Нормування оборотних коштів для незавершеного виробництва



Незавершене виробництво – це незавершений процес виготовлення продукції на усіх стадіях виробничого процесу з моменту початку першої операції до передачі готової продукції на склад

Обсяг незавершеного виробництва залежить від типу виробництва, тривалості і особливостей і особливостей виробничого циклу

Bo- одноденні витрати у грошовому виразі

T- тривалість виробничого циклу в днях

K- коефіцієнт збільшення витрат

Нормування оборотних коштів для утворення запасів готової продукції

Готова продукція – зроблені вироби, пройшли технологічний процес, контроль підприємства та надійшли до складу або прийняті замовником

Обсяг готової продукції на складі повинен бути оптимальним, тобто з урахуванням тривалості виробничого циклу, умов реалізації продукції і порядку оплати за неї.

H=Bo

Во- одноденний випуск продукції в 4-му кварталі поточного року по виробничій с/в

Нз- норма запасу оборотних коштів для готової продукції в днях.

Норма запасу в оборотних коштах включає такі елементи

1) Час на планування виробів для постачання

2) Пакування продукції

3) Оформлення та передачу платіжних документів в банк


Джерела формування оборотних коштів на підприємстві

Визначення джерел фінансування оборотних коштів здійснюється з метою забезпечення необхідної потреби в них відповідними фінансовими коштами.

На підприємстві спочатку аналізується стан оборотних коштів у попередньому періоді, а потім вже формуються принципи, структура і обсяги фінансування оборотних коштів.

Є такі основні джерела формування оборотних коштів: 1)за рахунок власних коштів; 2)за рахунок залучених коштів.

До власних джерел формування оборотних коштів належать:

1)статутний фонд (капітал);2)відрахування від прибутку у фонди спецпризначення; 3)цільове фінансування і цільові надходження (з бюджету або позабюджетних фондів).

Підприємство, яке тільки починає свою діяльність як правило, формує свої оборотні кошти за рахунок коштів бюджету, пайових внесків засновника або засновників.

Вже діюче підприємство фінансує свої оборотні кошти за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства або він надходження емісії цінних паперів або за рахунок стійких пасивів.

Стійкі пасиви – це мінімальна перехідна заборгованість по ЗП працівників, по відрахуваннях на обов’язкове пенсійне страхування, на соціальне страхування, мінімальна заборгованість з резервів на покриття майбутніх витрат і платежів, авансування покупців.

До залучених фінансових ресурсів відносять: 1)короткострокові і інші кредити банку; 2)комерційні кредити; 3)кредиторська заборгованість

Банківські кредити призначені для фінансування витрат пов’язаних з придбанням основних і поточних активів, сезонними потребами підприємства, тимчасовим збільшенням виробничих запасів, виникнення дебіторської заборгованості та інших платежів.

Комерційний кредит (торговий) являє собою форму оптового продажу підприємством сировини, матеріалів або іншої продукції у формі відстрочки платежу.

Переваги комерційного кредиту: 1)найбільш маневрена форма фінансування за рахунок позикового капіталу виробничих запасів; 2)дозволяє автоматично згладжувати сезонну потребу в позикових засобах; 3)ця форма є двояко вигідною як для позичальника так і постачальника; 4)вартість комерційного кредиту є нижчою ніж фінансового; 5)характеризується простим механізмом його оформлення.

Недоліки комерційного кредиту: 1)вузький характер використання (дозволяє задовольнити потребу тільки для фінансування оборотних коштів); 2)обмежений у часі; 3)характеризується підвищеним кредитним ризиком.

Кредиторська заборгованість представляє собою найбільш короткостроковий вид користування позиковими коштами. Ці кошти з моменту нарахування не є власністю підприємства, але використовуються ним до настання терміну погашання зобов’язань.

Кредиторська заборгованість – це короткострокові зобов’язання, що виникають 1)по розрахунках з бюджетом; 2)по розрахункових документах і векселях, термін оплати яких не наступив, або які не оплачені в термін; 3)по короткострокових кредитах.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 309; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!