Питання третє. Порядок складання інвесторської кошторисної документації.



Головним документом, який встановлює правила складання кошторисної документації в будівництві на території України, є Державні будівельні норми ДБН Д.1.1 – 1- 2000 (з урахуванням Доповнення № 3 ), які розроблені Державним комітетом будівництва, архітектури і житлової політики України. Наведені будівельні норми встановлюють основні правила визначення вартості нового будівництва, розширення, реконструкції і технічного переоснащення підприємств, будівель і споруд, ремонту житла, об’єктів соціальної сфери і комунального призначення і благоустрою, а також реставрації пам’ятників архітектури і містобудування і носять обов’язковий характер для визначення вартості об’єктів, будівництво яких проводиться з залученням бюджетних коштів.

Правила розповсюджуються на підрядний, господарський і змішаний способи проведення будівництва.

Кошторисна вартість є вихідною основою для визначення розміру капітальних вкладень, фінансування будівництва, розрахунків за виконані підрядні (будівельно-монтажні) роботи і т.п. Таким чином, можна зробити висновок, що кошторисна вартість – це державна ціна, на основі якої проводяться розрахунки між замовником і будівельною організацією.

Для визначення кошторисної вартості будівництва проектованих підприємств, будівель, споруд або їх черг складають інвесторську кошторисну документацію таких видів:

Локальні кошториси є первинними кошторисними документами, що складаються на окремі види робіт та витрат по будівлях і спорудах або по загальномайданчикових роботах на підставі обсягів, що визначилися при розробленні робочої документації. Кошторис – це розрахунок затрат на зведення будівлі чи споруди. Розмір цих затрат визначається в натуральній і вартісній формах. В натуральній формі визначається нормативний розмір необхідних трудових і матеріальних ресурсів, у вартісній – розмір необхідних грошових коштів.

Локальні кошторисні розрахунки складають на окремі види робіт та витрат по будівлях і спорудах замість локальних кошторисів у тих випадках, коли обсяги робіт і розміри витрат остаточно не визначилися і підлягають уточненню.

Об’єктні кошториси об’єднують у своєму складі на об'єкт у цілому дані з локальних кошторисів.

Об’єктні кошторисні розрахунки об’єднують у своєму складі на об'єкт у цілому дані з локальних кошторисних розрахунків і локальних кошторисів та підлягають уточненню.

Кошторисні розрахунки на окремі види витрат складають у тих випадках, коли треба визначити, як правило, в цілому по будові кошти, необхідні для відшкодування тих витрат, що не враховані кошторисними нормативами.

Зведені кошторисні розрахунки вартості будівництва підприємств, будівель, споруд (або їх черг) складають на основі об’єктних кошторисів, об’єктних кошторисних розрахунків і кошторисних розрахунків на окремі види витрат.

Зведення витрат – це кошторисний документ, що об'єднує зведені кошторисні розрахунки вартості будівництва. Зведення витрат складається у тих випадках, коли одночасно із будівництвом виробничих об’єктів передбачається будівництво об’єктів житлово-цивільного призначення та інших об’єктів.

Відомість кошторисної вартості будівництва об'єктів, що входять у пусковий комплекс містить у собі кошторисну вартість об'єктів, загальномайданчикових робіт та витрат, що входять до складу пускового комплексу.

Зведений кошторисний розрахунок (ЗКР) вартості будівництва підприємств, будівель, споруд або їх черг – це кошторисний документ, що визначає повну кошторисну вартість будівництва всіх об’єктів, передбачених проектом або робочим проектом, включаючи кошторисну вартість будівельних і монтажних робіт, витрати на придбання устаткування, меблів та інвентарю, а також усі супутні витрати.

Зведений кошторисний розрахунок складають в цілому на будівництво, незалежно від числа генеральних підрядних будівельно-монтажних організацій, що беруть участь у ньому.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 218; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!