Концентрація на бізнес-пріоритетах



 

Модель проектної групи MSF відстоює необхідність ухвалення рішень проектною групою на основі повного розуміння бізнесу замовника і при активній його участі в реалізації проекту.

 

Ролевий кластер "управління продуктом" (product management) діє по відношенню до проектної групи як представник замовника і часто формується із співробітників організації-замовника. Цей кластер представляє бізнес-сторону проекту і забезпечує його узгодженість із стратегічними цілями замовника. В обов'язки кластера "Управління продуктом" входить контроль за повним розумінням інтересів бізнесу при ухваленні ключових проектних рішень.

 

Ролевий кластер "Управління випуском" (release management) безпосередньо відповідальний за безперешкодне впровадження проекту і його функціонування. Цей ролевий кластер бере на себе зв'язок між розробкою рішення, його впровадженням і

 

18


подальшим супроводом, забезпечуючи інформованість членів проектної групи про наслідки їх рішень.

 

Єдине бачення проекту

 

MSF відстоює необхідність вироблення єдиного бачення (shared vision) проекту, що формує цілісний підхід проектної групи до розробки IT-рішення.

 

Необхідно чітко розуміти цілі і завдання проекту або процесу, оскільки це основа всіх допущень про функціонування рішення в рамках організації замовника. Це стосується і проектної групи, і самого замовника. Загальне бачення чітко окреслює зроблені припущення і забезпечує єдність мети всіх зацікавлених сторін. Це одна з основ моделі проектної групи .

Коли всі учасники проекту розуміють це і виробляють єдине бачення, вони набувають можливості погоджувати свої дії із спільною командною метою.

Не маючи такого бачення, члени проектної групи можуть керуватися такими поглядами, що суперечать один одному, що значно утруднить роботу команди як єдиного цілого. І навіть у разі успіху члени команди навряд чи зможуть оцінити свій внесок, оскільки ця оцінка залежить від точки зору, що приймається.

 

Прояв гнучкості і готовність до змін

 

MSF виходить з того, що все навколо безперервно міняється. Неможливо ізолювати IT- проекти від цих змін. Від початку до завершення проекту модель проектної групи MSF гарантує присутність всіх командних ролей і їх участь в процес ухвалення рішень, обумовлених змінами, що відбуваються. Ця модель заохочує гнучкість (agility) при роботі в умовах постійного виникнення нових завдань і потреб. Участь всіх ролей в процесі ухвалення рішень забезпечує розгляд питань з урахуванням повного спектру точок зору.

 

Заохочення вільного спілкування

 

Традиційно більшість організацій будували свою діяльність на основі обмеження інформованості співробітників до мінімуму, необхідного для виконання роботи (need-to-know). Часто такий підхід приводить до непорозумінь і знижує шанси команди на досягнення успіху.

 

MSF проповідує відкритий і чесний обмін інформацією як всередині команди, так і з ключовими зацікавленими особами поза нею. Вільний обмін інформацією не тільки скорочує ризик виникнення непорозумінь і невиправданих витрат, але і забезпечує максимальний внесок всіх учасників проектної групи в зниження невизначеності, що існує в проекті.

Формування команди соратників (команди рівних учасників) припускає залучення всіх існуючих ролей до ухвалення ключових рішень. Тому єдине бачення – неодмінна умова досягнення успіху, на якому, до речі, базується і прийнятий в MSF підхід до управління ризиками. Він припускає залучення всіх членів проектної групи до виявлення і аналізу ризиків, а також створення позитивної, доброзичливої атмосфери для заохочення цієї діяльності. Відкрита, чесна дискусія про наявний позитивний досвід і про можливі напрями роботи над недоліками дає основу тієї культури самовдосконалення, яку проповідує MSF.

 

Існують чинники, здатні обмежити відвертість обміну інформацією в команді, наприклад, конфіденційність відомостей приватного або комерційного характеру. Проте при ухваленні рішення про обмеження інформації потрібно оцінити, чи дійсно ця секретність є такою важливою? Якщо в команді вироблена атмосфера довіри, то в тих окремих випадках, коли обмеження розповсюдження інформації дійсно необхідне, буде нескладно пояснити своїм колегам його причини і отримати взамін їх довіру і упевненість у виправданості обмежень.

 

19


Ключові концепції

 

Успішне використання моделі проектної групи MSF ґрунтується на ряду ключових концепцій (key concepts), представлених в цьому розділі.

 

Команда соратників

 

Концепція "команди соратників" (teem of peers) означає рівноправне положення кожної з ролей в команді. Це сприяє вільному спілкуванню, збільшує командну відповідальність і зумовлює рівну важливість кожної з шести якісних цілей. Щоб досягти успіху в рамках команди соратників (команди рівних учасників), кожен з її членів, незалежно від ролі, повинен нести відповідальність за якість продукту, розуміти інтереси замовника і суть вирішуваної бізнес-задачі.

 

Хоча соратники рівні, ухвалення рішення методом консенсусу між ролями не тотожно ухваленню рішення методом консенсусу між співробітниками.Кожен ролевийкластер вимагає певної внутрішньої організаційної ієрархії для розподілу роботи і управління його ресурсами. Керівники ролевих кластерів відповідальні за організацію роботи, управління і координацію дій команди, тоді як її члени мають можливість зосередитися на своїх індивідуальних завданнях.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 252; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!