Основи державного управління в галузі науки.



Наука - це сфера людської діяльності, спрямована на отримання та використання нових знань, яка реалізується шляхом виконання фундаментальних і прикладних наукових досліджень.

Верховна Рада України, усвідомлюючи значущість проблем науки-в житті держави, 13 липня 1999 р. своєю постановою ввела в дію Концепцію науково-технологічного та інноваційного розвитку України.

Нормативно-правовою базою адміністративного-правового регулювання у сфері науки є положення таких документів:

- Закон України від 13 грудня 1991 р. № 1977-ХП «Про наукову і науково-технічну діяльність»;

- Закон України від 25 червня 1993 р. № 3322-ХП «Про науково-технічну інформацію»;

- Закон України від 10 лютого 1995 р. Лг° 51/95-ВР «Про наукову і науково-технічну експертизу»;

- Закон України від 16 липня 1999 р. № 991-XIV «Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків»;

- Закон України від 11 липня 2001 р. № 2623-ПІ «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки»;

- Закон України від 7 лютого 2002 р. Л"° 3065-ЇЇІ «Про особливості правового режиму діяльності Національної академії наук України, галузевих академій наук та статусу їх майнового комплексу»;

- Закон України від 4 липня 2002 р. Л° 40-ІУ «Про інноваційну діяльність»;

-Закон України від 16 січня 2003 р. № 433-ІУ «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні»;

-постанова Верховної Ради України від 13 липня 1999 р. № 916-ХІУ «Про Концепцію науково-технологічного та інноваційного розвитку України»;

-Указ Президента України від 16 травня 2008 р. № 444/2008 «Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку наукової сфери»;

- постанова Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2001 р. № 1717 «Про Державний фонд фундаментальних досліджень»;

- наказ Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України від 26 листопада 2009 р. № 1066/609 «Про затвердження Основних наукових напрямів та найважливіших проблем фундаментальних досліджень у галузі природничих, технічних і гуманітарних наук на 2009-2013 роки» тощо.

Виконавчо-розпорядчі суб'єкти адміністративно-правового регулювання у сфері науки

Суб'єкти, повноваження яких визначені в Конституції України, здійснюють адміністративно-правове регулювання у сфері науки за рахунок утілення в життя відповідних норм Основного Закону держави. Водночас щодо інших наведених у класифікації суб'єктів необхідно зазначити таке.

Суб'єкти, повноваження яких визначено в інших нормативно-правових актах

/. МОНмолодьспорт України відіграє провідну роль у сфері як освіти, так і науки. До основних повноважень міністерства у сфері науки належать:

- забезпечення розвитку наукового, інноваційного, інформаційного потенціалу України, інтелектуальної власності;

— забезпечення інтеграції вітчизняної науки, сфер інформатизації, інформаційних ресурсів, інтелектуальної власності з неухильним дотриманням принципів збереження і захисту національних інтересів;

2. Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України (Держінформнауки України) є центральним органом виконавчої влади, який утворюється для реалізації державної політики у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, інформатизації, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, створення умов для розвитку інформаційного суспільства.

3. Національна академія наук України (далі - НАН України) - це вища наукова організація України, яка організує і здійснює фундаментальні та прикладні дослідження з найважливіших проблем природничих, технічних і гуманітарних наук, а також координує здійснення фундаментальних досліджень у наукових установах та організаціях незалежно від форм власності.

Консультативно-дорадчі суб'єкти адміністративно-правового регулювання у сфері науки

1.    Координаційні ради з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки - це консультативно-дорадчі органи при МОНмолодьспорту України, до складу яких входять провідні вчені, а також фахівці академій наук, науково-дослідних і науково-технічних установ, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, метою діяльності яких є участь у формуванні науково-технічної політики з пріоритетного напряму розвитку науки і техніки.

2.    Міжвідомча рада з координації фундаментальних досліджень - консультативно-дорадчий орган при НАН України, метою діяльності якого є сприяння розвитку фундаментальних досліджень в Україні і координації діяльності Національної та національних галузевих академій наук, громадських наукових організацій, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у цій сфері.

Білет 30


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 247; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!