ОРГАНІЗАЦІЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ, ЗБЕРЕЖЕННЯ І РЕМОНТУ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКОГО МАЙНА.



Під експлуатацією культурно-просвітнього майна розуміється використання його за призначенням з дотриманням норм і правил, встановлених відповідними інструкціями і настановами. Збереження майна здійснюється шляхом правильної його експлуатації, зберігання і своєчасного ремонту.

З цією метою дорогі технічні засоби пропаганди і музичні інструменти, які використовуються в клубі і підрозділах, закріплюються за визначеними відповідальними особами. Відповідальність за безпосередню експлуатацію і збереження кінорадіоапаратури, радіовузлів, автоклубів, автокінопересувок і іншої похідної техніки пропаганди і спецпропаганди покладається на обслуговуючий їх персонал. У підрозділах технічні засоби пропаганди та інше культурно-просвітнє майно закріплюються за спеціально призначеними військовими. Наприклад, спостереження за роботою телевізора і догляд за ним довіряються воїнам, що мають необхідні навички для цього, музичні інструменти доручаються звичайно тільки тим, хто вміє грати на них. Персональна відповідальність допомагає краще експлуатувати і зберігати апаратуру і майно, подовжувати терміни їхньої служби.

Всі технічні засоби пропаганди та інше культурно-просвітницьке майно повинні утримуватися справними, укомплектованими, готовими до використання.

Для підтримки в постійній готовності кінорадіоапаратури і похідних засобів пропаганди проводяться регулярні профілактичні огляди і технічне обслуговування, що містять у собі перевірку справності апаратури й устаткування, регулювання і змащення агрегатів і механізмів, усунення виявлених несправностей, дрібний ремонт. Періодичність технічних оглядів і обслуговування визначається інструкціями або описами відповідних технічних засобів пропаганди.

З метою забезпечення нормальної експлуатації й обліку роботи кіноустановок, радіовузлів, похідних автоклубів, автокінопересувок і автотипографій на них заводяться спеціальні технічні паспорти, порядок оформлення і видача яких установлюється відповідним органом виховної роботи. Правила ведення технічного паспорта викладені в самому паспорті.

Крім того, на кожній кіноустановці ведеться журнал обліку демонстрації кінофільмів, а на радіовузлах - журнал обліку передач, що транслюються. Записи в технічних паспортах і журналах обліку роблять особи, що безпосередньо експлуатують апаратуру.

Заступники командирів підрозділів, частин і з'єднань з виховної роботи, начальники культурно-просвітницьких установ несуть повну відповідальність за організацію і стан експлуатації і збереження наявного в їхньому розпорядженні культурно-просвітнього майна. Вони зобов'язані стежити за його наявністю і справністю, контролювати якість демонстрації кінофільмів, телепередач і радіотрансляцій, правильність збереження майна, ведення технічної документації і т. д.

Здійснюючи контроль за експлуатацією і збереженням культурно-просвітницького майна, варто детально вникати у всі сторони справи. Наприклад, дуже важливо вчасно встановити, де і чому не працює казармений динамік або звукова колонка, чи нормальна якість зображення і звука в телевізора, як зберігаються і чи часто використовуються діафільми і грамплатівки, чи є свіжі елементи живлення й акумулятори для радіоприймачів і переносних трансляційних установок, чи достатньо в світлиці струнних музичних інструментів, шахів, шашок, доміно, чи не розукомплектовані вони, чи своєчасні і правильні записи в журналах обліку демонстрації кінофільмів і обліку радіопередач і т.д. Своєчасні перевірки, усунення розкритих вад гарантують високу ефективність використання технічних засобів пропаганди та іншого майна в інтересах культурного, військового і морального виховання військових.

Велику роль у поліпшенні експлуатації і підвищенні цілісності культурно-просвітницького майна відіграють систематична робота з виховання в особового складу дбайливого відношення до державного і військового майна Це дозволяє продовжити термін експлуатації технічних засобів пропаганди, заощадити значні кошти.

У роботі з збереження культурно-просвітницького майна істотне місце займає організація ремонту технічних засобів пропаганди і музичних інструментів.

Організація ремонту у військових округах покладена на відділи технічних засобів пропаганди і постачання управлінь органів виховної роботи.

Ремонт підрозділяється на поточний, середній і капітальний. Поточний ремонт має на меті усунення несправностей, виявлених при експлуатації. У його ході припускається в міру потреби заміна окремих деталей із частковим розбиранням і регулюванням деяких вузлів. Середній ремонт припускає розбирання, огляд і ремонт одного або декількох головних вузлів; деталі вузлів при необхідності замінюються новими. Після ремонту вузли і вся система регулюються і випробовуються в роботі. При капітальному ремонті зношені деталі замінюються новими. Окремі вузли і весь агрегат у цілому регулюються, настроюються і випробовуються в роботі. Відновлюється колір, полірування.

Відділи технічних засобів пропаганди і постачання управління органів виховної роботи військових округів за участю робітників військових кінобаз і кінопрокатних пунктів здійснюють контроль технічного стану і дотримання правил експлуатації, організують середній і капітальний ремонт кіноустановок, радіотелеапаратури і музичних інструментів у ремонтних майстернях управління органів виховної роботи; практикується ремонт і шляхом виїзду бригад майстрів або рухомої ремонтної майстерні безпосередньо в з'єднання і частини. У окремих значних гарнізонах для ремонту технічних засобів пропаганди з дозволу відповідних органів виховної роботи, створюються на суспільних початках майстерні або пункти, для роботи в яких залучаються військовослужбовці, що мають необхідну кваліфікацію.

