Обов’язки студента щодо виконання курсової роботи (проекту)



Для успішного виконання навчального плану стосовно написання КР студент повинен:

– своєчасно обрати тему та завдання КР;

– своєчасно скласти план й погодити його з керівником;

– дотримуватись вимог цих методичних рекомендацій;

– відвідувати консультації керівника КР;

– використовувати достовірний фактичний і статистичний матеріал;

– максимально повно використовувати друковані й електронні ресурси бібліотеки академії;

– своєчасно надавати свою КР на перевірку;

– дотримуватись термінів виконання та захисту КР;

– цікавитись у старости організаційними питаннями щодо групових консультацій та поточної перевірки стану виконання студентами КР.

Дотримання даних умов забезпечить студентам своєчасне виконання КР та високу оцінку під час її захисту. Слід пам’ятати, що вчасне та якісне виконання КР значною мірою залежить від вчасно розпочатої роботи над нею.

У випадку невиконання КР у встановлений строк студент запрошується на засідання кафедри для встановлення причин невиконання роботи й розробки коригуючих заходів із кінцевим терміном виконання з відповідним фіксуванням цього у протоколі засідання кафедри. 

По закінченню строку виконання коригуючих заходів студент звітує про їх виконання. У випадку невиконання коригуючих заходів студентом у встановлений строк кафедра виходить із клопотанням до декана факультету про відрахування студента як нездатного виконати вимоги навчального плану за фахом.

 

Порядок оформлення курсової роботи (проекту)

Загальний обсяг КР повинен складати 25-30 сторінок друкованого тексту, надрукованого з однієї сторони аркуша. До загального обсягу роботи не входять список використаних джерел і додатки, але всі сторінки зазначених складових частин КР нумеруються на загальних засадах. Менша за обсягом робота свідчить про те, що її тема розкрита не повністю, а більший обсяг говорить про те, що автор роботи не вміє виокремлювати головне від другорядного, коротко висловлювати свої думки та стисло викладати досліджений матеріал. Під час написання КР необхідно дотримуватися таких правил. 

1. Розподіляти текст роботи між розділами й підрозділами рівномірно. На кожен розділ або підрозділи повинна припадати приблизно однакова кількість сторінок. Не слід допускати, щоб один підрозділ у тексті роботи займав 3 сторінки, а інший – 15. Кількість сторінок, що приходяться на кожен розділ, для своєї теми можна вирахувати так: від загальної кількості сторінок роботи (наприклад, 30 сторінок) відняти обсяг титульного листа (1), вступу (2), висновків (3) і розділити на кількість розділів (наприклад, 4). Отримуємо 6 сторінок. Кількість сторінок для кожного підрозділу отримується шляхом ділення отриманого обсягу розділу на кількість підрозділів.

2. Спочатку працювати над основним текстом, потім – над вступом і висновками. При цьому частина вступу, що стосується мети й завдань дослідження, повинна бути визначена на початку написання роботи, а інша частина вступу – після написання основного тексту роботи, оскільки актуальність, огляд наукових джерел із даної теми й методи її дослідження стануть відомі студенту тільки після ознайомлення з матеріалом із даної теми. 

3. Текст потрібно викладати від першої особи у множині. Науковий текст є безособовим, тому не прийнято писати «на мою думку», «я рекомендую», «мені здається». Натомість викладати матеріал слід так: «на нашу думку», «вважаємо» й т. д.

4. Уважно ознайомитися зі змістом даних методичних вказівок. (Досвід показує, що помилки студентів є типовими, тобто однаковими для більшості з них. Такі помилки, в основному, стосуються оформлення та виникають через неуважність студентів. Тому перед тим, як прийти на консультацію до керівника або здати роботу на перевірку, студенту слід ретельно переглянути дані методичні рекомендації та взяти до уваги всі рекомендації й вимоги до написання КР, користуючись ними, здебільшого, як довідником. Це дозволяє значно зменшити час консультації та сконцентрувати увагу на змістові роботи). 

