ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ (ПРОЕКТІВ)



ПОЛТАВСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ

Факультет технології виробництва та переробки продукції тваринництва

Кафедра технології переробки продукції тваринництва

 

МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ ТА ТЕМАТИКА КУРСОВої РОБОТИ (ПРОЕКТУ)

Для здобувачів вищої освіти денної та заочної форми навчання з дисципліни «Інноваційні технології переробки продукції тваринництва»

напряму підготовки 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»

 

Полтава – 2017

Методичні рекомендації для виконання курсового проекту з навчальної дисципліни  «Інноваційні технології переробки продукції тваринництва» . Викладено зміст, загальні та редакційні вимоги, а також методичні поради щодо виконання і оформлення курсового проекту з навчальної дисципліни «Інноваційні технології переробки продукції тваринництва» для здобувачів вищої освіти за напрямом  підготовки  204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

 

 

Укладачі:     Кравченко О.І., канд. с.-г. наук, професор кафедри ТППТ

           Ножечкіна Г.М., канд. тех.наук, професор кафедри ТППТ

 

 

 

Затверджено на засіданні кафедри технології переробки продукції тваринництва

Протокол від «28» серпня 2017 року № 1

 

 

Затверджено науково-методичною радою спеціальності «Технології виробництва і переробки продукції тваринництва»

Протокол № 1 від «29» серпня 2017 р.

 

 

Голова науково-методичної ради

канд. с.-г. наук                                                                    А.В. Коробка

 

 

 

@Кравченко О.І., Ножечкіна Г.М., 2017 рік

Ó Полтавська державна аграрна академія, 2017 рік

 

ЗМІСТ

 

  стор.
Вступ 4
1. Загальні положення 5
2. Тематика курсових робіт (проектів) 7
3. Принцип обрання теми курсової роботи (проекту)  
4. Методичні рекомендації з виконання курсової роботи (проекту)  
4.1. Вибір теми         
4.2. Підбір джерел та їх обробка  
4.3. Складання плану курсової роботи  
4.4. Обов’язки керівника курсової роботи (проекту)  
4.5. Обов’язки студента з виконання курсової роботи (проекту)  
4.6. Порядок оформлення курсової роботи (проекту)  
       4.6.1. Структура вступу    
       4.6.2. Структура розділів  
       4.6.3. Структура висновків  
4.7. Вимоги до змісту курсової роботи (проекту)   
5. Порядок оформлення  
5.1. Вимоги до тексту  
5.2. Вимоги до нумерації  
5.3. Оформлення назв розділів і підрозділів  
5.4. Оформлення таблиць   
5.5. Оформлення переліків  
5.6. Оформлення скорочень  
5.7. Оформлення посилань на джерела  
5.8. Вимоги до цитування  
5.9. Оформлення списку використаних інформаційних джерел  
5.10. Оформлення додатків  
6. Порядок захисту курсової роботи (проекту)  
7. Критерії оцінювання курсової роботи (проекту)  
8. Рекомендована література  
Додатки  

 

ВСТУП

Метою виконання курсової роботи з дисципліни «Інноваційні технології переробки продукції тваринництва» є поглиблення, узагальнення, систематизація та закріплення отриманих знань на уроках теоретичного навчання; розвинути творчі здібності, самостійність, організованість, використовувати довідкову, нормативну документацію; додаткову літературу.

При виконання курсової роботи виконавець аналізує сучасні технологічні операції та процеси, новітні технології виробництва молочної та м’ясної продукції, а також основні інноваційні напрямки їх вдосконалення.

При виконанні курсової роботи у студентів формуються і удосконалюються професійні вміння: вміння проводити аналіз спеціальної літератури та інших джерел інформації щодо інноваційних технологій виробництва молочних та м’ясних продуктів;  застосовувати технологічні поняття, визначення, терміни; аналізувати сутність та доцільність застосування технологічних процесів у виробництві молочних та м’ясних продуктів сучасного асортименту; визначати принципи, закони та правила, що є основоположними для молочної і м’ясної галузі; пропонувати способи організації технологій, що передбачають комплексне перероблення сировини та вирішення екологічних проблем; визначати вимоги до якості сировини і готової продукції.

В результаті виконання курсової роботи студент вчиться використовувати сучасну нормативну базу молочної та м’ясної галузі; вибирати сучасні технологічні схеми виробництва молочних та м’ясних продуктів і обґрунтувати їх параметри; застосовувати інформаційні технології в практичній діяльності; застосовувати сучасні прийоми та методики для вирішення конкретних технологічних завдань молочної та м’ясної промисловості; прогнозувати одержання продуктів сучасного асортименту стандартної якості; приймати самостійні рішення в подальшій професійній діяльності.

Значення курсової роботи (проекту) полягає у тому, що у процесі її виконання студент не лише закріплює, але і поглиблює отримані теоретичні знання. Курсова робота (проект) є важливою частиною самостійної роботи студентів. Досвід і знання, отримані студентами на цьому етапі навчання, у більшості можуть бути використані для підготовки дипломної роботи.

