ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ГУМАНІТАРНОЇ ПІДГОТОВКИ, БОЙОВОЇ ПІДГОТОВКИ ТА ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ.



Від загартування волі молодих людей, їх національно-патріотичних почуттів, підвищення рівня національної самосвідомості і цілеспрямованості значною мірою залежить економічна та оборонна могутність України.

Проблема оцінки результативності гуманітарної підготовки вимагає підходу з позицій не простого констатування досягнень військовослужбовцями певного рівня знань, а оцінки цих знань через призму конкретних практичних результатів життєдіяльності військ. Слід враховувати те, що гуманітарна підготовка, як ніяка інша дисципліна, дає можливість оцінити ефективність впливу форм і методів навчання в вихованні військових колективів, окремих груп і категорій особового складу.

Цей процес, безумовно, пов'язаний з проведенням роботи щодо згуртування особового складу Збройних Сил України навколо ідеї державності, усвідомлення кожним військовослужбовцем відповідальності за забезпечення бойової і мобілізаційної готовності, військової дисципліни, зразкового виконання службових обов'язків, що в свою чергу пов'язане з формуванням у кожного військовослужбовця національної свідомості, патріотизму, гуманістичного світогляду, честі, гідності, почуття любові до України, вірності військовій присязі, традиціям, здобутим під час багатовікової історії України та її збройних формувань.

Підґрунтям для цього є особистий духовно-емоційний зв'язок з долею України, знання особливостей історичного процесу становлення державності України та її Збройних Сил, українських військових традицій та усвідомлення необхідності їх збереження на сучасному етапі. Усе це в комплексі, втілене на практиці сприяє створенню нормальної соціально-психологічної та моральної обстановки в частинах, підрозділах, військових установах та закладах.

 

Технічні засоби навчання та їх використання у виховній роботі.

 

Матеріальне забезпечення виховної роботи.

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН ТА ПІДРОЗДІЛІВ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКИМ МАЙНОМ.

Підрозділи і військові частини забезпечуються культурно просвітницьким майном у відповідності з діючими нормами і табелями забезпечення. Норми забезпечення військових частин технічними засобами пропаганди та іншим культурно просвітницьким майном розробляються Головним управлінням виховної роботи Збройних Сил і Військово Морського Флоту затверджуються указом Міністра Оборони України. Нині діючі норми розроблені і затвердженні з врахуванням якісних змін, що трапилися в останні роки з особовим складом, а саме з урахуванням зростаючих культурних запитів воїнів. Прийняті до уваги й зростаючі потреби органів виховної роботи. Основні збільшення відбулися в нормах для підрозділів - рот, батарей і особливо батальйонів, дивізіонів, чергових змін, команд, окремих взводів.

На основі цих норм для кожної військової частини Головним управлінням виховної роботи Збройних Сил і Військово-Морського Флоту встановлюється табель технічних засобів пропаганди. В табелі вказується найменування і сумарна кількість культурно-просвітницького майна, яка припадає на дану частину. Щоб визначити яке майно з переліченого в табелі технічних засобів пропаганди до штату, наприклад, мотострілкового полку повинно бути в клубі, а яке - в підрозділах, слід звернутися до норм, які дають чіткі відповіді на ці питання.

Майно, яке перелічене в табелі, називається табельним. Табельне майно з комплектуючими виробами, запасними частинами і установочними матеріалами до нього, а також кінофільми, світлотехнічна апаратура для будинків офіцерів і клубів, обладнання, інструменти, матеріали і запасні деталі для ремонту культурно-просвітницького майна; інструменти, шрифти, матриці, типографські приналежності, газетний папір та матеріали для експлуатації поліграфічного обладнання заготовлюються Головним управлінням виховної роботи Збройних Сил і Військово-Морського Флоту в промисловості. Забезпечення ними військових частин здійснюється за схемою: Головне управління виховної роботи центрального апарату МО ЗСУ - орган виховної роботи, який забезпечує оперативне командування, війська центрального підпорядкування; забезпечуючий орган виховної роботи з'єднання, який забезпечує військову частину; військова частина -підрозділ.

