнародний товарний аукціон – це спеціально організовані, періодично діючі в певних місцях ринки, на яких шляхом публічних торгів в завчасно обумовлені терміни та в спеціально визначеному місці проводиться продаж раніше оглянутих товарів, які переходять у власність покупця, який запропонував найвищу ціну.
|
|
Міжнародні тендери(торги) – засіб закупівлі товарів, розміщення замовлень та видачі підрядів, який припускає притягнення до певного, завчасно установленому терміну пропозицій від декількох постачальників чи підрядчиків різних країн і укладання контракту з тим з них, пропозиція якого найбільш вигідна замовнику (за цінами, комерційними та технічними умовами
Ціноутворення в міжнародній торгівлі та види цін.
Міжнародна (світова) ціна – це грошовий вираз інтернаціональної вартості виробництва. У більш практичному плані міжнародна ціна – це ціна, за якою здійснюються великі комерційні роздільні експортно-імпортні операції з оплатою у вільноконвертованій валюті. Ключовою особливістю міжнародної ціни на відміну від внутрішньої є множинність, коли по одному й тому ж товару можуть встановлюватися різні ціни або ціна різного рівня.
Множинність міжнародних цін обумовлена наступними факторами: відмінностями торгової політики по відношенню як до конкретних ринків, так і до тих чи інших імпортерів; - валютною державною та міждержавною політикою; - політикою протекціонізму; - відмінностями в методології та методиці розрахунку цін; - іншими факторами.
|
|
Ціни в МТ систематизуються за наступними ознаками:
За напрямком товарних потоків: Експортна ціна. Імпортна ціна – ціна по якій товар купується у
За умовами розрахунків:Ціна комерційних угод -. Ціна клірингових розрахунків. Ціна програм допомоги –Трансфертна ціна.
За повнотою врахування витрат: Ціна нетто ( чиста ціна товару ). Ціна споживання.
За характером реалізації: Оптова ціна Роздрібна ціна
За мірою фіксації:Контрактна ціна Тверда (firm, fixedprice)”. Рухома Змінна З наступною фіксацією. Ціна, яка До них відносяться: Довідкова ціна – Біржове котирування Аукціонна ціна –Статистична ціна –Ціни фактичних угод Ціни пропозицій крупних фірм.
Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 434; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!