Структура системи і її опис засобами UML



 

У даному розділі розглядаються елементи UML, призначені для опису структури проектованої програмної системи. Наш виклад влаштований таким чином: для стандартних понять, відомих з курсу ООП, ми приводимо тільки позначення. Для інших перш за все даємо визначення і коротку характеристику. Отже, приступимо.

 

Класи

 

 

Рис. 3.9.

 

Позначення модифікаторів доступу:

pu

 blic

pr

Otected

pr

Ivate

 

Шаблони класів

 

Рис. 3.10.

 

Об'єкти

 

Рис. 3.11.

 

Інтерфейси

 

Визначимося з тим, що ми в даному випадку розуміємо під Інтерфейсом.

Інтерфейс визначає межу між специфікацією того, що робить абстракція, і реалізацією того, як вона це робить [3.3].

 

11


Інтерфейс - це набір операцій, використовуваних для специфікації послуг, що надаються класом або компонентом [3.3].

Сенс використання Інтерфейсу полягає у відділенні деталей реалізації від функціональності. Так, клас , підсистема, компонент зазвичай надають деяку функціональність, якою можуть користуватися інші класи, підсистеми, компоненти. Опис цій, доступною ззовні, функціональності міститься в Інтерфейсі.

У багатьох мовах програмування поняття Інтерфейс включено в об 'єктну модель, що відповідно відбивається на синтаксисі (Object Pascal, Java і ін.). С++, на жаль, не містить поняття Інтерфейс, тому Інтерфейси моделюються за допомогою використання класів.

 

Рис. 3.12.

 

Пакети

 

Пакет - структурна одиниця для угрупування елементів моделі, зокрема, класів. Пакет - це спосіб організації елементів моделі в крупніші блоки, якими згодом дозволяється маніпулювати як єдиним цілим. Добре спроектований пакет групує семантично близькі елементи, які мають тенденцію змінюватися спільно [3.3].

 

Рис. 3.13.

 

Підсистеми

 

На етапі проектування системи класи і пакети можуть об'єднуватися в підсистеми. Підсистема - структурна одиниця. Кожна підсистема мають свою область відповідальності і реалізує деяку функціональність. Підсистема реалізує Інтерфейс, який описує її поведінку. У даному учбовому прикладі SRS прикладами підсистем є: підсистема бронювання квитків; підсистема доступу до даним...

 

 

Рис. 3.14.

 

12


Компоненти

 

Компонент - фізична замінювана частина системи, що сумісна з одним набором інтерфейсів і забезпечує реалізацію якого-небудь іншого [3.3]. Компонент може розроблятися і тестуватися незалежно від системи.

 

Види компонентів:

• Початкові файли (.cpp, .h, .java.).

• Бінарні файли (.dll, .ocx.).

• Виконувані файли (.exe).

По сенсу компонент є реалізацією підсистеми. На етапі проектування ми працюємо з підсистемами. На етапі реалізації - з компонентами.

 

 

Рис. 3.15.

 

Коментарі

 

UML передбачає можливість написання коментарів (заміток). Робиться це таким чином:

 

 

Рис. 3.16.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 335; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!