Забезпечення культурно-просвітницьким майном в ланці з'єднання - військова частина - підрозділ здійснюється тільки через речову службу. Якщо в військовій частині нема органів речової служби, то забезпечення культурно-просвітницьким майном відбувається у порядку, який встановлений для постачання речового майна. Даний порядок встановлений для того, щоб гарантувати суворий і своєчасний облік культурно-просвітницького майна, яке отримане від задовольняючого органу виховної роботи.

Усі військові частини, що входять у склад угрупування, які мають речову службу, забезпечуються культурно-просвітницьким майном тільки через угрупування. При цьому відділ виховної роботи в угрупуванні має можливість вносити необхідні корективи у розподіл цього майна між військовими частинами і окремими підрозділами в інтересах покращення культурно-політичної роботи. Виключення може бути зробленим для частин що дислокуються на великій відстані від угрупування, коли доцільніше забезпечувати військову частину безпосередньо з задовольняючого органу виховної роботи.

Військові частини (підрозділи) окружного (групового) підпорядкування розпорядженням управління з виховної роботи військового округа (групи військ) можуть прикріплюватись на забезпечення до одної з ближніх військових частин, яке веде самостійне військове господарство. В цьому випадку управління з виховної роботи вираховує потребу в культурно-просвітницькому майні і проводить його відпуск даній військовій частині з урахуванням потреб прикріплених до них частин (підрозділів).

При переведенні військових частин (угрупувань) з одного військового округа в інший орган виховної роботи, що її задовольняв, видає атестати, які є основними документами, що надають право на зарахування для забезпечення у новому місці дислокації. Військовим частинам, які входять в склад угрупування, атестати видаються цими угрупуваннями. Атестат підписується начальником відділу з виховної роботи і начальником речової служби угрупування. Копії виписуються в орган виховної роботи, що задовольняє.

При зарахуванні на забезпечення військова частина представляє разом з атестатом „Книгу обліку за номерами і закріплення зброї і техніки”, в якій повинні бути записані типи, марки і заводські номери наявних табельних технічних засобів пропаганди, піаніно й роялів.

Орган виховної роботи видає культурно-просвітницьке майно у відповідності з затвердженим начальником органа з виховної роботи річним планом постачання, виписки з якого повідомляються кожному дотримувачу. У з'єднанні за рішенням заступника командира з виховної роботи майно розподіляється між військовими частинами і окремими підрозділами виходячи з наявних табелів технічних засобів пропаганди, норм постачання, конкретних умов дислокації і задач, які вирішують ці частини і підрозділи. Культурно-просвітницьке майно, яке отримане військовою частиною, видається в підрозділи за наказом заступника командира частини з виховної роботи. При довільному розподілі не повинна випускатися з виду задача найбільш повного забезпечення запитів особового складу, економічного і ефективного застосування технічних засобів пропаганди та іншого майна.

Культурно-просвітницьким майном окрім необхідного для забезпечення бойової та фізичної підготовки учбового процесу, виробничої діяльності і нетабельного майна, військові частини забезпечуються за плату. Військово-будівельні загони, будівельні і госпрозрахункові організації всіма видами культурно-просвітницького майна забезпечуються за плату.

До нетабельного культурно-просвітницького майна відносяться ільмоскопи, струнні музичні інструменти, гармонії, настільні більярди, шахи, доміно, діафільми, магнітофільми, грамплатівки, географічні карти, плакати, портрети, матеріали для оформлення наочної агітації (папір, фарби, пензлі), зошити та інші видаткові матеріали і предмети вартістю не більше 50 грн. за одиницю, придбання яких дозволене переліком витрат на культурно-просвітницькі потреби. Вказане майно військові частини купують самостійно за рахунок виділених їм на ці цілі асигнувань.