В ході написання курсової роботи (проекту) студент набуває навичок збору практичних матеріалів і їх обробки, показує здатність критично оцінювати теоретичні положення, що дозволяє розширити уявлення студента про сучасні технології виробництва продукції птахівництва, правила організації підприємств, перспективи та проблеми галузі.

Виконання студентами курсової роботи (проекту) з дисципліни «Інноваційні технології переробки продукції тваринництва» проводиться з метою: систематизації, закріплення і поглиблення отриманих теоретичних знань і практичних навичок; формування вмінь при вирішенні поставлених питань, використанні довідкової літератури, нормативної документації; розвитку творчої ініціативи, самостійності, відповідальності і організованості.

Написання курсової роботи (проекту) передбачає більш глибоке вивчення окремих розділів курсу.

У курсовій роботі (проекті) студент повинен продемонструвати рівень знань і вмінь до самостійного творчого наукового пошуку та розв’язання актуальних проблемних завдань, які поставлені в курсовій роботі, вміти аналізувати отримані матеріали, робити висновки.

Дані методичні рекомендації створені на основі Положення про комплекс навчально-методичного забезпечення навчальної дисципліни в Полтавській державній аграрній академії.

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Курсова робота (проект) (далі – КР) з дисципліни «Інноваційні технології переробки продукції тваринництва»  є одним із видів індивідуальних завдань навчально-дослідного та творчого характеру, що має за мету поглиблення, узагальнення і закріплення знань студентів з навчальної дисципліни стосовно різних технологій у молочній та м’ясній промисловості, створенні оптимальних умов для отримання продукції сучасного асортименту; формування навичок і вмінь самостійно працювати із навчальною, науковою літературою, довідниками, посібниками, використовуючи сучасні інформаційні технології, програмні продукти та засоби навчання; узагальнювати теоретичні матеріали, обробляти та інтерпретувати зібрані дані, уміти самостійно обґрунтовувати сформульовані висновки, та пропозиції.

У КР студент демонструє рівень знань і вмінь до самостійного творчого наукового пошуку та розв’язання актуальних проблемних завдань, поставлених у роботі.

Найбільш важливими загальними вимогами щодо виконання КР є такі:

– тема КР розкривається на основі вивчення всіх необхідних нормативних і широкого кола літературних джерел з даної проблематики;

– теоретичні висновки у КР висвітлюються у взаємозв’язку з технологічною практикою, технологічні процеси розглядаються в динаміці та розвитку;

– текст викладається згідно з планом і виконується самостійно; забороняються дослівні запозичення з літературних джерел, окрім використання коротких цитат з обов’язковими посиланнями на джерело;

– наукова література може бути довільної давності, але рекомендується використовувати більш сучасну, а з давніх джерел використовувати бажано в основному класичні наукові твори або справді необхідні для обґрунтування чи підтвердження якогось висновку;

– оформлення КР повністю відповідає встановленим вимогам.

КР виконується відповідно до розробленої та затвердженої тематики, яка формулюється згідно з навчальною програмою.

Керівництво КР на кафедрі технології виробництва продукції тваринництва здійснюється професорами та доцентами, які мають досвід науково-педагогічної та практичної роботи. Порядок затвердження керівників КР визначається завідувачем кафедри й доводиться до відома викладачів. 

Кафедра технології переробки продукції тваринництва розробляє й забезпечує студентів необхідними методичними рекомендаціями. Зберігання та списання КР здійснюється згідно з Положенням про порядок приймання, зберігання та знищення КР студентів денної й заочної форм навчання. 

.

ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ (ПРОЕКТІВ)

Орієнтовна тематика курсових робіт представлена в таблиці 1.

Таблиця 1

Теми курсових робіт (проектів)

