Обов’язки дорослого населення по захисту дітей



З виникненням НС керівники шкіл, дитячих закладів вживають заходи по захисту дітей згідно з планом ЦО (на всіх ОНГ).

Керівникам : пояснити порядок і місце укриття дітей в захисних спорудах, забезпечити ЗІЗ (дитячі протигази ДП-2м, ДП-6, ПДФ-Д, ПДФ-Ш, камери захисні дитячі КЗД-4,КЗД-6), медичними засобами захисту. При необхідності виготовляють додатково пов’язки, інше, Дорослі контролюють дітей, вчать, перевіряють справність засобів.

Діти шкільного і дошкільного віку повинні знаходитись в протигазах під наглядом дорослих. Дорослі повинні перевіряти себе на знання порядку використання медичних засобів захисту, які знаходяться в АІ-2 і ІПП-8.

Для дітей створюють максимально можливі сприятливі умови. Уважно стежити за виконанням дітьми правил безпеки і особистої гігієни. Особлива увага при евакуації і розосередженні при знаходженні в залізничному транспорті.

Особливості організації захисту дітей. Турбота про дітей від засобів масового ураження є найгуманнішим і благородним обов’язком усього дорослого населення , і в першу чергу кожної матері і кожного батька, будь-якого працівника дитячого дошкільного закладу. Для виконання цих обов’язків необхідно, щоб усе доросле населення завчасно було підготовлене до захисту дітей: знало способи і засоби захисту їх, вміло будувати прості укриття, щоб сховати в них дітей у випадку відсутності інших, надійніших захисних споруд, знало правила розміщення і поведінки дітей у сховищах і укриттях, могло підготувати дітей до евакуації в безпечний район, вміло одягати на дітей засоби індивідуального захисту, знало особливості захисту дітей і діяти за сигналами цивільної оборони в зонах ураження.

Особливо велика роль батьків, а також керівників і працівників дитячих закладів у забезпеченні захисту дітей в умовах безпосереднього застосування зброї масового ураження.

Почувши про загрозу нападу ворога , для захисту дітей необхідно:

  • з’ясувати усі питання, пов’язані із захистом дітей у захисних спорудах
  • придбати для дітей засоби захисту органів дихання і медичні засоби індивідуального захисту
  • виготовити найпростіші засоби захисту органів дихання і підготувати їх повсякденний одяг для захисту від радіоактивних, отруйних та бактеріологічних засобів
  • ознайомити дітей старшого віку з сигналами оповіщення цивільної оборони і діями по них

Разом з цим діти повинні уміти користуватися засобами безпеки, бути підготовленими до тривалого перебування у них. Особливо це стосується дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

Отримавши, наприклад, протигаз, батьки повинні навчити дитину користуватися ним. При цьому потрібно враховувати психологічні та фізіологічні особливості розвитку дитини, її вік. Найбільші труднощі виникають, коли діти перший раз одягають протигаз, діти молодшого віку можуть злякатися, заплакати, побачивши себе або своїх батьків у протигазі. При навчанні дитини потрібно застосовувати елементи гри, наприклад, спочатку надіти протигаз на велику ляльку і т.д. Навчання повинно бути не примусовим, при перших ознаках втоми потрібно завершувати їх. В процесі навчання в жодному разі не можна кричати на дитину, силою одягати на неї протигаз.

Діти молодшого віку, що знаходяться в засобах індивідуального захисту, обов’язково повинні бути під наглядом дорослих.

В будь-який час після виникнення реальної загрози нападу ворога може поступити розпорядження про початок евакуації або тривалого перебування у захисних спорудах. Підбираючи одяг і взуття для дітей, потрібно враховувати їх захисні якості і пору року .для дітей до трьох років потрібно підготувати запас дитячого харчування, якого у захисних спорудах може і не бути, - сухе молоко, консервовані соки і т.д.; для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку з продуктів краще всього брати консерви, сири, сухарі, печиво та інші продукти тривалого зберігання, а також пляшку з перевареною водою. Усі продукти повинні бути запаковані у поліетиленовий пакет. Дошкільнятам необхідно, крім того, підготувати їх улюблену іграшку та книгу.

