Сформувати поняття електронної пошти. Розглянути прийоми з електронною поштою в програмі Outlook Express.



Розвивати вміння порівнювати, будувати причинно-наслідкові зв’язки.

Виховувати культуру користувача ПК.

План:

1. Робота з електронною поштою в програмі Outlook Express

2. E-mail – найпоширеніший сервіс Інтернету.

3. Правила відправлення та одержання електронного повідомлення.

4. Групи новин або телеконференції

Література:

1. Ярмуш О.В., Редько М.М. «Інформатика і комп’ютерна техніка» 159-162

2. Пушкарь О.І. «Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології»

стор266-272

3. Баженов В.А, Венгерський П.С., Горлач В.М., «Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології» стор 598-606

 Електронна пошта

Робота з електронною поштою в програмі Outlook Еxpress 6.0.Outlook Express — це програма, що занесена до про­грамного комплексу Internet Explorer, призначена для роботи з поштою і новинами. У результаті запуску програми відкриється вікно, а точніше — чотири вікна Outlook Express:

1. верхнє ліве вікно — вікно папок, у якому розміщуються пап-кіт вхідної, вихідної пошти, відправлених і видалених повідом­лень; тут можна створювати також нові — свої папки;

2. вікно контактів, розташоване внизу зліва, — адресна кни­ші,до якої можна заносити імена і електронні адреси ваших по-(стійних адресатів;

3. верхнє праве вікно — вікно заголовків, у якому можна поба­чити список надісланих на вашу адресу листів або статей з груп новин;

4. четверте вікно відображує текст виділеного вами повідом­лення.

 

 

 

 

Як і в Internet Explorer, Outlook Express має панель інструментів, на яку винесено всі функції, що часто використовуються, та меню вгорі вікна. На панелі Outlook Express — дев'ять кнопок, за допомогою яких можна отримати доступ до найбільш необхідних функцій: Создание нового сообщения, Печать сообщений, Доставка сообщений, Удаление сообщений, Адресная книга, Поиск нужных сообщений и адресов електронной почты.

Щоб настроїти програму, потрібно викликати діалогове вікно Параметры (Сервис/Параметры).

Вкладка Общие — призначена для загального настроювання програми.

Вкладку Отправка сообщений— застосовують для формату вання вигляду вашого повідомлення (шрифт, фонові малюнки тощо).

Вкладка Обслуживание — призначена для обслуговуваний Outlook Express (видалення повідомлень з папки Удаленные то що).

Вкладку Учетные записи використовують для настроювання імені поштового сервера, пароля для доступу до нього.

Коли ви переписуєтеся з багатьма адресатами, заповнити поле Кому іноді стає проблемою. Адресу ви повинні написати точно І тому вигляді, як вона зареєстрована в Internet. Правильно потріб но написати й імена адресатів. Для того щоб спростити цю роботу, слід вдатися до послуг вашої Адресной книги. Вона вмикається кнопкою Адрес або через панель Контакты вікна Outlooк Express.

Заносити адреси в Адресную книгу можна в ручному і автома тичному режимі. Автоматичний режим вмикається встановленням галочки Сервис /Параметры /Отправка сообщений/Авто­матически заносить в адресную книгу получателей. Вручну до­дати нового адресата в книгу можна так: натисніть кнопку Адрес, потім Создать, і внесіть в бланк Адресной книги інформацію про адресата. Але не забудьте натиснути ще кнопку Добавить поряд з адресною смугою.

Користуючись Адресной книгой ви можете відправити один лист кільком адресатам. До списку одержувачів потрібно додати кілька імен з Адресной книги.

Для створення нового повідомлення натисніть кнопку Создать сообщение на панелі Outlook Express. Перед вами з'явиться бланк створення повідомлення (рис. 1).

 

                                   

 

 

Рис. 1

На цьому бланку створимо найпростіше повідомлення — лист самому собі. Адже за допомогою звичайної пошти це можна зробити. Для цього введемо власну адресу (якщо ви ще не маєте власної адреси, її можна легко одержати, відкривши безко­штовну поштову скриньку на одному з порталів, наприклад на поштовому сервері ukr.net) в поле Кому, а поле Копия залишимо пустим. Решта реквізитів принципового значення для роботи е-mail не має. Вибравши шрифт і розмір, клацнемо по полю, що міститиме текст повідомлення, і введемо довільну інформацію. Наш лист практично готовий.

Щоб його відправити, натисніть кнопку Отправить.