Оформлення КР (тобто її зовнішнього вигляду) має відповідати певним вимогам. КР має бути виконана комп’ютерним способом і роздрукована на білих аркушах формату А 4 (210х297 мм).

Курсова робота має бути охайно оформлена й поміщена у спеціальну папку (без вкладання кожного її листочка у файли, оскільки це ускладнює перевірку, перешкоджаючи здійсненню викладачем поміток на її сторінках). Це може бути папка із притиском (зазвичай, непрозора), із повздовжнім зажимом по лівому краю листа (зазвичай, прозора повністю) або така, що передбачає попередню обробку листів за допомогою дироколу (зазвичай, прозора зверху).

КР зшивається (або скріплюється) в такому порядку:

1) титульний аркуш (Додаток А);

2) завдання на виконання КР, затверджене керівником - у випадку обрання своєї теми або зміни теми, обраної раніше (Додаток Б);

4) зміст;

5) вступ;

6) теоретична частина;

7) висновки;

8) список використаних джерел;

9) додатки;

10) лист оцінювання (Додаток В).

Титульний аркуш і зміст є окремими складовими КР й розміщуються на окремих сторінках. Завдання є окремим документом, що також розміщується після титульної сторінки, але не нумерується й до загальної кількості сторінок КР не входить. Зміст відображає послідовність основних складових частин роботи та початкові їх сторінки в тексті КР.

Кожна наступна складова частина КР (вступ, розділи, висновки, список використаних джерел і додатки) повинна починатися з нової сторінки. Підрозділи в межах кожного розділу розміщуються один після одного послідовно (через відстань не менше двох рядків), тобто на тій же сторінці, на якій закінчився попередній підрозділ.

Висновки є підсумком проведеної роботи, завершальною частиною КР і значною мірою визначають якість КР. Написанню висновків слід приділити особливу увагу, адже їх якість яскраво свідчить про аналітичні здібності студента та його здатність до узагальнення.

Список використаних джерел містить бібліографічні відомості про використані під час написання даної КР джерела. Такий список становить одну із суттєвих частин КР, яка відображає самостійну творчу роботу її автора та свідчить про рівень і глибину дослідження даної теми.

У додатки виносяться допоміжні ілюстрації або таблиці; матеріали, що через великий обсяг, специфіку викладання або форму подання не можуть бути внесені до основної частини роботи. Кожен додаток, окрім позначення у вигляді букви, повинен мати назву, починатися з нової сторінки, яка нумерується, продовжуючи наскрізну нумерацію сторінок за всією роботою.

Лист оцінювання відображає оцінку змісту, оформлення, організації виконання та захисту КР, яку в балах виставляє керівник КР та комісії із захисту. Бланк листа оцінювання студентом роздруковується самостійно з електронного варіанту цих методичних вказівок.

Завершену КР слід здати лаборанту кафедри технології переробки  продукції тваринництва не пізніше двох тижнів до початку сесії. Здану КР лаборант реєструє в кафедральній книзі реєстрації курсових робіт.

Перевірка КР керівником може тривати до 7 днів. Після перевірки та схвалення КР керівник її підписує на обкладинці та заповнює лист оцінювання.

    

Структура вступу

КР повинна мати чітку логічну структуру як за формою, так і за змістом. Основними складовими її частинами є вступ, теоретична частина, розрахункова частина, висновки. Вимоги до структури вступу описані далі. Вступ повинен складатися із зазначених нижче частин, кожна з яких повинна починатися з абзацу:

1) обґрунтування актуальності теми;

2) огляд наукових джерел;

3) мета й завдання дослідження;

4) відомості про обсяг і структуру роботи.

 

У першій частині вступу – обґрунтування актуальності теми – студент повинен окреслити й обґрунтувати (тобто підтвердити, довести) важливість теми, її відповідність сучасним вимогам і потребам молочної та м’ясної галузі. Дана частина вступу може починатися словами: «Актуальність даної теми полягає в тому, що ….».

