Виховання в процесі навчання та при несенні служби.



 

Виховання у процесі навчання як найважливішого виховного засобу, виховна робота при вирішенні завдань спеціальної, вогневої підготовки, експлуатації озброєння і техніки, несення вартової і внутрішньої служби та бойового чергування.

Найкращою школою виховання, яка дає можливість найбільш ефективно вчити воїнів у набутті ними необхідних звичок і якостей є бойове навчання. В ході занять і навчань обслуговування зброї і техніки, бойового чергування, несення вартової і внутрішньої служби воїни закаляються морально і фізично, накопичують досвід дисциплінованої поведінки, розвивають такі морально-бойові якості як рішучість, сміливість, настирливість, ініціативність.

ВИХОВАННЯ ПРИ ВИРІШЕННІ ЗАВДАНЬ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ

Підготовка за фахом починається після розподілу молодих воїнів за відділеннями, розрахунками і екіпажами і має на меті навчити їх точному і умілому виконанню своїх функціональних обов'язків у бою. Проводиться вона переважно в полі.

Основними задачами виховної роботи з виконання задач спеціальної підготовки є: мобілізація воїнів на швидке й успішне оволодіння своєю спеціальністю; вирощування класних фахівців. Складність цієї роботи полягає в тому, що в армії безупинно збільшується число фахівців, програми, навчання яких істотно відрізняються один від одного. Це вимагає чітко диференційованого підходу до виховання фахівців, зосередження зусиль на індивідуальній роботі з ними.

Успішне рішення цих задач можливе за умови, що сам вихователь добре володіє однією, а краще - декількома спеціальностями з числа основних для підрозділу, у якому він служить.

Однією з найважливіших задач вихователя є прищеплювання воїнам любові до своєї спеціальності. Вже в перші дні перебування в роті молодим воїнам розповідають про зміст і значення спеціальної підготовки.

Бойові можливості сучасної зброї цілком розкриваються в тому випадку, коли кожен номер розрахунку, екіпажа в досконалості знає свої функціональні обов'язки і зразково їх виконує. Це висуває задачу активно працювати з кожним фахівцем, тому що недоліки в підготовці хоча б одного воїна можуть поставити у важке положення весь розрахунок, екіпаж. Командири домагаються, щоб кожен фахівець розумів свою роль і місце в рішенні учбово-бойових задач.

ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ПЕРІОД ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ВОГНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ ТА БОЙОВИХ СТРІЛЬБ

 

Вогнева потужність частин та підрозділів Збройних Сил України - одна з головних якостей, які визначають здатність успішно виконувати бойові завдання. Оснащення військ сучасною зброєю значно покращило їх вогневу потужність. Але поява нових видів зброї не зменшує ролі звичайних видів озброєння. Добре організований, влучний вогонь із вогнепальної зброї, танків та артилерії залишається важливою умовою досягнення перемоги в бою.

Вогнева підготовка переслідує мету навчити усіх воїнів уміло застосовувати довірену їм зброю у бою та виконувати поставлені бойові завдання. Основними елементами вогневої підготовки є: заняття з вивчення матеріальної частини зброї, основ та правил стрільб; артилерійсько-стрілецькі тренування; відпрацювання вправ з спостереження в бою та виявлення відстані до цілей; бойова стрільба прямою наводкою; бойові стрільби у складі гарматного розрахунку, вогневого взводу, батареї, батарейні та дивізійні тактичні навчання з бойовою стрільбою; виконання вправ учбових стрільб з вогнепальної зброї; виконання вправ з метання ручних гранат.

Навчання особового складу мистецтву володіти зброєю повинно проводитись активно, як і заняття з інших предметів навчання. Науково-технічна революція у військовій справі дозволяє постійно покращувати технічну оснащеність армії, ріст її бойових можливостей, але зброя, бойова техніка можуть дати належний ефект лише тоді, коли вони знаходяться у вмілих та надійних руках, якщо їх вивчення, оволодіння способами бойового застосування чергується з подальшим удосконаленням польового вишколу, з бойовим залагодженням підрозділів, частин.

Оснащення військ сучасною зброєю висуває серйозні вимоги до вогневої підготовки та бойових стрільб.

По-перше, зброя постійно ускладнюється, якщо навіть умовно кажучи - кулемет Калашникова складається із 221 деталі, то незрівнянно більшу складність являє інша зброя - артилерія, танки, ракети, що зобов'язує воїна ретельно вивчати зброю та вміло володіти нею.

По-друге, у війська надходить нова техніка та зброя, що викликає за собою необхідність високої організації процесу й вивчення та постійного перенавчання.

По-третє, нова зброя вносить корінні зміни у тактику військ, а це, як правило, пред'являє до вогневої підготовки та бойових стрільб особового складу, який повинен вміти вести вогонь по наземному супротивнику, гелікоптерам, літакам вдень та вночі.

По-четверте, висока маневреність військ, динамічність бою вимагає виняткової швидкості дій по приведенню у бойову готовність техніки та зброї, своєчасного виявлення та вірної оцінки цілей, упередження супротивника у відкритті вогню, а звідси виникає завдання постійно скорочувати час на приведення у бойову готовність зброї та техніки, вражати цілі першим пострілом.

По-п'яте, загроза великих втрат від зброї масового знищення висунула одне із завдань забезпечення повної взаємозаміни у обслугах, екіпажах, вивчення всієї штатної зброї підрозділу.

