Малі багатопрофільні проектні групи



 

Малі багатопрофільні команди (small, multidisciplinary teams) мають ряд безперечних переваг. Одне з них – велика оперативність дій порівняно з крупними колективами. Тому при роботі над великими проектами краще створювати об’єднання команд – набір малих груп, що працюють паралельно. При цьому працівники, що є експертами в певних областях або мають специфічні функції отримують повноваження діяти в рамках своїх областей компетенції.

 

Усередині проектної групи – і навіть усередині окремого ролевого кластера – існують завдання, що вимагають різних професійних навиків. Всі члени команди або ролевого кластера, різні, що мають, освіту, досвід і спеціалізацію, вносять свій унікальний внесок до роботи колективу і, у результаті, в створення кінцевого продукту.

 

Колективна робота

 

Одна з цілей моделі проектної групи – зменшення витрат взаємодії. Як наслідок, команди мають менше перешкод для ефективного обміну інформацією. Крім структури організації, важливу роль в ефективності її внутрішніх і зовнішніх інформаційних потоків грає просторова близькість співробітників.

 

У своїй книзі Microsoft Secrets, присвяченій майкрософт, M.A. Cusumano і R.W. Selby

 

пишуть: "... Єдине місце роботи дозволяє співробітникам, зайнятим над проектом, регулярно збиратися разом, обговорюючи різні ідеї. Часте і безперешкодне спілкування здатне запобігти великим проблемам".

 

22


Також сусідство робочих місць допомагає команді укріпити відчуття згуртованості і єдності. Зближення співробітників – наприклад, робота в одній секції будівлі, об'єднання їх офісів або виділення спеціального місця для збору команди – найбільш ефективний спосіб створення умов для вільного спілкування є суттєвою складовою формули командного успіху

 

MSF.

 

Проте , хоча ідеальним вибором є зближення робочих місць, вимоги бізнесу і сучасні технологічні нововведення в комунікаціях роблять можливим створення успішних "віртуальних" команд.

 

Віртуальні команди – це команди, що взаємодіють і спілкуються головним чином за допомогою електронних комунікацій. Обмін інформацією в них йде через межі країн і організацій, простір і час. Зв'язок з колегами через Internet в режимі реального часу корінним чином міняє принципи роботи і обміну інформацією. Internet стає для членів команди новим комунікаційним стандартом, і програмне забезпечення, що робить можливою віддалену колективну роботу, відкриває шлях до подальшого підвищення продуктивності в нових умовах.

Для віртуальних команд модель проектної групи MSF є ключовою. Без належного рівня організації , об'єднуючого всі робочі ролі в єдине ціле, віддаленість працівників зажадала б ще більшої кількості дискусій, договорів і взаємозв'язків, жорсткішого планування і додаткових інструментів моніторингу проекту для забезпечення злагодженості роботи.

 

Життєво важлива складова віртуальної команди – це упевненість кожного її члена в можливості спиратися на інших, що досягається виробленням загальної корпоративної культури, невпинною управлінською роботою і – як тільки це стає можливим – перенесенням роботи в одне місце (або хоч би сумісним відпочинком).

 

Дослідження показують, що при формуванні віртуальних команд комунікаційним здібностям і соціальним якостям працівників зазвичай приділяється недостатня увага.

 

Аналітики говорять, що це упущення зазвичай є основною причиною невдач багатьох проектів. Тому при створенні віртуальної команди підбирайте людей, які:

• можуть працювати самостійно;

 

• володіють лідерськими якостями;

 

• мають необхідні для створення продукту професійні навики;

 

• здатні передавати свої знання колегам;

 

• можуть допомогти в розвитку ефективних методів роботи.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 241; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!