Друга частина вступу – огляд літературних джерел – передбачає короткий огляд студентом вітчизняної та зарубіжної наукової літератури з даної проблеми з наведенням прізвищ авторів, які займалися її дослідженням, з метою оцінки сучасного стану розв’язання даної проблеми та визначення питань, що вимагають подальшого дослідження. Посилань на літературу в цій частині вступу наводити не потрібно. Текст цієї частини вступу може складатися з речень таких конструкцій: «Проблемою … (вказати явище, яке досліджується в даній курсовій)… займалися … (вказати прізвища й ініціали науковців в алфавітному порядку, які займалися даною проблемою)»; «Ідею … (вказати, яку) … вперше науково обґрунтував … (вказати прізвище та ініціали науковця).»; «У сучасній вітчизняній (або зарубіжній) науці дослідженням даної категорії продовжують займатися … (вказати прізвища та ініціали в називному відмінку)».

Третя частина вступу – мета і завдання дослідження – передбачає необхідність окреслення мети й завдань КР з даної теми. Мета КР фактично вказана в її темі, а завдання – у розділах і підрозділах. Це означає, що мету КР слід формулювати, орієнтуючись і використовуючи назву даної КР, а завдання – орієнтуючись на назву та кількість розділів і підрозділів. Завдання є тими «кроками», які дослідник повинен здійснити для досягнення поставленої мети. Мета й завдання КР повинні відображати дію дослідника, тому їх формулювання слід починати зі слів: «дослідження», «з`ясування», «систематизація», «розгляд» і т. д. Текст даної частини вступу повинен починатися словами: «Метою курсової роботи є дослідження … (вказати назву КР у відповідному відмінку). Відповідно до означеної мети в курсовій роботі були поставлені й вирішувались такі завдання: (і далі їх вказати у стовпчик як перелік без нумерації з використанням наказових дієслів: провести аналіз … ; розкрити сутність …; висвітлити основні положення …; розглянути особливості (або проблеми, різновиди) … і т. д.).». Орієнтовно кількість завдань КР повинна дорівнювати кількості розділів.

Четверта частина вступу – відомості про обсяг і структуру роботи – передбачає опис структури КР, тобто того, що входить у її склад. Дана частина вступу має традиційну схему і описується за допомогою таких традиційних слів і речень: «Курсова робота складається зі вступу, … (словами – кількість у родовому відмінку) розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Загальний обсяг курсової роботи становить … сторінки комп`ютерного тексту. У тексті курсової розміщено … (цифрами й далі – також) таблиць; … додатків на … сторінках; список використаних джерел містить … найменування». Вступ має бути обсягом 2–3 сторінки.

Структура розділів

Основна частина роботи передбачає аналіз наукової літератури з певної теми з точки зору з’ясування історії розвитку, сучасного стану і найбільш перспективного розвитку питань з теми курсової роботи, формування власної думки щодо розв’язання даної проблеми. Основна частина представлена у вигляді розділів, підрозділів, пунктів і підпунктів, що відображають суть роботи у певній послідовності.

При написанні розділу необхідно робити посилання по тексту на літературні джерела вітчизняних і закордонних авторів за останні 5-10 років. Не рекомендується використовувати навчальні посібники і підручники.

Обов’язковою умовою є наведення прикладів застосування різноманітних домішок та речовин при виробництві молочних та м’ясних продуктів, наведення рецептур.

 

Структура висновків

Структура висновків (тобто загальних висновків у кінці КР) повинна містити такі елементи (їх назви не треба вказувати на початку абзаців):

-  підтвердження актуальності обраної теми;

- підтвердження виконання кожного з поставлених завдань приблизно по 1-2 абзаци як висновки за кожним із поставлених у вступі завдань);

- пропозиції та рекомендації (за їх наявності), що сформував автор КР після дослідження опрацьованого матеріалу.

Висновки подаються у вигляді окремих лаконічних положень. Дуже важливо, щоб вони відповідали поставленим завданням. Важлива вимога до заключної частини – не повторювати змісту вступу, основної частини й висновків, зроблених у розділах. Висновки (в кінці КР) повинні бути викладені на 1-2 сторінках. 

Висновки і пропозиції є завершальною частиною роботи і у значній мірі визначають якість курсової роботи.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 422; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!