По-шосте, з метою успішного ведення бою проти супротивника, треба знати та вивчати його зброю, тактику дій. Незнання супротивника, його зброї, тактики дій, іноді посилює страх перед ним, нерідко призводить до його недооцінки, що у свою чергу може привести до серйозних негативних наслідків.

Завдання виховної роботи вогневої підготовки та бойових стрільб: роз'яснення особовому складу вимог Міністра оборони України, військових статутів, курсу стрільб та настанов, значення високого вогневого вишколу для якісного виконання завдань, бойової та мобілізаційної готовності військ; постійна турбота про підвищення вогневої майстерності та методичного вишколу офіцерів та сержантів; сприяння покращенню якості занять та тренувань з вогневої підготовки; виховання у воїнів почуття відповідальності за володіння вогневою майстерністю; мобілізація воїнів та глибоке вивчення зброї, основ та правил стрільби; забезпечення зразковості воїнів у взірцевому виконанні свого військового обов'язку з володіння вогневою майстерністю; впровадження у практику досвіду кращих вогневиків; розвиток спортивно-стрілкової роботи, збільшення кількості стрілків-розрядників, снайперів, від яких залежить оцінка підрозділу.

Виховна робота з виконання завдань вогневої підготовки та бойових стрільб являє собою комплекс організаційних та соціально-психологічних заходів, які проводяться командирами, офіцерами органів виховної роботи в інтересах вогневого вишколу особового складу.

У процесі вогневої підготовки та бойових стрільб удосконалюється професійна військова майстерність особового складу та формуються такі морально-бойові якості як дисциплінованість, бойова активність, ініціатива, рішучість, готовність в будь-яких умовах надійно вражати супротивника усією потужністю вогню. Успішне вирішення цих завдань залежить у значній мірі від цілеспрямованої виховної та соціально-психологічної роботи з особовим складом по покращенню якості вогневої підготовки. В підрозділах організується роз'яснення військовослужбовцям значення високого вогневого вишколу у досягненні перемоги у сучасному бою, конкретні завдання вогневої підготовки та способи їх найбільш кращого вирішення. Ці питання оперативно розглядаються на загальних зібраннях особового складу, в індивідуальній роботі з воїнами, з офіцерами і сержантами у підрозділах організується обговорення найбільш підходящих форм та методів проведення занять з вогневої підготовки, виховання у підлеглих любові до своєї зброї та впевненості у високих бойових якостях. З цією ж метою проводяться показні та інструкторсько-методичні заняття, семінари та співбесіди, вивчення матеріалів періодичної преси, обмін досвідом кращих методистів з практичним показом.

Висока вогнева майстерність особового складу є результатом не тільки твердого знання матеріальної частини зброї, боєприпасів, основ та правил стрільби, але і систематичних тренувань, на яких воїни закріплюють та удосконалюють свої знання, набувають вишкіл та вміння влучно діяти зі зброєю на полі бою. Виховна робота в ході артилерійсько-стрілкових тренувань спрямовує на виховання у особового складу почуття високої відповідальності за бойовий вишкіл, роз'яснення навчальних цілей, недопущення спростувань та послаблень. Особовому складу на конкретних прикладах демонструється, що для досягнення високих результатів стрільб, необхідно грамотно вирішувати вогневі завдання, тобто визначити відстань до цілі, швидкість, необхідні поправки на силу вітру, зміну відстані до цілі на різних етапах стрільби.

У процесі тренувань широко застосовується метод змагання, який дозволяє добитися високої активності особового складу, а систематичний контроль за діями воїнів на кожному тренуванні дає можливість своєчасно усувати виявлені недоліки. Підвищенню якості тренувань служать змагання, конкурси у підрозділах на краще знання зброї, боєприпасів, правил стрільби та виконання складних вогневих завдань. Перевіркою вогневого вишколу особового складу є бойові стрільби з різних видів зброї, де вони закріплюють теоретичні знання та практичні навички, набувають вміння самостійно вирішувати вогневі завдання в різних обставинах. У період підготовки до бойових стрільб воїнам роз'яснюються умови вправ та особливості їх виконання, організуються виступи майстрів вогню. У підрозділах проводяться бесіди на теми: "Влучний вогонь - запорука успіху у бою", "Уміло поєднувати рух машини з влучним пострілом" і т.д.

Звертається увага на відмінну підготовку зброї, приладів, боєприпасів, пристрілку зброї, вивірку приладів. Ретельно готуються воїни, забезпечуючі підрозділи, зв'язківці, оператори, склад оточення.

У ході стрільб виховна робота зосереджується на підтримці високої дисципліни та організованості популяризації досягнень майстрів вогню, дотриманні заходів безпеки.

На стрільбищі обладнується наочна агітація з умов вправ, способів їх виконання, нормативів підготовки зброї, даних для стрільби, оцінюючих показників. Тут організуються виступи кращих вогневиків при особливості виконання вправ. При проведенні нічних стрільб воїнам роз'яснюється порядок використання приладів нічного бачення, освітлення цілей та особлива відповідальність за дотримання заходів безпеки.

Враховуючи велике виховне значення першого пострілу, його, як правило, роблять командири, офіцери-вихователі, кращі вогневики. Після першої стрільби оперативно організується її розбір з особовим складом, де розкривається позитивний досвід та відзначаються способи подолання виявлення недоліків. Відмінники обмінюються своїм досвідом, їм присвячуються бойові листки, листки-блискавки. Командири, офіцери-вихователі оперативно заохочують тих, хто відзначився, та роблять їх досвід надбанням усього особового складу. Після закінчення стрільби проводиться ретельний розбір позитивного досвіду та недоліків.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 185; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!