До чемоданів (рюкзаків) з речами і продуктами харчування дітей, що евакуюються потрібно прикріпити ярлички, на яких розбірливо написати прізвище, ім’я, по батькові дитини, домашню адресу та пункт евакуації. Аналогічні ярлички потрібно зробити дітям дошкільного віку: у внутрішню кишеню того одягу, в якому вони ходять, потрібно покласти картку з назвою імені, прізвища дитини, рік народження, місце проживання і місце проживання мами або батька, а ще краще написати ці дані на клаптику білої тканини і пришити її до внутрішнього боку одягу під комірцем.

Евакуація дітей може проводитися різними способами. Найчастіше діти будуть евакуйовані разом із своїми батьками. В такому разі батьки повинні взяти підготовлені засоби захисту для дітей, речі, продукти харчування та документи і прибути в збірний евакуаційний пункт. Необхідно слідкувати за дітьми , не дозволяти їм відлучатися від себе. діти старшого віку можуть евакуюватися самостійно і переважно першими, батьки повинні допомогти їм зібратися, правильно запакувати речі, підібрати зручне взуття.

Існують деякі особливості в захисті дітей при діях за сигналами цивільної оборони і у зонах ураження. За сигналом "Повітряна тривога" батьки повинні швидко одягнути дитину, взяти підготовлені речі і продукти харчування та швидко іти до сховища. При оголошенні сигналу "Радіаційна тривога" враховуючи загрозу можливого опромінення, треба дати дітям засіб №1 з аптечки АІ-2 , допомогти їм одягти засоби індивідуального захисту, одягти їх самим, взяти необхідні речі та продукти харчування і швидко йти в укриття. За сигналом "Хімічна тривога" батьки і діти, використовуючи необхідні засоби захисту, повинні сховатися у захисних спорудах і залишатися там до отримання дозволу на вихід з них

 

                      Рекомендована література:

1. Алтунин А.Г. “Гражданская оборона”, М., Воениздат, 1985.

2. Атаманюк В.Г. "Цивільна оборона", 1987

3. Губський А.І. "Цивільна оборона", К., 1995

4. Егоров П.Г. "Гражданская оборона", М., 1977

5. Шубин Е.П. "Гражданская оборона", М., 1991

6. Акимов Н.И., ИльинВ.Г. “Гражданская оборона на обьектах сельскохозяйственного производства”, М., Колос, 1984.

7. Русаловський А.В. “Цивільна оборона”, К., Університет “Україна”, 2007.

8. Миценко І.М. “Цивільна оборона”, Чернівці, 2004.

9. Шоботов В.М. “Цивільна оборона”, К., 2006.

10. Стеблюк М.І. “Цивільна оборона”, К., Знання-Прес, 2003.

11. Закон України "Про цивільну оборону України",- 3.02.1993

12. Закон України “Про правові засади цивільного захисту”,- 24.06.2004

13. Положення "Про цивільну оборону України",- 10.05.1994

14. Закон України “Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру”,- 08.06.2000

15. Методичний посібник з цивільної оборони і надзвичайних ситуацій.- К., Центральні державні курси цивільної оборони, промислової та екологічної безпеки, 1997.

16. Депутат О.П., Коваленко І.В., Мужик І.С., Цивільна оборона, - Львів.: Афіша, 2001.

17. Указ Президента України від 26 березня 1999 року №284/99 “Про Концепцію захисту населення і територій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій”.


МОДУЛЬ 2

ЗМІСТОВНИЙ МОДУЛЬ 1

ЛЕКЦІЯ 6

ПЛАНУВАННЯ ЗАХОДІВ ТА ПІДГОТОВКА НАСЕЛЕННЯ З ЦО

 

 

Питання, які розглядаються на лекції:


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 344; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!