ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ПІДГОТОВКИ З РІЗНИМИ КАТЕГОРІЯМИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ.



Як вже зазначалось, відповідно до вимог директиви № Д-3, гуманітарна підготовка організується і проводиться для всіх категорій військовослужбовців, працівників Збройних Сил незалежно від їх службового становища, специфіки виконуваних завдань, політичних та релігійних переконань.

Разом з тим до різних категорій ставляться різні вимоги щодо гуманітарної підготовки.

Забезпечують якісну гуманітарну підготовку керівних кадрів Збройних Сил Украйни, постійне підвищення знань, морального, духовного та культурного рівня генералів, адміралів та офіцерів.

Найважливішим завданням гуманітарної підготовки генералів, адміралів та офіцерів вважається подальший розвиток у них високого почуття українського державного патріотизму, вірності ідеї державної незалежності і процесу становлення Української держави, політичної та духовної культури, уміння пов'язувати перспективні цілі державного та військового будівництва з повсякденною організаторською, адміністративно-господарською та виховною роботою, запроваджувати у підрозділах не репресивні відносини з підлеглими, вести і підтримувати кропітку роботу по соціально-психологічному забезпеченню та вихованню особового складу, готовності виконувати службові завдання у складних умовах сьогодення, поглибленню демократичних процесів у громадсько-політичному житті країни та її Збройних Сил, а також підготовку командирів усіх рівнів по аналізу обстановки і прогнозуванню її розвитку.

У військово-навчальних закладах та науково-дослідних інститутах Міністерства оборони тісно пов'язуються теми, що вивчаються в системі гуманітарної підготовки, із завданнями удосконалення навчального процесу, досліджуваними проблемами.

Протягом командирських зборів заняття з гуманітарної підготовки проводиться відповідно до тем, визначених розділами "військове право", "військова та соціальна психологія і педагогіка" типових навчальних планів гуманітарної підготовки генералів і адміралів, офіцерів Збройних Сил України — за рішенням командира (начальника).

Заняття з гуманітарної підготовки генералів і адміралів та офіцерів проводяться за програмою і тематичним планом один раз на тиждень по дві години в ранковий час.

У гуманітарній підготовці прапорщиків та військовослужбовців надстрокової служби звертається увага на розвиток у них свідомого ставлення до виконання службових обов'язків, підвищення особистого професійного та педагогічного рівня, прищеплення їм уміння і навиків роботи з підлеглими, гуманних норм поведінки у стосунках між військовослужбовцями, особливо між начальниками і підлеглими, між старшими й молодшими при суворому дотриманні вимог військових статутів, інструкцій і директив. Роз'яснюються слухачам принципові положення Воєнної доктрини та напрямки військового будівництва в Україні для розвитку у них усвідомлення свого місця та ролі в будівництві Збройних Сил України.

Заняттяз гуманітарної підготовки прапорщиків, військовослужбовців надстрокової служби проводяться за учбовою програмою і тематичним планом один раз на тиждень по дві години в ранковий час.

Головні зусилля в гуманітарній підготовці військовослужбовців строкової служби, військових будівельників зосереджуються на сформуванні і подальшому розвитку в них високого почуття українського патріотизму, громадянського обов'язку, свідомого виконання вимог Військової присяги та статутів, високих бойових, моральних та психологічних якостей, поваги до загальнолюдських цінностей, на недопущенні виникнення нестатутних взаємин і негативних явищ, на забезпеченні у військових підрозділах порозуміння, злагоди й товариських, дружніх взаємин між військовослужбовцями.

Заняття з гуманітарної підготовки проводяться за програмою і тематичним планом двічі на тиждень по дві години в ранковий час.

У Військово-Морських Силах, у військово-будівельних частинах, а також частинах і підрозділах забезпечення навчального процесу військово-навчальних закладів, штатних командах навчальних центрів, військових полігонів — один раз на тиждень по три години.

На бойовому чергуванні, тактичних навчаннях, а також при виконанні інших навчально-бойових завдань у польових умовах заняття з гуманітарної підготовки проводяться 2-3 рази на тиждень по одній годині.

Гуманітарна підготовка військовослужбовців-жінок організовується відповідно до їх службового стіну та військового звання.

Гуманітарна підготовка для працівників Збройних Сил України проводиться один раз на місяць по дві години в ранковий час.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 181; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!