№ з/п Тематика

Інноваційні технології в м’ясопереробній галузі

1. Роль біологічно активних речовин в технології м’ясопродуктів, приклади застосування
2. Харчові добавки та їх використання у виробництві м’ясних продуктів
3. Інноваційні підходи при використання ферментів в ковбасному виробництві
4. Основні функції ферментів в м’ясній промисловості та правила застосування
5. Рослинні ферменти, їх характеристика та вимоги до затосування
6. Використання папаїну та бромеліну в технології ковбасних виробів
7. Використання ароматизаторів в ковбасному виробництві
8. Використання генномодифікованої сировини в технології м’ясопродуктів
9. Особливості використання харчових барвників при виробництві м’ясопродуктів
10. Застосування вологозв’язуючих добавок в технології м’ясопродуктів
11. Інноваційні підходи у використанні антиоксидантів при виробництві напівкопчених та варенокопчених ковбас
12. Вивчення особливостей виробництва функціональних сирокопчених ковбас з антиплісеневим ефектом
13. Використання не традиційних спецій в технології варених ковбас
14. Використання біологічно - активних речовин в технології виробництва варених ковбас
15. Інноваційні підходи при підготовці води у технології виробництва варених ковбас
16. Вивчення особливостей виробництва м’ясопродуктів , збагачених вітамінами та мінеральними речовинами
17. Інноваційні технології сирокопчених виробів із застосуванням стартових культур
18. Інновації у виробництві копченостей за італійськими традиціями
19. Перспективні технології варених ковбас, збагачених мікронутрієнтами
20. Інноваційні способи виробництва ковбасних виробів
21. Інноваційні підходи у виробництві напівфабрикатів, розробка технічних умов на напівфабрикати
22. Використання інноваційних підходів в консервному виробництві
23. Інноваційні підходи при виробництві ковбас та напівфабрикатів
24. Інноваційні підходи в технології виробництва ковбасних оболонок
25. Інноваційні підходи при пакуванні м’ясопродуктів
26. Харчові волокна у технології функціональних м’ясних продуктів
27. Використання гідроколоїдів та карагенанів у технології м’ясних продуктів
28. Модифікований крохмаль та його використання у технології м’ясних продуктів
29. Використання м’яса кролів при створенні продуктів лікувального напряму
30. Використання овочів у технології м’ясних виробів
31. Геронтологічні продукти харчування на м’ясній основі
32. Використання нетрадиційних видів м’ясної сировини у виробництві м’ясних продуктів
33. Інноваційні підходи у виробництві функціональних дитячих консервів
34. Використання морських водоростей у технології м’ясних продуктів
35. Бар’єрні технології та їх застосування у технології м’ясних продуктів
36. Інноваційні технології нових видів питного молока збагаченого вітамінами, мінералами, функціональними добавками та пробіотичними культурами
37. Інноваційні шляхи подовження терміну зберігання питних видів молока та вершків. Новітні технології питного молока та вершків тривалого зберігання
38. Дослідження області використання електродіалізу у молочній промисловості
39. Дослідження інноваційних технологій виробництва заквасок прямого внесення для виробництва ферментованих молочних продуктів
40. Дослідження інновацій у виробництві рідких дієтичних кисломолочних напоїв лікувально-профілактичного призначення. Новітні технології функціональних молочних продуктів
41. Виробництво йогуртів і йогуртоподібних продуктів: традиції і нові розробки
42. Дослідження інновацій у виробництві сметани. Особливості технології сметанних продуктів.
43. Дослідження інноваційних напрямків виробництва сиру кисломолочного. Сучасне обладнання і технології сиру кисломолочного. Виробництво сиру кисломолочного з відновленого молока. Резервування і дефростація (розморожування) сиру кисломолочного
44. Інноваційні технології виробництва молочних десертів і сиркових продуктів
45. Дослідження інновацій у виробництві морозива. Нові види морозива
46. Дослідження інноваційних напрямків розвитку маслоробства. Розширення асортименту вершкового масла за рахунок внесення наповнювачів
47. Сучасний асортимент і технології виробництва спредів і сумішей жирових
48. Використання замінників молочного жиру. Транс-ізомери жирних кислот і їх вплив на організм людини
49. Дослідження інноваційних напрямків розвитку сироробства
50. Інноваційні технології виробництва сирів з рекомбінованого і відновленого молока
51. Біохімічні і мікробіологічні основи формування органолептичних показників твердих сирів
52. Сучасні технології сирів, які виробляються за участю молочнокислої мікрофлори закваски і поверхневої мікрофлори сирного слизу
53. Сучасні технології сирів, які виробляються за участю молочнокислої мікрофлори закваски і мікрофлори плісені
54. Сучасні технології сирів, які виробляються за участю молочнокислої мікрофлори закваски, поверхневої мікрофлори сирного слизу і мікрофлори плісені
55. Інновації у виробництві розсольних сирів
56. Сучасний асортимент і новітні технології плавлених сирів і продуктів сирних плавлених
57. Дослідження інновацій у виробництві продуктів дитячого харчування. Асортимент і особливості технології адаптованих дитячих молочних продуктів ІІ покоління
58. Сучасні технології сухих сумішей для дитячого харчування лікувально-профілактичного призначення
59. Технологія сухих молочних біологічно-активних добавок (БАД)
60. Сучасний асортимент згущених та сухих молочних консервів та інноваційні шляхи його розширення
61. Сучасні технології згущених стерилізованих молочних консервів без цукру
62. Інноваційні технології згущених молочних консервів з цукром
63. Новітні технології рекомбінованих згущених молочних продуктів з цукром
64. Інновації у виробництві сухих молочних консервів. Застосування двохстадійного сушіння в молочній промисловості
65. Сучасні напрями переробки молочної сироватки. Інноваційні технології продуктів із молочної сироватки
66. Сучасні напрями переробки маслянки. Традиційні та інноваційні технології продуктів із маслянки.
67. Сучасні технології казеїнатів та казецитів
68. Інноваційні технології глибокої переробки молока. Використання мембранних технологій і хроматографії
69. Сучасні технології виробництва лактози та її похідних
70. Технологія виробництва білкових продуктів нового покоління: концентрату сироваткових білків (КСБ), мікропартикуляту сироваткових білків і продуктів отриманих фракціонуванням молочних білків.

 

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 681; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!