Перевірити, наскільки успішно ви попрацювали, можна натис­ненням кнопки Доставить. У папці Входящие має бути ваш лист. Подвійним клацанням ви можете його відкрити і перечитати. На практиці дуже часто потрібно пересилати по e-mail різноманітні файли (звіт, акт, протокол тощо). Для цього використайте кнопку Вложить на панелі інструментів Outlook Express.


Телеконференції

Телеконференції (групи новин, USNet) - це, по суті, зви­чайна поштова переписка, але не з однією особою, а з гру­пою осіб. На спеціальному News-сервері провайдера збері­гається список існуючих телеконференцій. Сервер отримує з конференцій інформацію і надсилає її своїм клієнтам. Кож­ний клієнт отримує повідомлення тільки по тих темах, на які він підписався.

Команди, призначені для роботи з групами новин, містить папка OutlookExpress, яка знаходиться в лівому верхньому вікні програми Outlook Express. Команда Чтение новостейздійснює перехід до папки, в якій зберігаються новини. Якщо такої папки немає, запуститься Мастер подключения к Ин­тернету,який "займається" налаштуванням читання теле­конференцій. Майстер попросить користувача ввести своє ім'я або псевдонім, а також електронну адресу. Потім необхідно вказати адресу сервера новин, яку повинен повідомити про­вайдер. Далі майстер пропонує ввести "зрозуміле ім'я", під яким даний обліковий запис буде відображатись у списку папок Outlook Express, та вказати спосіб підключення (мо­дем, локальна мережа). Для кожного такого облікового за­пису буде створено власну news-папку в головному вікні Outlook Express. Майстер ще може показати користувачеві список телеконференцій, на які підписаний його провайдер (рис.2).Цей список також можна побачити, якщо на­тиснути піктограму Группы новостейу вікні Outlook Express або виконати команду Группы новостейіз пункту Сервисголовного меню цієї програми, або натиснути комбінацію клавіш Ctrl+W.Для того, щоб підписатися на будь-яку те­леконференцію (читати та писати свої питання і відповіді), досить двічі натиснути відповідний рядок у списку.

                                                                            Рис. 2

У популярних групах новин обсяги інформації дуже ве­ликі, тому Outlook Express завантажує з сервера новин тільки заголовки листів. Якщо якийсь заголовок зацікавив корис­тувача, досить його натиснути, і повідомлення можна буде прочитати. Для отримання з сервера чергової порції заго­ловків досить натиснути піктограму Заголовкив панелі інструментів Outlook Express. Листи в телеконференції збер­ігаються протягом заданого часу, а потім вилучаються. Збе­рігати цікаві повідомлення можна за допомогою команди Со­хранить какз пункту Файлголовного меню.

Включитися в обговорення можна надіславши лист в гру­пу новин або надіславши відповідь на деяке повідомлення особисто автору чи в групу. Кожному з цих способів відпо­відає піктограма в панелі інструментів Outlook Express. Ство­рення листа в групу новин майже нічим не відрізняється від створення звичайного електронного листа, тільки замість поля Комуз'явиться поле Группы новостей,а адресою буде ім'я телеконференції.

Для відмови від підписки необхідно виділити непотрібні папки і обрати в контекстному меню команду Отказаться от подписки.

У мережі Інтернет є можливість спілкування користувачів у реальному часі. Перший спосіб - це спілкування на спеці­альних серверах, у створених там чатах (chat rooms- кімнати для бесід). Другий - спілкування через мережу Інтернет один на один (персональний чат). При цьому необхідно встанови­ти в себе спеціальну програму. Найчастіше система зв'язку побудована таким чином. Є спеціальний сервер, на якому необхідно один раз зареєструватися. Після цього, кожного разу, коли користувач підключається до мережі Інтернет, в деякому спискові на сервері навпроти його імені з'являється помітка про знаходження в режимі on-line.Бесіди можуть відбуватися:

- у текстовому режимі (Microsoft Chat, AOL Instant Messenger, ICQ);

- "голосом", як по телефону (Microsoft Net Meeting, Netscape Cool Talk);

- із трансляцією відображення (для цього, окрім відео-камери, потрібні дуже швидкі лінії зв'язку).

Існують також програми, що дозволяють виходити з ком­п'ютера на звичайний телефон
Лекція № 6

Тема:Функціональні можливості Microsoft Office FrontPage. Проектування структури веб-вузла

Мета:


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 334; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!