Задачі та зміст дипломного проектування



Зростання парку автомобілів індивідуального використання ставить ряд гострих питань, основними з яких є:

- розвиток виробничо-технічної бази (ВТБ) для ТО, ремонту та зберігання автомобілів, виробництво та маркетинг запасних частин;

- забезпечення безпеки руху та охорони оточуючого середовища;

- покращання та розширення дорожної мережі.

При виконанні дипломного проекту студент повинен знати основні задачі, що стоять перед підприємствами для ТО, ремонту та зберігання автомобілів і використовувати найновіші досягнення науки та техніки з метою забезпечення найбільшої ефективності проектних рішень.

 Дипломний проект є завершальним етапом навчання студента у навчальному закладі. Він дає можливість застосувати раніш вивчений теоретичний матеріал предметів “Будова автомобілів”, “Технічна експлуатація автомобілів”, “Технічне обслуговування легкових автомобілів” та інших і має важливе значення у підготовці майбутнього спеціаліста до самостійної роботи на підприємствах автомобільного транспорту.

Задачі навчального проектування:

- виконання технологічного розрахунку;

- планування виробничих та допоміжних приміщень, виробничого корпусу, генерального плану автопідприємства;

- розробка технологічних карт для виконання ТО та ПР автомобілів;

- вирішення питань з охорони праці у виробничих приміщеннях;

- конструювання нескладного технологічного обладнання та оргтехоснащення;

- розрахунок економічної ефективності проекту.

Зміст проекту визначається його темою, яка повинна відображати форму розвитку ВТБ з ТО та ремонту автомобілів:

- нове будівництво;

- розширення;

- реконструкція;

- технічне переозброєння.

Проект нового підприємства передбачає будівництво будівель і споруд виробничого, адміністративно-побутового та технічного призначення на нових площах до повного завершення та введення у дію на проектну потужність з комплексним інженерно-технічним вирішенням всіх технологічних, конструкторських, організаційних та соціально-екологічних питань.

Проект розширення діючого підприємства – наступне будівництво окремих цехів, зон, виробничих підрозділів, комунікацій та інших об’єктів на території діючого підприємства або його філій, або на новій відведеній земельній ділянці, яка буде знаходитися на балансі діючого підприємства.

-15-

Проект реконструкції діючого підприємства – перепланування та перебудова будівель і споруд виробничого й адміністративно-побутового призначення у зв’язку з їх зношенням або зміною функціональної схеми, ліквідація застарівших будівель і споруд, заміна або модернізація технологічного обладнання, підвищення рівня механізації та впровадження прогресивних технологій ТО та ремонту АТЗ, впровадження технічних рішень, що направлені на покращання умов праці та оточуючого середовища, підвищення ефективності функціювання ВТБ.

При реконструкції допускається розширення діючих будівель і споруд, а також нове будівництво, якщо параметри діючих будівель і споруд не відповідають вимогам технічної експлуатації нових типів АТЗ, а також при впроваджені нового технологічного обладнання.

Проект технічного переозброєння діючого підприємства передбачає виконання комплексу заходів, направлених на підвищення рівня механізації та автоматизації процесів ТО й ремонту АТЗ, впровадження нової технології та прогресивного обладнання, вдосконалення форм організації виробництва та праці. Технічне переозброєння здійснюється з метою поновлення морально застарілого та фізично зношеного технологічного обладнання, модернізації технічних засобів, що забезпечують обмеження викидів у навколишнє середовище та їх знешкодження, перебудову інженерних мереж та комунікацій, впровадження технічних засобів наукової організації праці (НОП) та автоматизованих систем управління, а також електронно-обчислювальної техніки.

 

Коли мова йде про нове будівництво СТОА, можливі наступні варіанти:

а) будіництво авторизованого сервісу за договором з імпортером або дистриб’ютором;

б) будіництво незалежної СТОА, яка обслуговує разні марки та моделі АТЗ;

в) будіництво спеціалізованого підприємства автосервісу: автозаправної станції з мийкою або сервісом, шиномонтажного пункту, мийки та ін.[32,с.314].

 

У випадку створення універсальної СТОА доцільна розробка не типових проектів СТОА, а типових проектів робочих місць різного призначення, з яких простим додаванням і узгоженням технології можна створити проект СТОА, який задовільнить інвестора. При цьому мають враховуватися площі допоміжних підрозділів: компресорної, вентиляційної, приміщення для встановлення опалювального агрегата у випадку автономного опалення, санітарно-побутових приміщень, складу, тощо. Треба пам’ятати, якщо питома площа робочого місця 28 м2, то загальна площа одного поста* (так називається робоче місце) за даними аналізу реальних проектів складає від 60 до 150 м2 [32, с.315].

____________________________________________________

* Під постом за методикою Філії НАМІ розуміється 120 м2 виробничої площі, оснащеної необхідним обладнанням, на якій в одну зміну працює 3 робітники або 5 робітників при 1,5-2-змінному режимі [32, с.315].

-16-


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 249; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!