Ремонт культурно-просвітницького майна, що знаходиться в клубі і підрозділах частини, організує начальник клуба. Він зобов'язаний систематично перевіряти справність майна, а по одержанні наряду на ремонт своєчасно відправляти його в майстерні.

Заступник командира підрозділу з виховної роботи зобов'язаний вчасно виявляти несправне культурно-просвітницьке майно, інформувати начальника клуба про наявність такого майна й організувати його здачу на речовий склад частини в установлений термін і в повному комплекті.

Необхідність поточного ремонту встановлюється в ході експлуатації, оглядів і перевірок стану культурно-просвітницького майна. Необхідність середнього і капітального ремонту визначається комісією. Така робота проводиться, як правило, у період щорічних інвентаризацій культурно-просвітницького майна. У донесенні про наявність і потребу табельного культурно-просвітницького майна вказуються технічні засоби пропаганди і музичні інструменти, які підлягають середньому і капітальному ремонту.

На підставі цих даних відділ технічних засобів пропаганди і постачання управління органів виховної роботи військового округу, флоту складає річний план ремонту і відповідно до нього висилає кожному з'єднанню (військовій частині) наряд з вказівкою термінів здачі майна в ремонт. Без наряду майно в ремонт не приймається. З'єднання і військові частини можуть відправляти майно в майстерні відповідного органа виховної роботи тільки після одержання наряду. Технічні засоби пропаганди і музичні інструменти здаються в ремонт цілком укомплектованими разом із заведеними на технічні засоби пропаганди технічними паспортами або формулярами. При порушенні цих умов ремонт майна не проводиться. Технічні засоби пропаганди і музичні інструменти, здані в середній і капітальний ремонт, з обліку з'єднання, військової частини не виключаються.

Здача в ремонт кіноустановки або радіовузла не може служити підставою для припинення кінорадіообслуговування особового складу. Перегляд кінофільмів у цей час організується в клубі сусідньої частини, а радіообслуговування - шляхом більш повного використання наявних радіоприймачів, переносних трансляційних установок і інших радіозасобів. Якщо таких можливостей немає, то необхідно заздалегідь запросити і одержати в відповідних органах виховної роботи, у тимчасове користування кіноапаратуру, радіовузол. Відповідні органи виховної роботи мають для цих цілей відповідний фонд апаратури. У свою чергу кожне з'єднання і військова частина повинні мати у своєму розпорядженні резерв динаміків або кімнатних звукових колонок для заміни несправних.

Культурно-просвітницьке майно, раніше віднесене до третьої або і четвертої категорії гідності, після першого середнього або капітального ремонту за своїм технічним (якісним) станом знов зараховується до майна другої категорії, про що робляться відповідні записи в технічних паспортах, книгах або картках обліку матеріальних засобів.

Ремонт культурно-просвітницького майна з'єднань і частин, що одержують це майно безкоштовно, а також технічних засобів пропаганди і музичних інструментів Будинків офіцерів, гарнізонних офіцерських і базових матроських клубів проводиться в бюджетних і госпрозрахункових майстернях органів виховної роботи безкоштовно (вартість ремонту в госпрозрахунковій майстерні органів виховної роботи у таких випадках оплачується цим органом виховної роботи централізовано).

Культурно-просвітницьке майно військових частин, організацій, установ і підприємств, що одержують це майно за плату, а також технічні засоби, які використовуються в бойовій підготовці, навчальному процесі та інших видах діяльності, не пов'язаних із культурно-просвітницькою роботою, ремонтуються в майстернях органів виховної роботи за плату (за рахунок коштів, передбачених кошторисами витрат або промфінпланами цих організацій, установ, підприємств і військових частин).

У випадках, коли майстерня органів виховної роботи не робить ремонту окремих видів культурно-просвітнього майна (наприклад, фотоапарати), а також при економічній недоцільності транспортування несправного майна на великі відстані з'єднанням і військовим частинам з відома органів виховної роботи дозволяється здійснювати ремонт такого майна в місцевих державних і кооперативних ремонтних підприємствах. При цьому оплата середнього і капітального ремонту здійснюється органами виховної роботи, а оплата поточного ремонту, настроювання піаніно і роялів - військовою частиною, з'єднанням за рахунок коштів, що виділяються для цих цілей за відповідними статтями кошторису Міністерства Оборони України.

Культурно-просвітницьке майно, яке прийшло в несправний стан унаслідок неправильного його використання або поганого зберігання, в усіх випадках ремонтується за плату з віднесенням вартості ремонтних робіт і матеріалів на рахунок винних.

Потребуючі ремонту електростанції для кінопересувок здаються на склад органів виховної роботи, що потім відправляє їх у ремонт на спеціалізовані ремонтні підприємства.

Повернення культурно-просвітницького майна після ремонту в майстерні органів виховної роботи проводиться через склад цих органів виховної роботи або шляхом одержання представником військової частини, з'єднання. При одержанні відремонтованого майна представник частини, з'єднання зобов'язаний оглянути його, перевірити комплектність і випробувати в роботі. Після одержання з ремонту майна, відправленого багажем або побіжним транспортом, військова частина, з'єднання зобов'язані протягом трьох діб вислати відправнику сповіщення про його одержання.

На відремонтовані технічні засоби пропаганди майстерня органів виховної роботи установлює гарантійний термін, протягом якого з'єднання, частина можуть висунути претензії з якості ремонту і повернути майно в майстерню для повторного ремонту за рахунок майстерні.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!