Закупівля нетабельного майна проводиться, як правило, спеціально виділеними або призначеними особами. Придбане майно здається на речовий склад військової частини (з'єднання) і оприбутковується.

Закупівлю товарів і матеріалів дозволяється проводити тільки в державних мілкооптових базах і магазинах роздрібної торгової мережі, а також торгівельних підприємствах споживчої кооперації з дотриманням установлених правил продажу товарів ринкового фонду в порядку дрібного опту.

Рахунки по яким придбане нетабельне культурно-просвітницьке майно приймаються фінансовою службою до сплати чи в погашення підзвітної суми тільки при наявності на них розписок відповідних посадових осіб в прийомі майна і відміток про його оприбуткування з вказівкою сторінки і прибуткової статті за книгою матеріального обліку.

Табельне культурно-просвітницьке майно військовим частинам (об'єднанням) самостійно закуповувати не дозволяється.

Постачання культурно-просвітницького майна проводиться на основі і в межах табеля технічних засобів пропаганди, який прикладається до штату військової частини і встановлених норм витрат експлуатаційних матеріалів. Норми викладені в спеціальному збірнику, який введений в дію спеціальним законом Міністра Оборони України. В замовлення включається майно недостаюче в порівнянні з переліченим в табелі штату, а також необхідне для заміни майна, яке відпрацювало встановлені строки служби і визнаного відповідним актом комісії нездатним до подальшої експлуатації. Замовлення на заміну передчасно вибулих з ладу технічних засобів пропаганди та іншого майна подається тільки після списання їх встановленим порядком з обліку.

Замовлення оформлюються, як правило, один раз на рік, в строки які визначені органом з виховної роботи. Підрозділи направляють замовлення в частину, військові частини — в з'єднання, з'єднання — в орган з виховної роботи який задовольняє. Замовленням з'єднання (військової частини) за підсумками щорічної інвентаризації є донесення про наявність та потреби табельного культурно-просвітницького майна і відомість наявності і потреби експлуатаційних матеріалів, що подаються в орган виховної роботи який задовольняє.

В підрозділі замовлення на культурно-просвітницьке майно складає і подає в військову частину заступник командира з виховної роботи. В військовій частині замовлення підрозділів узагальнюють і складають замовлення в з`єднання начальник клуба за участю начальника речової служби частини. Замовлення військової частини розглядається і підписується заступником командира частини з виховної роботи. В з'єднані узагальнення замовлень частин і окремих підрозділів, а також матеріалів річної інвентаризації і складене на цій підставі донесення про наявність і потреби культурно-просвітницького майна зазвичай доручається інструктору відділу виховної роботи з культурно-масової роботи сумісно з начальником речової служби з'єднання. Донесення і відомість підписуються начальником відділу виховної роботи і начальником речової служби.

Замовлення на культурно-просвітницьке майно, необхідне для обладнання приміщень клубів та домів офіцерів, які будуються, складаються будівельними організаціями які отримують це майно в органах виховної роботи за плату. Таким порядком але через речову службу військового округа будівельні організації отримують текстильні матеріали для обладнання сцени і приміщень культурно-просвітницьких установ, що будуються.

Не можна подавати в органи виховної роботи замовлення на не табельне культурно-просвітнє майно, що повинне і може бути придбане на місці, а також на майно, постачання якого відповідні органи виховної роботи, не здійснюють. Наприклад, відомо, що забезпеченням військових частин (з'єднань) друкарськими машинками і видатковими матеріалами для роботи на них, декоративними текстильними матеріалами (крім червоного), різноманітним папером (крім газетного), бланками грамот для нагородження особового складу за успіхи в бойовій і гуманітарній підготовці відає речова служба, проте часто заявки на це майно направляються в органи виховної роботи.

Упорядкування замовлень потребує визначених знань і уваги.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 177; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!