Фокусування на потребах замовника



 

Задоволення потреб замовника – головний пріоритет будь-якої добре працюючої проектної групи. Концентрація на потребах замовника (customer-focused mindset) означає обов'язкове розуміння його бізнес-задач і прагнення до їх вирішення з боку команди. Одним із способів визначення успіху такої уваги до замовника є здатність відстежити зв'язок

 

кожного елементу в дизайні системи з відповідним йому початковою вимогою замовникаабо користувача(trace each feature in the design back toаcustomer or userrequirement). Іншим ключовим моментом в задоволенні потреб замовника є його активна участь в проектуванні рішення і отримання його відгуків в ході процесу розробки. Це дозволяє проектній групі і замовникові успішно погоджувати свої очікування і потреби.

 

Націленість на кінцевий результат

 

Неважливо, чи займаєтеся ви, подібно до співробітників майкрософту, виробництвом "коробкового" ПО або розробляєте програми для внутрішніх цілей вашого підприємства. Важливо, як ви відноситеся до результатів своєї індивідуальної праці, чи сприймаєте ви їх як продукт.

 

Перший крок в досягненні гідного рівня якості – це розглядати власну роботу як самостійний проект або ж внесок в який-небудь більший проект. MSF виступає за наділ проектів індивідуальними рисами. В результаті, члени проектної групи починають відчувати себе членами команди, а не відособленими працівниками.

Наприклад, в майкрософті для досягнення цього проектам дають імена. Такий підхід допомагає виділити проект і його команду, підсилити в ній відчуття відповідальності і створити механізм, що формує в команді моральний дух. Друк назви проекту на футболках, кавових чашках і інших сувенірах допомагає створити і укріпити дух команди. Це особливо корисно в проектах, над якими працюють "віртуальні колективи", складені з працівників різних підрозділів організації.

 

Усвідомивши свій внесок в проект, вам буде легко зрозуміти, що всякий очікуваний від вас результат може розглядатися як кінцевий продукт. Тому, принципи і методики, які застосовують при створенні продуктів "взагалі", наприклад - MSF, можуть допомогти вам досягти успіху в цьому.

 

Установка на кінцевий продукт (product mindset) також означає, що отриманню кінцевого результату проекту приділяється більше уваги, ніж процесу його досягнення. З цього не виходить, що сам процес може бути поганий або непродуманий – просто він існує для отримання кінцевої мети, а не ради себе самого. Коли увага до кінцевого продукту стає

 

20


частиною виробничої культури, кожен член колективу починає відчувати відповідальність за результат проекту.

 

У своїй презентації 1991-го року колишній менеджер програми майкрософт Chris Peters так описував цю концепцію стосовно розробки програмного забезпечення:

 

"У кожного ... абсолютно однакова робота. Вона має одну і ту ж назву. І це – постачання продукту. Ваша робота – це не написання програмного коду. Ваша робота – це не тестування. Ваша робота – це не складання специфікацій. Ваша робота – це постачання продукту. Це якраз те, чим займається команда розробників.

 

Ваша роль як розробника або тестувальника вторинна. Я не говорю, що це не важливо, але це вторинне по відношенню до вашої справжньої роботи, якою є постачання продукту.

Коли ви прокидаєтеся вранці і приходите на роботу, ви говорите: " Що є пріоритетом – ми створюємо продукт або пишемо програмний код?" Відповіддю є: ми створюємо продукт. Не намагайтеся створювати код – створюйте продукт".

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 270; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!